Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

Grażyna Tuchmacher, która z zawodu jest technikiem żywienia ukończyła wydział Technologii Żywności na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania zrealizowała jako nauczycielka dorastającej młodzieży. Pasja oraz wieloletnia obserwacja nawyków żywieniowych nastolatków jak i mody na niezdrową żywność i elementarnego braku świadomości jaki wpływ ma tego typu sposób odżywiania na rozwój fizyczny i umysłowy w okresie dojrzewania oraz na przyszłą ciążę zainspirowały do napisania książki pt. ,,Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej". Książka ta jest przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka jak i tych , które planują posiadanie potomstwa. Ten świetny poradnik , przystępnie przedstawia i podpowiada czytelniczkom zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się , ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała, podczas dziewięciomiesięcznej ciąży , czyli najpiękniejszego i najważniejszego okresu w życiu każdej kobiety. Książka autorstwa Grażyny Tuchmacher składa się 3 części następującej treści: Część I zawiera: Żywienie kobiety oczekującej dziecka - będę szczęśliwą mamą - prawidłowa waga w czasie ciąży - zdrowe odżywianie kobiety ciężarnej - wartość odżywcza podstawowych produktów żywnościowych - warzywa i ich rola w żywieniu kobiety ciężarnej - owoce jako naturalna słodycz - mleko, jogurty , kefiry i sery jako źródła wapnia i białka - jaja jako źródło cennych składników - produkty zbożowe jako źródło węglowodanów - ryby - smaczne i zdrowe - indyk to najlepszy drób - mięso zwierząt rzeźnych - jaki tłuszcz jest najzdrowszy? - przyprawy kuchenne - substancje chemiczne najczęściej dodawane do żywności - planowanie jadłospisów - wiosna - lato - jesień - zima Część II zawiera: Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka - pielęgnacja ciała - pielęgnacja cery - pielęgnacja intymnych okolic ciała - pielęgnacja skóry pod pachą - pielęgnacja włosów - pielęgnacja stóp Część III zawiera: Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy - zasady obowiązujące w kuchni - potrawy z warzyw - owoce w potrawach - potrawy z mleka i jego przetworów - dania z jaj - potrawy mączne - sałatki z makaronem - zupy - dania pól-mięsne z makaronami i warzywami -potrawy z ryb - dania z drobiu - potrawy z mięsa -Mini-przekąski -przekąski i kilka wypieków Autorka przedstawiła doskonałe przepisy dla kobiet w ciąży oraz czytelników, którzy lubią zdrowo się odżywiać: sałatka z groszku zielonego, karp w sosie chrzanowym, zimowa sałatka z owoców, jajecznica na parze, naleśniki z nadzieniem twarogowo - szpinakowym oraz pizza z łososiem. Prawidłowe odżywianie oraz higiena w czasie ciąży ma służyć prawidłowemu rozwoju dziecka i dzięki temu poradnikowi można zaczerpnąć wiadomości, które posłużą w początkowym etapie ciąży jak i po urodzeniu dziecka. Zmienia się wiele zaleceń na przełomie lat odnośnie zdrowia i pielęgnacji , odżywienia kobiet w ciąży, ale moim zdaniem ta książka uwzględnia nowości , a zawarte w niej przepisy oparte są na współczesnej oraz tradycyjnej kuchni. Książka posiada fotografie zaprezentowanych przepisów, wykonaną w perfekcyjny sposób grafikę, uwagi z cennymi poradami ,,Zapamiętaj!", tabela dotycząca substancji dodawanych do żywności - część I oraz interesujące anegdoty z perspektywy maleństwa. Oprawa miękka, stron 215. Wydana została przez Oficynę Wydawniczą ,,Impuls". Polecam przeczytać tą każdej przyszłej mamie.

Informacje dodatkowe o Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010-12-06
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-438-9
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

Kup książkę Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej