Żeby cię lepiej widzieć

Opowiem Wam historię. Dawno, dawno temu, na skraju lasu leżało miasteczko zwane Aramor. Mieszkała tam też dziewczynka nosząca czerwoną pelerynkę, która lubiła odwiedzać swoją babcię mieszkającą z dala od ludzi. Dziewczynka nie bała się wchodzić do lasu, w którym czuła się lepiej niż w nieprzyjaznej dla niej wiosce. Nie miała koleżanek, a ludzie często się z niej naśmiewali. Wszystko się jednak zmieniło, gdy Aramor zaczął nawiedzać zły wilk, który przed kilku laty zbierał potężne ofiary w ludziach. Czy i teraz historia się powtórzy? Czym jest potwór zagrażający mieszkańcom?

Książkę bardzo przyjemnie i bardzo szybko się czyta. Nie jest ona długa, podzielona na trzy perspektywy, z których poznajemy całą fabułę. Pierwszą bohaterką jest Red, czyli znany nam Czerwony Kapturek, która jest wyrzutkiem wśród swoich rówieśników. Drugą postacią jest Ellise, syn młynarza, przed którym rodzice ukrywają ważną tajemnicę, natomiast trzecia bohaterka to Sabine, dziewczyna od której Red doznaje najwięcej przykrości. Fabuła, zagadki oraz baśniowa otoczka sprawiają, że od książki trudno jest się oderwać. Dialogi pomiędzy bohaterami bywają sztywne, ale nie jest to nagminne według mnie i da się na to przymknąć oko. Ciekawym zabiegiem było opowiedzenie historii z perspektywy osoby, za którą niemal od początku nie przepadamy. Podobało mi się także przedstawienie zachowań mieszkańców miasteczka, gdzie każdy miał swoje za uszami, bał się, gdzie reakcje społeczności były bardzo silne i znacznie się różniły od tych z przed pięciu lat. Zachwycona jestem okładką książki oraz wyglądem rozdziałów wewnątrz, które pomagały zagłębić się w baśniowym i niebezpiecznym świecie ❤️ Polecam Wam tę lekturę, gdyż jest niesamowicie przyjemna, pełna tajemnic i podejrzeń. Dostrzegam w niej silne kobiece postacie, średniowieczne zabobony i oskarżenia o czary. Jeśli lubicie takie klimaty to ta książka jest dla Was ❤️

Informacje dodatkowe o Żeby cię lepiej widzieć:

Wydawnictwo: Słowne
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788382511901
Tytuł oryginału: All The Better To See You
Dodał/a opinię: Romantyczna

Zobacz opinie o książce Żeby cię lepiej widzieć

Kup książkę Żeby cię lepiej widzieć