Żelazna zbrodnia

Tom 2 cyklu Żelazne serca

Coraz więcej książek z wątkiem mafijnych i nie wiem jak Wy ale ja je bardzo lubię. Można by pomyśleć, że wszystkie są pisane na jedno kopyto i niczym nas nie zaskoczą ale wtedy wyskakuje taka Polte i udowadnia , że jest zupełnie inaczej ;)

Już przy pierwszym tomie Żelaznych serc czułam , że to będzie coś wow , że ta książka mnie nie zawiedzie i rzeczywiście , historia Enza i Malii mnie urzekła. W tym tomie ponownie spotykamy tamtych bohaterów , lecz nie są już oni bohaterami głównymi (choć Malię ciężko zepchnąć na drugi plan). W tym tomie lepiej poznajemy Mattheo, który już pojawił się w "Żelaznych zasadach" oraz pojawia się ona - Brynn i robi nie małe zamieszanie.

Mattheo jest głową , jednej z sześciu mafijnych rodzin liczących się na Wschodnim Wybrzeżu. Jak się szybko okazuje , za wszelką cenę tego tronu chce go pozbawić jego siostra - Danika. I przez przypadek w te ich walkę wplątuje się śliczna Brynn, a Mattheo , jak na rekina przystało, rozpoczyna polowanie. Z pomocą Malii umieszczają Brynn w kryjówce , w której Danika nie powinna jej znaleźć a Mattheo może na spokojnie wprowadzać swój plan w życie. Choć nie do końca na spokojnie ;)

Autorka ma talent do tworzenia silnych i wyrazistych bohaterów, których nie sposób nie lubić. Brynn z pozoru taka delikatna i niewinna , szybko pokazuje pazurki i charakterek. Ja uwielbiam pyskate bohaterki i szybko ta , tak jak wcześniej Malia, przypadła mi do gustu. Nie da się nie zauważyć, że z kolei bohaterowie płci męskiej z powodzeniem wyprowadzają swoje potencjalne drugie połówki z równowagi , przez co biedne kobiety często stają przed dylematem - kochać czy zabić ? Zgadnijcie co wybierze Brynn :)

W skrócie powiem ,że się dzieje. Przez większość książki co prawda główne między naszą dwójką. Pod koniec robi się niebezpiecznie, autorka serwuje nam sporą dawkę napięcia. Strasznie się bałam co z tego wyniknie. A ogólnie cała książka pisana jest tak, że styl pozwala przez nią płynąć. Zaś każdy rozdział Agata kończy tak, że nie można oprzeć się pokusie by nie przejść do kolejnego, więc zaliczam tę książkę do grona tych "nieodkładalnych".

Całość oczywiście uznaję za kolejną świetną książkę, absolutnie nie jestem nią rozczarowana. I zdecydowanie chcę więcej.

Nowa królowa romansów mafijnych ponownie nie zawiodła.

Polecam gorąco.

Informacje dodatkowe o Żelazna zbrodnia:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-07-21
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Zobacz opinie o książce Żelazna zbrodnia

Kup książkę Żelazna zbrodnia

Żelazne zasady
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Żelazne zasady

Kiedy ich drogi po raz pierwszy się przecięły, nie mieli pojęcia, że oboje pracują dla mafii.Malia Ferro otrzymała szansę jedną na milion. Za ocalenie...

Śmiertelne oczyszczenie
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Śmiertelne oczyszczenie

Jeśli sądzisz, że walka się skończyła, nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Wynalezieniu serum przyświecał jeden cel: wygrać wojnę. Eksperymenty zakończyły...