Żelazna zbrodnia

Tom 2 cyklu Żelazne serca

Brynn na własnej skórze dowie się, co naprawdę znaczy znaleźć się w złym miejscu i złym czasie. Kiedy dociera pod podany przez ojca adres, żeby w jakiś sposób spłacić zaciągnięte przez niego długi, bardzo szybko orientuje się, że ten po raz kolejny zaryzykował jej życiem. Wpadła w pułapkę.

Kobieta jednak dostaje szansę na wyjście z opresji. Ma dostarczyć przesyłkę pewnej osobie. Niestety wszystko idzie źle. Nagle Brynn staje się świadkiem morderstwa i musi jak najszybciej ulotnić się z miejsca zbrodni, zanim ktoś ją zobaczy.

Ale nie zdaje sobie sprawy, że ktoś już ją widział. A konkretnie Mattheo Wilson - dziedzic rodziny, która pociąga w Bostonie za sznurki. Mężczyzna od razu wie, że powinien złożyć Brynn wizytę.

I wkrótce to zrobi.

Informacje dodatkowe o Żelazna zbrodnia:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-07-21

Kup książkę Żelazna zbrodnia

Żelazna zbrodnia - opinie o książce

Po świetnej pierwszej części musiałam przeczytać kolejną ;)
Tym razem poznajemy Brynn i Mattheo.
Ona zjawia się w nieodpowiednim miejscu i czasie. On potrzebuje tego co ona zabrała.
Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami ;)
Świetny duet, którego dialogi doprowadzały do śmiechu do łez.
Ona pyskata, nie dająca sobie w kaszę dmuchać. On groźny, lecz gdzieś tam serce ma.
Fabuła, która wciąga od początku i zakończenie, które szokuje.
Świetnie napisana, mnie kupiła. Polecam ;)

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2021-08-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Brynn postanawia ten ostatni raz pomóc ojcu, przez którego jej życie nie było nigdy łatwe. Chce się od niego raz na zawsze uwolnić. Wyrusza pod wskazany adres, aby spłacić jego długi...
... i wpada w kłopoty.
Rozpoczyna się polowanie - na nią.
Jednak dzieje się coś jeszcze, bowiem Brynn wpada w oko pewnemu mężczyźnie. Jest nim Mattheo Wilson - sam osławiony Rekin, który stoi na czele jednej z mafijnych rodzin.
Mattheo postanawia odnaleźć Brynn i dowiedzieć się, w jakie bagno wpadła w klubie jego siostry.
Czy Mattheo naprawdę próbuje ochronić Brynn?
A może to tylko zemsta na swojej siostrze?
W jakie kłopoty wpadła młoda kobieta?
"Żelazna zbrodnia" to drugi tom z serii pt. "Żelazne serca".
Poznajemy tu historię Brynn i Mattheo, nowych bohaterów. Jednak nie martwcie się, jeśli Enzo i Malia z poprzedniej części podbili Wasze serca to zdradzę Wam, że tutaj również ich spotkacie.
Autorka kolejny raz zabiera nas w sam środek mafijnych porachunków. Tym razem, zamiast starć pomiędzy poszczególnymi familiami, będziemy świadkami wojny między bratem a siostrą.
Agata Polte dobrze wykreowała swoich bohaterów.
Brynn to silna młoda kobieta, która od zawsze musiała dawać sobie radę sama. Nie miała oparcia w rodzinie.
Mattheo to również twardy gość. Bezwzględny, stanowczy i przede wszystkim władczy. Jak daleko się posunie?
Choć z tą dwójką się nie nudziłam a wręcz bawiłam świetnie, to muszę przyznać, że bohaterowie poprzedniej części zrobili na mnie większe wrażenie. Enzo i Malia są numerem jeden!
W tej książce nie zabraknie skoku adrenaliny, zabawnej wymiany zdań między bohaterami, czy też namiętnych chwil.
Odnoszę wrażenie, że romansów mafijnych pojawia się coraz więcej. Niektóre podobają się bardziej, inne mniej.
Seria "Żelazne serca" Agaty Polte to coś, co z pewnością mogę Wam polecić.
"Żelazna zbrodnia" podobnie jak poprzedni tom "Żelazne zasady", wciągnęła mnie od pierwszych stron. Czyta się ją błyskawicznie i nie sposób odłożyć tej książki, dopóki nie poznamy zakończenia.
Gorąco polecam sięgnąć po tę serię!

Brynn nie ma łatwego życia. Ojciec zaciąga co rusz kolejne długi, okrada córkę z całej zarobionej gotówki. Tym razem Brynn musi dostarczyć pod wskazany adres przesyłkę. Niby nic takiego, a jednak wszystko idzie nie po myśli. Kobieta znajduje się w złym miejscu o złej porze, w skutek czego staje się celem niebezpiecznych ludzi. Jednym z nich jest sam Rekin Wybrzeża. Mattheo Wilson, głowa rodziny mafijnej z Bostonu. Już wkrótce złoży on wizytę Brynn...
Co z tego wyniknie? Co zabierała przesyłka i co się z nią stało? Kto za wszystkim stoi i jaki ma cel?

Drugi tom serii "Żelazne serca" już za mną. W "Żelaznych zasadach", czyli tomie pierwszym poznaliśmy historię Malik Ferro i Enzo Tossella vel. Diabła z Wybrzeża. Teraz przyszła pora na samego Rekina. Czyli na osobną historię, aczkolwiek mocno powiązaną ze swą poprzedniczką. Dlatego wydaje mi się, że najbezpieczniej byłoby czytanie z zachowaniem chronologii.
   Mattheo Wilson to człowiek twardy i bezkompromisowi. Nieugięty, zawzięty i brutalny. Taki musi być dla świata, w którym się obraca. Dla innych musi pokazywać swą siłę i pewność siebie. Hardość, odwagę i najlepszą osobę na odpowiednim stanowisku. To nie mogą być ciepłe kluchy. On faktycznie taki jest. Ten Rekin to żarłacz. I z taką bestią musi się zmierzyć ona. Kobieta delikatna, skromna i miła. Zwykła kobieta, która pragnie spokoju, a która wpadła z deszczu pod rynnę. I to nie byle jakiego. Ten deszcz w miarę upływu czasu przemienił się w szalejący huragan. Huragan zwany czystą chemią i kipiącym pożądaniem. Całkowice nieplanowanym i totalnie niemożliwym do opanowania. To żywioł. Iskry przyciągania i ścierania się bohaterów były widoczne od samego początku. I nie gasły. Wręcz przeciwnie - nabierały na sile. To było gorrrące. Z nutką romantyczności ale także z odpowiednim pazurem. Intensywnością doznań. Oni wiedli tutaj prym. Bohaterowie różni czym dzień i noc a jednak podobni. Podobni w sile. Tej wewnętrznej. Bardzo dobrze wykreowane postacie na tle mafijnych porachunków. Porachunków niebezpiecznych i brutalnych, gdzie za zdradę czeka śmierć w męczarniach. Autorka podtrzymywała moją niepewność zostawiając co rusz kolejne pytania, na które szukałam odpowiedzi. A jedno, kluczowe, kołatało w moim umyśle do momentu ujrzenia całej prawdy: co było w przesyłce? Na plus to, że Malina i Enzo w tym tomie dostali swoje role. Miło było ponownie się z nimi spotkać. To była świetna lektura. Czytało mi się bardzo szybko. Wręcz ekspresowo. Polubiłam bohaterów a akcja trzymała w napięciu. Autorka ma fajny styl, który już wcześniej przypadł mi do gustu. Nie żałuję, że przeczytałam kontynuację. Ani przez chwilę nie pomyślałam, aby odłożyć lekturę. Warto ją przeczytać. Szczególnie, gdy podobał się Wam pierwszy tom. Drugi jest jeszcze lepszy.

Polecam.

,,Żelazna Zbrodnia" to drugi tom serii ŻELAZNE SERCA Agaty Polte i tak samo, jak pierwszy jest na wysokim poziomie. Zła chwila i wszytko traci sens, a ucieczka jest jedynym wyjściem.

Brynn to młoda dziewczyna, która nie miała lekkiego życia, a to wszytko za sprawą ojca, który nie okazała się wzorem do naśladowania. Spłata długu powinna zmienić wszytko, lecz los miał dla niej inne plany, wprowadzając do jej życia chaos, w którym jedynym wyjściem jest ucieczka.

Mattheo bezwzględny mafioso, który nie boi się niczego, konflikt z siostrą staje się głównym wątkiem w jego życiu.

Brynn i Mattheo spotykają się w dość nietypowych okolicznościach i to spotkanie zmieni wszytko, choć oni nie zdają sobie z tego sprawy.

Czy Brynn wyjdzie z długów i zazna spokojnego życia? Czy jej ucieczka będzie miała koniec? Jakie plany ma wobec niej Mattheo? Tego wszystkiego dowiecie się z książki.

Muszę przyznać, że dokładnie jak pierwszy tom ta książka jest na wysokim poziomie. Styl autorki uwielbiam, czyta się bardzo dobrze a główni bohaterowie to postaci, które zapadają w pamięci. Brynn na początku wydawała się cicha i spokojna jednak z biegiem stron zaszła w niej zmiana na zadziorną dziewczynę, która nie odpuszcza. Matthew co tu dużo mówić, jego się nie da nie lubić.

W książce dzieje się dużo, choć głównie akcja toczy się w willi, ale to mi osobiście nie przeszkadzało. W książce świetnie zostało pokazane, że strzała Amora trafia prosto w serce, nie zwracając na okoliczności. Ja jestem pozytywnie zaskoczona książką i czekam na kolejny tom, a Wam mogę z czystym sercem polecić tę pozycję na udany wieczór.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-08-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Coraz więcej książek z wątkiem mafijnych i nie wiem jak Wy ale ja je bardzo lubię. Można by pomyśleć, że wszystkie są pisane na jedno kopyto i niczym nas nie zaskoczą ale wtedy wyskakuje taka Polte i udowadnia , że jest zupełnie inaczej ;)

Już przy pierwszym tomie Żelaznych serc czułam , że to będzie coś wow , że ta książka mnie nie zawiedzie i rzeczywiście , historia Enza i Malii mnie urzekła. W tym tomie ponownie spotykamy tamtych bohaterów , lecz nie są już oni bohaterami głównymi (choć Malię ciężko zepchnąć na drugi plan). W tym tomie lepiej poznajemy Mattheo, który już pojawił się w "Żelaznych zasadach" oraz pojawia się ona - Brynn i robi nie małe zamieszanie.

Mattheo jest głową , jednej z sześciu mafijnych rodzin liczących się na Wschodnim Wybrzeżu. Jak się szybko okazuje , za wszelką cenę tego tronu chce go pozbawić jego siostra - Danika. I przez przypadek w te ich walkę wplątuje się śliczna Brynn, a Mattheo , jak na rekina przystało, rozpoczyna polowanie. Z pomocą Malii umieszczają Brynn w kryjówce , w której Danika nie powinna jej znaleźć a Mattheo może na spokojnie wprowadzać swój plan w życie. Choć nie do końca na spokojnie ;)

Autorka ma talent do tworzenia silnych i wyrazistych bohaterów, których nie sposób nie lubić. Brynn z pozoru taka delikatna i niewinna , szybko pokazuje pazurki i charakterek. Ja uwielbiam pyskate bohaterki i szybko ta , tak jak wcześniej Malia, przypadła mi do gustu. Nie da się nie zauważyć, że z kolei bohaterowie płci męskiej z powodzeniem wyprowadzają swoje potencjalne drugie połówki z równowagi , przez co biedne kobiety często stają przed dylematem - kochać czy zabić ? Zgadnijcie co wybierze Brynn :)

W skrócie powiem ,że się dzieje. Przez większość książki co prawda główne między naszą dwójką. Pod koniec robi się niebezpiecznie, autorka serwuje nam sporą dawkę napięcia. Strasznie się bałam co z tego wyniknie. A ogólnie cała książka pisana jest tak, że styl pozwala przez nią płynąć. Zaś każdy rozdział Agata kończy tak, że nie można oprzeć się pokusie by nie przejść do kolejnego, więc zaliczam tę książkę do grona tych "nieodkładalnych".

Całość oczywiście uznaję za kolejną świetną książkę, absolutnie nie jestem nią rozczarowana. I zdecydowanie chcę więcej.

Nowa królowa romansów mafijnych ponownie nie zawiodła.

Polecam gorąco.

Wśród tak wielu mafijnych romansów trudno jest natrafić na taki, który będzie śledzić się z zapartym tchem i po przeczytaniu będzie się żałować, że to już koniec, najczęściej niestety jest to powielony schemat wielu podobnych do siebie opowieści. Historia Brynn i Mattheo zdecydowanie należy do tych, przez które serce czytelnika bije mocnej, ona bez pieniędzy i wsparcia rodziny wplątuje się w niebezpieczną akcję, a on już od pierwszego wejrzenia czuje, że chce ją poznać i chronić przed całym światem, tak właśnie rodzi się prawdziwa miłość.
W seriach, które dotyczą ludzi z tego samego kręgu, ale w każdej części są inni główni bohaterowie, są dla mnie trudne do czytania, zawsze najbardziej przypadają mi do gustu osoby z pierwszej części i żałuję, że cała seria nie jest o nich, tutaj jest inaczej, druga część jest tak samo dobra, jak pierwsza i tak samo polubiłam głównych bohaterów. Akcja zapiera dech w piersiach, raz się śmiałam, a raz miałam łzy w oczach, nie mogłam oderwać się od czytania, bardzo chcąc poznać zakończenie, a gdy już tam doszłam, byłam smutna, że dalej nic nie ma, identycznie jak przy części pierwszej. Nawet sceny łóżkowe, które często, zamiast mnie pobudzać raczej gorszą, tutaj opisane są w taki sposób, że czyta się je z przyjemnością i od razu widzi między bohaterami prawdziwe uczucie pomieszane ze wzajemnym pożądaniem.
O takich bohaterach mogłabym czytać nawet kilkanaście książek, te dialogi między Brynn a Mattem były świetne, sama nie wiem, które z nich miało lepsze riposty, chciałabym móc obejrzeć film na podstawie tej książki, ale żeby cały tekst był identyczny, jak w książce, a nie zmieniony jak to często bywa.
Czekam, co będzie dalej, bo mam nadzieję, że dalszy ciąg nastąpi i będę mogła jeszcze trochę po przebywać w mafijnym świecie, w którym jest również miejsce na prawdziwą miłość jak z bajki.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-08-01,

⛓⛓⛓Recenzja⛓⛓⛓

Premiera 21.07.2021

"Żelazna zbrodnia" - Agata Polte

Jedna zbrodnia potrafi zmienić życie niewinnej dziewczyny. Zwykła praca może się okazać pułapką. A tajemniczy facet miłością, może na całe życie...

Brynn, zwykła dziewczyna z trudną sytuacją życiowa. Kiedy coś uda jej się zdobyć to w jednej sekundzie ktoś to niszczy. Nie ma łatwego życia ale nigdy się nie poddaje.
Zaczyna nową pracę, która jej dla niej jak gwiazda z nieba. Wreszcie czuje się swobodnie chociaż widziane morderstwo cały czas ją prześladuje.
Jest bardzo miłą osoba ale umie pokazać charakter, głównie przy Mattheo. Nie ma oporów przed odpyskowaniem. Jest także bardzo silna i odważna. Kiedy wie, że o coś warto walczyć to to robi. Nawet gdy jest to bardzo niebezpieczne.

Mattheo - boss, głowa rodziny i piekielnie seksowny facet. Dla niego najważniejsza jest rodzina. To świętość. Tym od razu plusuje.
Typowy mafiozo - ma dużo spraw na głowie. Wiele interesów, które musi doprowadzić do końca.
Przy Brynnie oprócz zwykłego pożądania zaczyna odczuwać inne emocje. Zaczyna ujawniać swoją inna twarz. Potrafi słuchać, sam dużo mówi o sobie a przede wszystkim czuje się przy niej swobodnie.
Jest bardzo troskliwy jeśli chodzi o osoby które są dla niego ważne.

Więź między nimi jest wyczuwalna od razu. Wzajemna fascynacja doprawiona docinkami, prowadzi do wybuchu Nie tylko namiętności się także szybszemu biciu serca. Rozmowy i wspólnie spędzony czas to coś co prowadzi do prawdziwej więzi opartej na uczuciach.

Kolejna książka Agaty z która nie da się nudzić. Stworzona fabuła jest nietuzinkowa. A wszystkie akcje, których w ogóle nie byłam w stanie przewidzieć powodowały zniecierpliwienie, bo chciałam wiedzieć co będzie dalej.

Sam wątek mafii został znowu genialnie przedstawiony. Autorka wprowadza w nad ten świat i niczego w nim nie ukrywa. Czułam się jakbym stała obok i wszystko widziała.
Niektóre momenty powodują ciarki i strach czy naszym bohaterom uda się wyjść cało z opresji.

Sceny intymne jak zwykle na wysokim poziomie. Powodują dreszcze podniecenia i rumieńce na twarzy. Ich namiętność została poprowadzona tak aby z powolnych podchodów zrodził się wybuch czystego i nieposkromionego pożądania.
Druga część, moim zdaniem jest na takim samym poziomie. Uwielbiam bohaterów, których kreuje dla nas autorka oraz fabułę, która wciąga na kilka godzin. Wszystko jest dopracowane w każdym szczególe, nie można się nudzić.
Więc kochani mocno zachęcam Was do zapoznania się z tą historią, bo ten mafijny świat nie raz Was zaskoczy.
10/10🖤

Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Żelazna zbrodnia" to drugi tom serii "Żelazne serca" @agatapolte_autorka . Jest to romans mafijny, co moim zdaniem wątek mafijny pojawia się dość często.

Główna bohaterka Brynna, chcąc spłacić długi ojca narkomana, zgłasza się do klubu Spectrum, w którym dostaje pewną kopertę. Właścicielką klubu jest, ku mojemu zdziwieniu, kobieta Danika Wilson, chcąca zostać królową bostonskiej mafii. Jednak by to zrobić musi najpierw pozbyć się swojego brata Rekina z Wybrzeża. Więc gdy Byrnna jest w posiadaniu rzeczy, która należy do Daniki, którą też usilnie szukał Mattheo Wilson jest w wielkim niebezpieczeństwie.

Do jakich czynów posunie się rodzeństwo by zdobyć władzę?

I co zrobią gdy na ich drodze stanie przypadkowa niewinna dziewczyna ?

Żałuję tylko, że nie przeczytałam pierwszego tomu ale obiecuję to nadrobić bo cała seria "Żelazne serce" rozbudziła moja ciekawość. W tej książce jest tyle emocji, akcji oraz te rozbrajające dialogi między bohaterami, że nie raz popłakałam się ze śmiechu.

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-10-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Żelazna zbrodnia" - Agata Polte

Brynn ma okropnego pecha. Pewnego dnia znalazła się w złym miejscu i o złym czasie. Była świadkiem czegoś, czego nie powinna. Miała spłacić dług ojca, a w jej ręce wpada koperta, która nieźle namiesza w jej życiu. Postanawia opuścić owe miejsce, lecz nie przypuszczała, że ktoś ją widział. Jej ucieczka jest na nic. Nieświadomie zostaje wciągnięta w środek konfliktu pomiędzy dwie wpływowe osoby.

Na drodze Mattheo staje młoda dziewczyna, wie już, że ciężko będzie o niej zapomnieć. Mężczyzna zawsze dostaje to czego zapragnie. Brynn okazuje się zupełnie inną dziewczyną, aniżeli te, które spotykał dotychczas w swoim życiu.

Brynn bez grosza przy duszy, postanawia opuścić Boston. Dostaje propozycję pracy poza miastem. Dla niej to odpowiednia szansa. Dziewczyna ma opiekować się domem i psem pewnej zamożnej kobiety. Niestety to wszystko to jeden wielki podstęp. Mattheo nie chce, aby jego siostra odnalazła kobietę.

Kto zagraża dziewczynie? Czy Danika dorwie Brynn i pozbędzie się dowodów?

Brynn przez zupełny przypadek zostaje wciągnięta w mafijny świat. Nigdy nie powinna poznać Mattheo. Danika pragnie odebrać władzę bratu, gdyż uważa, że ojciec niesłusznie mu wszystko przepisał.

Czy Matt uratuje swoją pozycję oraz ochroni Brynn?

Książka podobała mi się tak samo jak poprzednia część. Akcja toczy się szybko, nie można się oderwać. Polubiłam główną bohaterkę za jej niewyparzony język. Matt natomiast jeżeli czegoś chce to za wszelką cenę tego osiągnie. Szczery do bólu i nieugięty. Czasami wystarczy jedno spotkanie, moment aby nasze życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Polecam Wam bardzo

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Brynna przez ojca wpada w tarapaty. Uzależniony człowiek od alkoholu i narkotyków. Gdy każe córce iść spłacić dług a ona wplątuje się w mafijne sprawy i posiada coś co należy do nich.
Mattheo pragnie dziewczynę chronić przed siostrą z którą ma zatargi a ona próbuje go pozbawić władzy. Pod przykrywką daje schronienie bohaterce ale również ma w planach odzyskać dowody obciążające jego siostrę.

Wkraczamy kolejny raz w świat mafii w którym zdrada oznacza śmierć. Tutaj mamy konflikt rodzeństwa i jeden drugiego pragnie zabić. Szukają dowodów i osłabiają siebie wzajemnie. Ale Mattheo zauroczy się w bohaterce i na moment zapomni o swoim planie. Mamy czas gdy rozwija się ich znajomość oraz dużo erotycznych scen. Gdy już mija czas słodyczy pojawia się od nowa brutalny świat i czytałam wszystko zaciekawieniem szczególnie gdy Autorka nie raz zagwarantowała mi zaskoczenie. I aż do ostatnich stron książki nie wiedziałam jak to się potoczy i czy wygra miłość czy mafia.
Książka podobała mi się bardzo ale mimo wszystko pierwszy tom i diabełek skradł mi serce i nadal pozostaje to niezmienione.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2022, E-booki, Romans,
Żelazna zemsta
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Żelazna zemsta

Adria Heart żyje na krawędzi. Przyjmuje niebezpieczne zlecenia i obraca się wśród groźnych typów. Jest bardzo dobra w tym, co robi. Kiedy przechytrza samego...

To, czego nie widać
Agata Polte0
Okładka ksiązki - To, czego nie widać

To, czego nie widać, może boleć najbardziej Malwina jest zdolną nastolatką w maturalnej klasie. Jej życie wypełnia głównie nauka, zajęcia pozalekcyjne...