Żelazne zasady

Tom 1 cyklu Żelazne serca

Wątek mafijny można znaleźć w wielu książkach, dlatego też taka historia musi się wyróżniać na tle innych tak, żeby ją dobrze zapamiętać, a nie żeby zniknęła ona w gąszczu podobnych publikacji, przykładem jest ta książka, która jest inna niż wszystkie.
W tej historii poznajemy Malie kobietę, która właśnie uwolniła się od swojego mafijnego życia i chce zacząć nowy rozdział oraz Enza, który jest prawdziwym diabłem i głową swojej mafijnej rodziny. Jak łatwo się domyślić już od pierwszego spotkania przeskakuje między nimi miłosna iskierka, przed którą oboje się bronią, ale mało skutecznie, bo dość szybko spotykają się ponownie.
Przyznam, że odkładałam tę książkę w czasie, ponieważ czytałam już sporo historii o osobach, które były śmiertelnymi wrogami, a i tak ostatecznie miłość zwyciężyła i zostali razem, że bałam się podobnej historii, na szczęście się myliłam. Wątek bohaterów tak bardzo mnie wciągnął, że nie mogłam się oderwać od czytania i chociaż spodziewałam się szczęśliwego zakończenia, to do końca tak naprawdę nie wiedziałam, czy ono w ogóle nastąpi, bo sytuacja co chwilę się zmieniała. W tej książce bardzo dużo się dzieje, ale spokojnie można za wszystkim nadążyć, do tego dialogi Mali i Enza są świetne, oboje sobie dogryzają w taki sposób, że czytelnik jest zauroczony i nie potrafi powstrzymać się od śmiechu, bohaterowie zdecydowanie pasują do siebie pod względem charakteru, ale też umiejętności. Jest tutaj też sporo brutalnych scen, ale starałam się na nich nie skupiać i co najważniejsze dla mnie sceny erotyczne nie są aż tak wyuzdane i czyta się je z przyjemnością, a nie ze zmieszaniem.
Bardzo podoba mi się to, że nie został tutaj powielony schemat innych, mafijnych historii, tutaj czuje się świeżość, nowość, której jeszcze nie ma na rynku, przez co brnie się dalej, bo tak naprawdę nie wie się, jak historia się potoczy i jakie będzie zakończenie.
Z jednej strony żałuję, że tak późno usiadłam do lektury a z drugiej, że to już koniec, bo zamykając książkę, poczułam pustkę i chętnie przeczytałabym już teraz kolejną część.

Informacje dodatkowe o Żelazne zasady:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-03-10
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: romansmafijny literaturapolska

Zobacz opinie o książce Żelazne zasady

Kup książkę Żelazne zasady

Chcę właśnie ciebie
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Chcę właśnie ciebie

Życie dwudziestoletniej Seleny Winters skupia się wokół studiów, pracy, przyjaciół oraz chłopaka. Dodatkowo dziewczyna kocha pisać, więc mimo braku pewności...

Nowe jutro
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Nowe jutro

Gdyby tego dnia Oliwia nie spóźniła się na autobus, nie zadzwoniłaby do taty. Gdyby tata jechał po nią sam, być może nie doszłoby do wypadku. Gdyby...