Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-15
Dodał/a opinię: Emilly26

Gdy rozpoczyna się zapoznawać z twórczością autorstwa Christophera Ivesa w książce pt. ''Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz'' to jest w niej coś takiego niezwykłego.

Nie tylko ujmująco zaprojektowana okładka nadająca estetyczny wygląd książce oraz delikatne jasne kolory, które lubię, przyczyniają się do tego, że chce się czytać tę książkę.

Nie w sposób jest się uwolnić od bardzo ładnie przedstawionych opowieści autora, który podkreśla swoją skromność, która nadaje mu pozytywnej barwności, gdy relacjonuje każdą przeżytą przygodę, która miała dla niego największe znaczenie. Nie pomija nikogo w swym podążaniu do upragnionego celu, gdyż wie, ile trzeba dołożyć trudu, aby pokonać własne indywidualne słabości i pokonać niełatwą odwagę, a nawet drogę, gdy ma się chęci zobaczenia czegoś niezwykłego, a co wywołuje pozytywną energię, a chwilami zachwyt, który pozostaje na zawsze w pamięci.

Odnoszę na pierwszy rzut oka takie wrażenie, że w trakcie zapoznawania się z nieznaną mi do tej pory twórczością autora, że tak jakbym uczestniczyła wraz z nim, w jego wędrówkach, które na podstawie przedstawionych jego relacji są doskonałym przykładem na to, że można zechcieć odkrywać to, co bywa najczęstszą tajemnicą nowych dziedzin życia stawiających tak wiele pytań na tle tego, co jeszcze nie wiemy na temat pielgrzymowania w zagraniczne tereny, z którymi refleksjami dzieli się on sam.

Bardzo ważny jest w tego rodzaju przedstawionej literaturze poradnikowej formie całościowy przekaz i czy autor właściwie zobrazował to, co było dla niego ważne podczas przebytej podróży i czy jego zdobyta tam na miejscu wiedza przyda się osobom chcącym skorzystać z jego porad odnoszących się do tego, co jest mu na co dzień znane.

Umiejętność zawodowa w zastosowaniu praktycznym autora, który ma właściwe podejście do opisywanego głównego i wybranego przez niego interesującego go tematu oraz stosowanie poprzez wprowadzenie nowych znaczeń słów z języka chińskiego będzie, bardzo pomocne w poszukiwaniu tego, czego nie wiemy o tym, jak przyjemnie jest obcować z naturą w ciszy, która bywa potrzebna w otaczającym nas trudnym świecie pełnym niepewności jutra.

Książka ta składa się z 10 barwnie opisanych rozdziałów, w których zostały trafnie ujęte i dopasowane do nich cytaty.

Bardzo dobrze mi się czytało ten poradnik dzięki przetłumaczeniu tekstu przez Pana Justyna Hunię.

Polecam.

Tagi: Umysł ciało duch

Zobacz opinie o książce Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

Kup książkę Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska