Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324064908
Liczba stron: 240
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Po poradniki czy książki naukowe sięgam dość rzadko, ponieważ nie zawsze zgadzam się z tym, co jest tam napisane, chociaż kiedy już czytam, to staram się z każdej pozycji wyciągnąć jak najwięcej dla siebie.
Zen wędrowny to książka, która przyciąga już samą okładką, patrząc na nią, odczuwamy wewnętrzny spokój, może to dzięki pięknej, minimalistycznej grafice. W środku znajdziemy opowieść autora o tym, że ludzie często nie doceniają drogi, którą przeszli liczy się dla nich tylko cel podróży, cieszą się tylko wtedy kiedy go osiąganą. Wielu ludzi chce tylko zaliczyć dane miejsce, najlepiej dojechać na szczyt zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę, że tam byli i wrócić do wygodnego domu, mało z tego pamiętając, za to chwaląc się zdjęciami przed znajomymi. Autor pokazuje nam, jak ważna jest podróż na własnych nogach, oglądanie tego, co znajduje się wokół nas, skupienie się na sobie i własnym oddechu, wtedy wszystko czujemy mocniej.
Całość jest dość ciekawa, spodobało mi się to, jak zostały opisane wędrówki, bohater czasami w jednej chwili zmieniał zdanie i zamiast jednodniowej wycieczki robił dwudniową, opisywał, co trzeba wtedy ze sobą zabrać, żeby przetrwać. Jak chyba w każdej takiej książce czytając czuć we wnętrzu spokój, ale momentami wpada się w melancholijny stan, czego nie lubię, bo wtedy książka zaczyna mnie męczyć.
Chyba najważniejsze co zapamiętałam z tej książki to właśnie to, żeby cieszyć się każdą chwilą wyprawy, a nie tylko tym momentem, w którym jesteśmy pod daną atrakcją, która bardzo chcieliśmy zobaczyć. Warto też czasami wysiąść z samochodu wcześniej i kawałek się przejść, nacieszyć się również czasem marszu, popatrzeć na widoki, pooddychać innym powietrzem, wyostrzyć zmysły i po prostu być tam całym sobą.
Warto przeczytać tę książkę po to, żeby wreszcie dostrzec prawdziwe piękno przygody, nie gonić i odhaczać kilku miejsc po kolei i zaliczać je na kilka procent, tylko powoli i spokojnie odwiedzać każde miejsce i korzystać z niego maksymalnie.

Tagi: Umysł ciało duch

Zobacz opinie o książce Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

Kup książkę Zen wędrowny. Jak odnaleźć spokój w czasie życiowych burz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy