Zielona Gwiazdka

„Najpiękniejsze święta są podobno w górach. Nawet jeśli gwiazdka zapowiada się zielona i wciąż nie spadł ani jeden płatek śniegu”. Czy Ty również jesteś tego samego zdania?

Rodzina Skalskich będzie obchodziła okrągłe urodziny dziadka Ignacego, który jest bardzo lubiany wśród społeczności. I to nie byle jakie urodziny, bo okrągłe osiemdziesiąte. Bardzo się wszyscy cieszą w rodzinie, ponieważ uwielbiają spędzać czas w swoim towarzystwie. Lecz czy tym razem będzie sielankowo? A może jakieś tajemnice z przeszłości zakłócą celebrowanie?

Lidia pomimo tego, że studiuje w Krakowie, wie, że wróci w rodzinne strony. To właśnie tu czuje się bezpiecznie, szczęśliwie wśród swojej kochanej rodziny.

W miasteczku odbędzie się koncert, na którym główną gwiazdą będzie muzyk z lat dziewięćdziesiątych oraz kilku młodych muzyków. Lidia wnuczka Ignacego bliżej poznaje jednego z muzyków, Markusa. Od tej chwili zaczynają spędzać ze sobą każdą wolną chwilę a nawet myślą o spędzeniu wspólnej Wigilii w jej rodzinnym pokoleniowym domu.

Młodzi nie mogą się od siebie oderwać. I choć przyszłości wskazuje, że będą musieli się rozstać ponieważ Markus na co dzień mieszka z zagranicą, a Lidia nie opuści swojej rodziny. To właśnie w wieczór wigilijny wyjdą na jaw tajemnice skrywane przez lata, którymi podzieli się dziadek Ignacy. Co łączy rodzinę chłopaka z dziadkiem Lidii?

Pani Krystyna Mirek umie w klimat świąt. Jej powieści zawsze są przepełnione mądrością i sprawiają, że czytelnik po przeczytaniu ma ochotę zrobić sobie rachunek sumienia. Czy aby wszystko to co robi w swoim życiu jest takie bajeczne i nie wymaga osądów innych. Dziękuję bardzo za przepiękne wprowadzenie w okres świąteczny. Chciałoby się rzec, że takiej historii pragnęło moje wnętrze.

Która rodzina jest tak idealna, że nie ma swoich sekretów? 🤔

Informacje dodatkowe o Zielona Gwiazdka:

Kup książkę Zielona Gwiazdka

Blizny przeszłości
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Blizny przeszłości

,,Historia o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej młodej, niezwykle ciekawej bohaterce. Krystyna Mirek w całkiem nowej odsłonie, w której zdaje się...

Miłość, kłamstwa i sekrety
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Miłość, kłamstwa i sekrety

Wszyscy kochają prawdę, ale to skomplikowana miłość. Jak przyjdzie co do czego, bardziej kusi słodki smak kłamstwa. Vincent to słynny youtuber kulinarny...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;