Heksalogia o Dorze Wilk (#1). Z³odziej dusz

Ocena: 4.69 (49 g³osów)

¯ycie policjantki nie jest ³atwe, a gdy dodatkowo jest siê jeszcze wied¼m±… có¿, niektóre sprawy staj± siê ³atwiejsze, a inne trudniejsze. W po³±czeniu z trudnym charakterem mamy mieszankê wybuchow±.

Dora jest policjantk±, która za wszelk± cenê goni za sprawiedliwo¶ci±. Jakby tego by³o ma³e, posiada moc, któr± naprawdê trudno po³±czyæ z normalno¶ci±. Jej ¿ycie to nieustanne lawirowanie miêdzy dwoma zupe³nie odmiennymi ¶wiatami. Najbli¿sze ¶ledztwa ka¿± jej zastanowiæ, który z nich jest dla niej wa¿niejszy.

To nie jest ¿adna tajemnica, ale naprawdê lubiê ksi±¿ki Anety Jadowskiej. Czytam zarówno jej fantastyczne, jak i kryminalne powie¶ci. Zdecydowanie wolê te pierwsze, dlatego „Z³odziej dusz” by³ dla mnie prawdziw± gratk±. Warto wspomnieæ, ¿e aktualne wydanie to wznowienie powie¶ci pierwotnie opublikowanej w 2012 roku i z tego, co widzê, jest to pierwsza ksi±¿ka autorki. Si³± rzeczy poziom jej wspó³czesnych ksi±¿ek jest mimo wszystko trochê wy¿szy. Z drugiej strony, tragedii te¿ nie ma, a je¶li tak jak ja, lubicie powie¶ci Anety Jadowskiej, z pewno¶ci± warto siêgn±æ po jej pocz±tki.

Historia, któr± nam prezentuje, to naprawdê ciekawe po³±czenie fantastyki oraz literatury kryminalnej. Mamy ¶ledztwa, szukanie sprawcy, prokuratora i inne organy ¶cigania, ale te¿ czynniki nadprzyrodzone, magiê oraz zaklêcia. To niecodzienne po³±czenie wyró¿nia prozê autorki na tle innych tytu³ów.

Kolejnym elementem s± naprawdê wyraziste postacie. Uwielbiam dowcip i s³owne przekomarzania siê bohaterów. Dora ma jêzyk ostry, jak ¿yleta i bynajmniej nie jest to jej jedyny ¶rodek obronny. Kobieta potrafi walczyæ o swoje i nie da sobie w kaszê dmuchaæ. Jej silna kreacja dos³ownie podbi³a moje serce. Ale nie tylko ona, podoba mi siê, jak autorka tworzy postacie, obdarza ich wieloma ciekawymi cechami, ale te¿ bardzo konkretnymi wadami. Jedno jest pewne, nikt tu nie jest kryszta³owy.

Informacje dodatkowe o Heksalogia o Dorze Wilk (#1). Z³odziej dusz:

wiêcej
Zobacz opinie o ksi±¿ce Heksalogia o Dorze Wilk (#1). Z³odziej dusz

Kup ksi±¿kê Heksalogia o Dorze Wilk (#1). Z³odziej dusz

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Inne ksi±¿ki autora
Tajemnica domu Uklejów
Aneta Jadowska0
Ok³adka ksi±zki - Tajemnica domu Uklejów

Nowa powie¶æ uznanej pisarki, Anety Jadowskiej, która nie po raz pierwszy zabiera Czytelniczki i Czytelników do klimatycznej Ustki. Ta nadmorska sceneria...

Przygody ma³ego ducho³apa
Aneta Jadowska0
Ok³adka ksi±zki - Przygody ma³ego ducho³apa

Buuu! Oto niesamowita opowie¶æ o duchach dla du¿ych i ma³ych, którzy lubi± siê troszkê baæ. Piotru¶ Duszyñski widzi duchy, a duchy widz± Piotrusia...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;