Zmuszona, by zabić

Tom 1 cyklu Stephanie King

Powiem szczerze i bez naciągania, że dawno nie miałam tak skotłowanych myśli po książce. Z jednej strony jestem zadowolona z lektury, fabuła potrafi wciągnąć, a autorce można się ukłonić za pomysł, ale z drugiej strony jest początek książki, który z mojej strony nie był dobrze odebrany.
Zaczynając od początku, już z opisu wiemy co spotkamy na pierwszych stronach, tzn. dwójkę zamordowanych ludzi, zdradę, cudowny romans i obrażenia u drugiej żony Marka. Według mnie już na samym starcie dowiadujemy się wiele z fabuły, co tylko zmniejszało moje zaciekawienie dalszymi losami bohaterów. Przez początek książki dosłownie się przebijałam, czekając aż małe szczegóły zmienią się w wielkie wydarzenia. Dopiero po około stu stronach, moich tyrad nadszedł koniec. Książka zaczęła rozwijać skrzydła, a ja więcej nad nią przesiadywać. Tak jak wspomniałam, te małe szczegóły, które męczyły mnie na każdej stronie, utworzyły wielkie koło wydarzeń, które zrujnowały nie jedno poukładane życie. Główna bohaterka, choć na pierwszy rzut oka wydaje się mało porywająca, a wręcz przereklamowana, chowa w sobie wiele tajemnic, które znajdują drogę ewakuacyjną na ostatnich stronach.
No i ten koniec, o którym byłoby żal nie wspomnieć. Z mojej strony, czyste zaskoczenie. Bohaterowie pokazują swoją drugą twarz, ukryte cele i grzechy, o których chcieli całkowicie zapomnieć. Cała historia, którą stworzyłam w głowie zniszczona i zastąpiona o wiele doskonalszą, więc w tym momencie, książka podniosła swoją ocenę.
Przez dłuższy czas się zastanawiałam, jaką ocenę chce dać tej książce. Sam początek bardzo mnie rozczarował, ale z drugiej strony gdyby nie on, cała książka nie miałaby sensu, a wiele spraw nie zostawiłoby niepotrzebny znak zapytania.
Reasumując, daje książce 7/10 i polecam przeczytać osobą, które nie boją się ciężkich początków, aby doczekać się zaskakujących zakończeń.

Książkę odebrałam za punkty w portalu CzytamPierwszy.

Informacje dodatkowe o Zmuszona, by zabić:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-29
Tytuł oryginału: And So It Begins
Tłumaczenie: Adrian Napieralski
Dodał/a opinię: zarwananoc

Tagi: bóg Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zmuszona, by zabić

Kup książkę Zmuszona, by zabić

"Każda rana, każda pęknięta kość, każda sekunda bólu podsyca ogień zemsty. Im brutalniejszy atak, tym głębiej drąży rak nienawiści."

Szóste okno
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Szóste okno

Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić. Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił...

Zamknij drzwi
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Zamknij drzwi

Spokojne i szczęśliwe życie Jo Palmer wkrótce dobiegnie końca. Ash - jej ukochany mężczyzna - zostanie aresztowany przez policję. Millie - jej najdroższa...