Znajdę cię, córeczko

W Polsce co roku ginie około siedmiu tysięcy dzieci.
Większość udaje się odnaleźć w ciągu pierwszych czternastu dni
Los reszty z nich pozostaje nieznany...

"Znajdę Cię, córeczko" to debiut autorki.
Debiuty uwielbiam, więc ten też nie mógł przejść niezauważony.

📖📚📖

Zaginięcie dziecka to ogromna tragedia dla rodzica. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić co taki rodzic czuje.
Historia, którą stworzyła autorka jest przykładem takiej straty i tego jak niewiele czasu trzeba, aby stracić to co dla rodzica najważniejsze.
Wystarczyło pięć minut.
Pięć krótkich minut by ich życie zamieniło się w piekło.
Alicja i Bartek wraz z dwójką dzieci spędzają czas na bałtyckiej plaży. Nagle znika ich dwuletnia córeczka Marysia. Rozpływa się w mgnieniu oka. Poszukiwania stają w martwym punkcie,a podejrzenie spada na utonięcie pomimo, że nie odnaleziono ciała.
Rodzice i brat są zrozpaczeni, jedno obwinia drugie, nie są w stanie pogodzić się z tym co ich spotkało. Jakby tego było mało muszą zmierzyć się z ogromnym hejtem kierowanym w ich stronę.
A gdyby tak okazało się, że Marysia jednak żyje?
Czy można uwierzyć komuś, kto kiedyś nas zawiódł?
Czy zrozpaczona matka zaryzykuje?
Autorka stworzyła świetną historię i wcale nie powiedziałabym, że jest to debiut.
Historia jak najbardziej na miarę naszych czasów, gdzie ocenianie innych i przyszywanie łatki to powszechność.
Tak łatwo jest kogoś osądzić, obgadać, wyzwać czy ośmieszyć siedząc przed wyświetlaczem telefonu czy komputera.
Tak, wtedy każdy jest odważny, ale jakby to wyglądało, gdyby to taką "oczerniającą" osobę spotkało?
Byłoby to miłe?
Książka po trochu otwiera oczy na takie zachowania, mimo, że wielu z was może powiedzieć, że takich tematów jest pełno w książkach. Ja się z tym zgodzę, ale takie tematy będą dopóki jest to codzienność.
Autorka stworzyła fikcję, ale niestety bardzo realną, bo takie rzeczy się dzieją.
Jeśli chodzi o pióro autorki jest ono bardzo przyjemne, potrafiła mnie zaciekać od samego początku i utrzymała to zainteresowanie do samego końca.
Do ostatniego zdania, które złamało mi serce.
Pani Doroto gratuluję świetnego debiutu.

Informacje dodatkowe o Znajdę cię, córeczko:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-03-09
ISBN: 9788381958363
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Znajdę cię, córeczko

Kup książkę Znajdę cię, córeczko

Pięć minut, tak niewiele, a wystarczyło, żebym znowu odzyskała wszystko: idealne życie, radość i córkę.

Trochę to skomplikowane, ale zaczynam sądzić, że wszystko w moim życiu właśnie takie jest – cholernie skomplikowane.

Nie idź tam
Dorota Glica0
Okładka ksiązki - Nie idź tam

NIKT NIE USŁYSZY TWOJEGO KRZYKU Marta i Piotr znają się właściwie od zawsze. Od dwóch lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. On jest szanowanym lekarzem,...

Hotel na uboczu
Dorota Glica0
Okładka ksiązki - Hotel na uboczu

NOWY THRILLER PSYCHOLOGICZNY AUTORKI BESTSELLEROWYCH ,,ZNAJDĘ CIĘ, CÓRECZKO" ORAZ ,,NIE IDŹ TAM". Rankiem, w jeziorze, przy luksusowym hotelu na Mazurach...