Żniwiarz. Pusta noc

"Podziwiam cię, że wiedząc o tym wszystkim, potrafisz wieść jeszcze normalne życie." - "Pusta Noc" Paulina Hendel

Magda to z pozoru niczym nie wyróżniająca się dwudziestoletnia dziewczyna mieszkająca w miasteczku zwanym Wiatrołomem. Na co dzień pracuje w księgarni należącej do jej rodziny, spędza sporo czasu w internecie oraz czyta książki. Tym, co wyróżnia ją, od innych ludzi jest możliwość widzenia zmarłych istot.
Poznajemy też wuja Magdy Feliksa, który jest tytułowym żniwiarzem. Z książki dowiadujemy się, że żniwiarze to osoby, które strzegą ludzi przed różnego rodzaju istotami za światów, które pojawiają się w świecie żywych. Gdy Feliks nie wraca z jednej ze swoich misji, zmartwiona Magda postanawia wybrać się do jego domu i poczekać tam aż do jego powrotu. Mijają dni, w świecie ludzi przybywa coraz więcej upiornych istot, które atakują ludzi. W końcu Feliksowi udaje się, wrócić do świata ludzi i wraz z Magdą podejmują się rozwiązania niebezpiecznej zagadki.

Z początku fabuła książki skojarzyła mi się z serialem "Zaklinacz dusz" ponieważ bohaterka serialu podobnie jak bohaterowie książki miała zdolność widzenia istot ze świata zmarłych, może akurat nie tych złych, ale można stwierdzić że posiada ten sam dar.
Akcja książki na początku jest nieco powolna, ale po jakiś stu stronach wyciągnęłam się w nią niesamowicie. Mimo że akcja wciąga to jest łatwa do przewidzenia co dalej będzie się działo.

Sam pomysł na książkę moim zdaniem jest trafiony przez autorkę w samą dziesiątkę. Motywy słowiańskich demonów i ludzi polujących na nie pobudzają wyobraźnię czytelnika za każdym razem, gdy stają się one tematem książki. Powieść ma w sobie bardzo duży potencjał i budzi oczekiwania co do kontynuacji .
Fantastyka to gatunek, po który uwielbiam sięgać, a Paulina Hendel sprawiła,
że jeszcze bardziej ją pokochałam.

Podsumowując książka, jak najbardziej jest godna polecenia i przeczytania. Ja z pewnością jeszcze do niej wrócę w trakcie oczekiwania na drugi tom.

Informacje dodatkowe o Żniwiarz. Pusta noc:

Kup książkę Żniwiarz. Pusta noc

Strażnik
Paulina Hendel0
Okładka ksiązki - Strażnik

Ostatnie, co zapamiętał Hubert, to eksplozja szklanej piramidy pod Luwrem. Teraz budzi się w zatęchłym pomieszczeniu, ranny, ubrany w łachmany, w ekwipunku...

Demon
Paulina Hendel0
Okładka ksiązki - Demon

Ostatni tom serii "Zapomniana Księga"! Brawurowy finał opowieści o Hubercie, który obudził się w świecie rządzonym przez słowiańskie demony! Przyjaciele...