Żyj szybko, kochaj głęboko

Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Into the Deep
Dodał/a opinię: KasiaKatarzyna44

Samantha Young, Colleen Hoover, Elle Kennedy, Penelope Douglas – wszystkie te nazwiska znam od dawna, ponieważ to aktualnie jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych autorek romansów, ale dopiero kilka dni temu miałam okazję zetknąć się z twórczością dwóch z nich. W pierwszej kolejności mój wybór padł na Elle Kennedy i jej nową powieść pt. „Ryzyko”, która zresztą bardzo przypadła mi do gustu i to właśnie chyba dzięki niej zdecydowałam się sięgnąć po książkę Samanthy Young, której wznowienie w nowej okładce ukazało się na polskim rynku w ostatnim tygodniu lutego. Czułam, że to może być trudna, rozdzierająca serce, ale i bardzo romantyczna opowieść o miłości, która połączyła młodych ludzi nierozerwalną więzią.

Już po kilku pierwszych stronach powieści Samanthy Young wiedziałam, że trafi ona w mój gust. Takie książki uwielbiałam czytać, gdy byłam nastolatką. Młodzieńcza miłość, zaangażowanie w budowanie związku, zgrana paczka przyjaciół i przeszkody stające na drodze rodzącemu się uczuciu. W tej historii znajdujemy wszystko to, co czyni ją wartą uwagi młodzieżówką, choć irytować może przewidywalność zakończenia. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że romans to gatunek, w którym próżno szukać oryginalności. Tu kluczem do sukcesu jest moim zdaniem umiejętność kreowania postaci pierwszoplanowych – jeśli iskrzy i czuć chemię, będzie sukces; jeśli bohaterowie są nudni i nijacy, powieść zginie w odmętach gatunku. Samantha Young udowodniła, że tworzone przez nią postaci nie są bezbarwne i papierowe, ale nie będę ukrywać, że nieco bardziej do gustu przypadli mi bohaterowie czytanej przeze mnie niedawno powieści Elle Kennedy.

Na plus na pewno warto zaliczyć konstrukcję fabuły. Rozdziały ułożone są tak, że naprzemiennie poznajemy wydarzenia aktualne, dziejące się w 2012 roku, a także te sprzed czterech lat, gdy Jake i Charley mieli po szesnaście lat i właśnie przeżywali najpiękniejsze chwile swojego nastoletniego życia. Czytelnik, a raczej czytelniczka, bo to powieść zdecydowanie dla pań,  pochłaniając kolejne strony, nieustannie zastanawia się, co było powodem rozstania zakochanych w sobie do nieprzytomności młodych bohaterów, a gdy się tego wreszcie dowiaduje, wspólnie z nimi przeżywa dramat, który przyczynił się do rozpadu ich idealnego związku.

„Żyj szybko, kochaj głęboko” to przyjemna, wciągająca i poruszająca opowieść o nastoletnim, choć zarazem niesamowicie dojrzałym uczuciu, którą przez ostatnie dwa dni czytałam z niekłamaną przyjemnością. Główni bohaterowie, Jake i Charley, to sympatyczni, charyzmatyczni ludzie, których z miejsca można polubić i którym z pewnością chcemy kibicować. Ich wielka miłość wydawała mi się nieco nierealna i naiwna, ale może jestem po prostu sceptyczna w kwestii ludzkich emocji.

Po skończonej lekturze mogę potwierdzić, że jestem usatysfakcjonowana pierwszym spotkaniem z twórczością Samanthy Young i choć nie sprawi ono, że teraz regularnie zacznę sięgać po romanse z wątkiem erotycznym, to na pewno od czasu do czasu pozwolę sobie na odpoczynek od brutalnych zbrodni i rozlewu krwi, których opisy na co dzień pochłaniam w swoich ukochanych kryminałach, w towarzystwie lekkiego romansu. Jednym z nich bez wątpienia będzie kontynuacja burzliwego związku Charley i Jake’a, po którą chętnie sięgnę latem w trakcie relaksu na plaży.

Zobacz opinie o książce Żyj szybko, kochaj głęboko

Kup książkę Żyj szybko, kochaj głęboko

Z dala od świateł
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Z dala od świateł

Samantha Young nieodmiennie zachwyca każdą swoją powieścią. Jej fanki na pewno nie będą zawiedzione! Co mógłbyś poświęcić dla miłości? Dawno temu...

Jutro będziesz mój
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Jutro będziesz mój

Posiadłość Ardnoch jest bezpieczną przystanią sławnych i bogatych. Dla ludzi spoza wyższych sfer jest niedostępna i równie tajemnicza, co jej właściciel...