Geniusz pana G i L, czyli co mi zrobisz jak mnie złapiesz

Autor: eleazar
Okładka publicystyki dla Geniusz pana G i L, czyli co mi zrobisz jak mnie złapiesz z kategorii Brak kategorii

W kuluarach sejmowych króluje ponoć kawał: przychodzi Kaczyński, Lepper i Giertych do restauracji. Kaczyński zamawia schabowego, a kelner pyta „ A przystawki?”, na co Kaczyński „ A przystawki też biorą schabowego.”. Zabawny jest poziom hipokryzji i sprzedajności LPR i Samoobrony. Zwłaszcza śmieszy mnie to w chwilach głosowania nad ustawami, lub przy zgłaszaniu projektów, czy wreszcie przy obsadzie stanowisk. Święte oburzenie i odgrażanie się „przystawek”, gdy po raz kolejny (średnio raz na tydzień) zostaną upokorzeni przez PiS dopełnia komedii. Wszyscy wiedzą, że obie partie „koalicji programowej” stoją pod murem. Kolejne wybory mogą usunąć ich z parlamentu, lub usamodzielnić PiS na tyle, by i tak sprowadził na nich polityczny niebyt. W zasadzie to co teraz zrobili panowie L. i G., było, jakkolwiek żałosnym, to jednak najlepszym wyjściem dla ich partii.

Michał Karnowski, Piotr Zaremba - O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich

Z myślą o dziejowej sprawiedliwości i okazji do zemsty - trwają. PO może pozwolić sobie na bycie w opozycji. Jak pokazują sondaże nawet wychodzi jej to na zdrowie. Jest jednak w tej komfortowej sytuacji, że tak na prawdę adresatem ich haseł są wszyscy ci, którzy są PiSoodporni. Podczas gdy „Samoobrona” i (zwłaszcza) LPR mają bardzo chwiejny i częstokroć tożsamy z PiSem elektorat. Skutkiem tego, gdyby media choć na chwilę o nich zapomniały – rozpłynęliby się w nijakości i nawet rzeczowe elementy programowe by im nie pomogły, gdyż szybko stałyby się łupem „groźnego Kazimierza” (vide – becikowe) . Nie twierdze, że teraz im nie grozi – w zasadzie widmo wyciśnięcia ich jak cytryn jest bardzo realne. Niemniej, nawet będąc wyciskani, mają szansę wrzeszczeć i być usłyszanymi. Innej drogi nie ma. Chyba nikt im nie zazdrości – wybrali mniejsze zło, które w efekcie, choć pozwoli im przetrwać, to rozbije ich wewnętrznie i uniemożliwi w przyszłości posiadanie czegoś takiego jak „klarowna linia programowa”. Ogrom konformizmu, z którym teraz się borykają odciśnie na nich destrukcyjne piętno.

"Pis-neyland" - Tomasz Lis

Co zaś się tyczy PiSu... cóż i z nimi nienajlepiej. Zmuszeni do rządzenia przy pomocy wewnątrzparlamentarnego terroru, oraz metody „kija i wyborów”, staną się cyniczni, wyrachowani i nieprzyjemnie szczwani i bezwzględni...tzn. już są, ale wyobraźcie sobie, że może być gorzej. Mściwa satysfakcja, z którą co raz częściej mogę spoglądać na elektorat PiS, nie jest do końca na miejscu, bo ja też tu mieszkam – zagranie na nosie bandzie naiwaników nie jest warte robienia krzywdy naszemu Krajowi. (Swoją droga gdzie jest ten „elektorat”– znam masę ludzi, ale po usilnych poszukiwaniach znalazłem ich może pięciu...czyżby na Wschodzie Polski było aż takie przeludnienie?! ),

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - autor
autor
Dodany: 2006-02-26 19:07:41
0 +-
Przepraszam za błędy stylistyczne - felieton pisałem o pierwszej w nocy, a panel redaktorski mi nawala i nie mogę dokonać korekty.

Warto przeczytać

Recenzje miesiąca
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Nobliści skandaliści
Sławomir Koper
Nobliści skandaliści
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje