Recenzja książki: 3 życia, 3 próby

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

3 życia, 3 próby debiutującej tą książką Justyny Nowak-Wysockiej to swego rodzaju literacka baśń, to opowieść o miłości, przeznaczeniu i poszukiwaniu szczęścia, które czasem spada na nas zupełnie nieoczekiwanie.

Dwudziestoczteroletnia Julia Złotek dźwiga na swoich barkach wielki bagaż. A jest to ciężar doświadczeń, wyniesionych z… wcześniejszych wcieleń. Julia pamięta, że w XV wieku mieszkała w Hiszpanii, w wieku XIX zaś żyła we Francji. Za każdym razem jej los był tragiczny. Choć poznała miłość swego życia, nigdy nie czekało jej „szczęśliwe zakończenie”. Nic więc dziwnego, że gdy rozpoznaje ukochanego w o trzydzieści lat starszym Konstantym Rozdrażewskim, jest zdeterminowana, by zdobyć jego względy. W tym celu zostaje asystentką mężczyzny. Wkrótce ich miłość płonie już pełnym ogniem. Ale czy ogrzeją się w nim, czy raczej spłoną?

Powieść Justyny Nowak-Wysockiej ma w sobie wiele z baśni. Są w niej elementy magiczne, jest reinkarnacja, są zjawiska, których nie da się rozumowo wyjaśnić. Ale – paradoksalnie – 3 życia, 3 próby to także powieść na wskroś współczesna. Młoda dziewczyna musi zmagać się z wszystkimi problemami, z którymi mierzą się dzisiejszy dwudziesto-, trzydziestolatkowie. Praca zawodowa, robienie kariery, przyjaźń ze współlokatorką, która rozumie ją jak nikt. Wszystko to zderza się z inną rzeczywistością. Ze światem, do którego dostęp mają wyłącznie nieliczni.

Justyna Nowak-Wysocka przenosi czytelnika pomiędzy XXI, XIX a XV wiekiem, odsłaniając kolejne karty z życia swojej bohaterki. Dzięki temu jej powieść wykracza poza ramy typowego romansu. Autorka sprawnie portretuje Julię Złotek, zdeterminowaną by walczyć o swoje szczęście. A także jej ukochanego, Konstantego. Wydaje się, że tych dwoje więcej dzieli niż łączy. Najbardziej oczywista sprawa to różnica wieku. Ale też idące za nią wychowanie, obyczaje, dystans i nienaganne maniery, charakterystyczne dla wielu osób z pokolenia Konstantego. Gdy rodzi się namiętność, wszystkie maski i ograniczenia znikają. Zostaje miłość, żądza, erotyka i bardzo wiele bliskości.

Na szczęście jednak autorka nie poprzestaje na tym, stawiając swoich bohaterów przed kolejnymi wyzwaniami i trudnościami, przed złem, z którym będą musieli się zmierzyć. Napięcie więc nie opada, a by poznać finał tej historii, należy sięgnąć po książkę Justyny Nowak-Wysockiej.

3 życia, 3 próby to powieść intrygująca, z rozbudowanym wątkiem romansowo-erotycznym i ciekawymi elementami metafizycznymi. To współczesna baśń, której zakończenie z pewnością wielu czytelników zaskoczy.

Tagi: wcielenia życie po życiu

Kup książkę 3 życia, 3 próby

Zobacz opinie o książce 3 życia, 3 próby
3 życia, 3 próby
Justyna Nowak-Wysocka
Zlecenie 999 #rozliczenie_sumienia
Justyna Nowak-Wysocka0
Okładka ksiązki - Zlecenie 999 #rozliczenie_sumienia

Kontynuacja serii pt. „Zlecenie 999” opisującej miłosne perypetie studentki logistyki Klary Nowickiej, która zawarła umowę z przystojnym...

Blood Man
Justyna Nowak-Wysocka0
Okładka ksiązki - Blood Man

Blood Man to kryjący się pod tym pseudonimem Jarema Krewski, płatny zabójca. Od kilku lat toczący nieugiętą walkę z samym sobą. Jego instynkt zabójcy...