3 życia, 3 próby

Opowieść o Kobiecie, która pamięta swoje poprzednie dwa wcielenia i w każdym z nich zakochuje się w tym samym mężczyźnie. Dzieje się tak dzięki przeznaczeniu miłości, które połączyło kochanków na wieki. Ich miłość rozpoczęła  się w XV-wiecznej Hiszpanii, jej ciąg dalszy rozgrywa się w kolejnym wcieleniu – XIX-wiecznej Francji, po czym ma szansę znaleźć swoje spełnienie w dzisiejszej Polsce, w Warszawie. Bezgranicznie zakochana Julia spotyka na swojej drodze wiele przeciwności, aby zaznać  szczęścia u boku ukochanego, a dramatyczne wydarzenia zmieniają ja na zawsze.

Informacje dodatkowe o 3 życia, 3 próby:

Wydawnictwo: Manufaktura Słów
Data wydania: 2020-10-12
ISBN: 978-83-66695-04-7

Tagi: wcielenia życie po życiu

Kup książkę 3 życia, 3 próby

3 życia, 3 próby - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2020-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Powiem wam, że takiej odsłony pani Justyny nie znałam.Wydawało mi się, że to konkretna kobieta pisząca konkretne pikantne, aż ociekające seksapilem książki, a tu taka powieść! Książka pełna współczucia i miłości. Okrutności losu aż zapierały mi dech w piersi. Cierpiałam razem z kobietą z książki, która przez pokolenia zakochiwała się w tym samym mężczyźnie. Za każdym razem los z niej drwił brodząc w kałużach łez i smutku.
Powiem wam, że ja sama wierzę w siłę przeznaczenia. Wiem, że gdzieś los naszej miłości jest szczelnie zapisany w kartach naszego życia, a błędy, które popełniamy, mamy szansę naprawić w kolejnych wcieleniach.
Ta książka to opowieść o bezkresnej miłości, której dane się było odrodzić aż trzy razy. Okrutni bohaterowie, którzy niszczą szczęście, są okropnymi postaciami. Po krzywdzących przeżyciach nasza bohaterka opada na dno. Ten moment bardzo dobrze odzwierciedla nasze prawdziwe życie.  Ileż z nas próbuje zatopić swoje smutki w alkoholu. Zatracamy się w niebyciu, aż czasem nie ma już co zbierać. Książka ukazała nam fakty, które tuż przed osiągnięciem dna powinny zwrócić naszą uwagę. Podbudowuje nasze myśli i ukazuje, że z każdej sytuacji możemy znaleźć wyjście. Nie pozwólmy nikomu sobą pomiatać i pamiętajmy, że nasze klęski powinny otworzyć nam oczy. Chowanie przed światem nic nam nie da. Dopiero stawienie mu czoła oznaczać będzie prawdziwą przemianę.
Czytając myśli bohaterów całkowicie ich rozumiemy. Mamy też odrobinę pikantnych scenerii, które zdobią tą powieść jak łańcuchy na choince. Zdecydowanie polecam, by to właśnie od niej rozpocząć przygodę z powieściami autorki. Wyczułam tutaj bowiem pewne wprowadzenie do dalszego klimatu książek pani Nowak. Każda kolejna rozpala nasze zmysły coraz bardziej, aż boję się pomyśleć co mnie czeka przy drugiej części ,, Zlecenia 999", która swoją premierę będzie miała już ósmego lutego przyszłego roku. Mam to szczęście, że będę mu patronowała:-)
Prawdziwy sztos! Polecam tylko pełnoletnim czytelnikom. Po tej książce uwierzycie w magię:-)

Mówią, że do trzech razy sztuka... Pewnie każdy chciałby dostać tak wielką szansę i otrzymać trzy próby na to, żeby w końcu odnaleźć szczęście w miłości z przeznaczoną osobą. Niestety jest to niemożliwe, ale w książce „3 życia, 3 próby” Justyny Nowak-Wysockiej została właśnie opisane taka sytuacja. Czy była to książka warta przeczytania? Zapraszam do dalszej recenzji.

Jest to opowieść o wielkiej miłości Julii i Konstantego, która trwa na przestrzeni wieków, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Akcja książki toczy się w czasach współczesnych w Polsce, a dokładniej w Warszawie. Występują też opowieści z innych epok, w których tylko Julia pamięta swoje i swojego ukochanego poprzednie wcielenia, kiedy to żyli w XV wiecznej Hiszpanii oraz w XIX wiecznej Francji. Przeżyli oni w tych okresach czasowych wielką miłość, która niestety za każdym razem kończyła się tragicznie. Czy we współczesnych czasach pomimo wielu przeciwności losu będą w końcu szczęśliwi? Czy może dramatyczne przeżycia Julii sprawią, że zaprzepaści ona swoją ostatnią szansę?

W książce występuje narracja pierwszoosobowa. Rozdziały są długie, każdy ma swój tytuł. Książka ta przypominała mi trochę „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, ponieważ występuje w niej dużo erotycznych scenek. Konstanty z początku również był niedostępnym i zamożnym mężczyzną, który nagle zakochał się w zwykłej dziewczynie, czyli w Julii. W książce występuje również wiele romantycznych scenek, aż można się rozmarzyć przy czytaniu. Nie zabrakło także dramatycznych sytuacji, które zmieniły życie Julii na zawsze. Akcja powieści szybko się toczy jak na około 240 stron dzieje się w niej naprawdę wiele... Przyjemny styl pisania autorki oraz szybkość akcji sprawiają, że książkę czyta się błyskawiczni, można ją nawet przeczytać w jeden wieczór. Jest ona lekka, dlatego uważam, że czytanie jej jest idealnym sposobem na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Jedynie wkurzało mnie to, że we współczesnych czasach główni bohaterowie zwracali się do siebie starodawnymi zwrotami takimi jak: „miłości moja”, czy „mój ukochany”.

„3 życia, 3 próby” jest całkiem przyjemnym romansem z odrobinką fantastyki, przy którym można miło spędzić czas (jeśli ktoś lubi ten gatunek literacki). Myślę, że ze względu na opowieści z XV i XIX wieku, spodoba się on fanom książek innych epok. Mnie osobiście spodobała się ta książka i bardzo ją polecam.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2020-10-25,

Julia Złotek ma dwadzieścia cztery lata i wie coś, czego nie wie nikt inny Zna bowiem swoje dwa poprzednie wcielenia. W wieku XV żyła w Hiszpanii a w XIX we Francji. I za każdym razem jej pragnieniem był on. Jest zdeterminowana, by go w sobie rozkochać. Teraz w XXI wieku w Warszawie staje u progu Konstantego Rozdrażewskiego w poszukiwaniu pracy. Przeznaczenia miłości nie da się oszukać. Ale czy można zmusić kogoś do tego uczucia? Czy można mieć pewność, że dana osoba w końcu zapała tym samym uczuciem? Jak tym razem zakończy się historia Julii i Konstantego?

Debiut Justyny Nowak-Wysockiej to połączenie romansu, magii i zjawisk paranormalnych. Tematem jest wszechobecna miłość. Jednak tym razem wkraczamy do życia kobiety, która wie, co jej się przydarzyło w poprzednich życiach. Ciekawy pomysł na fabułę. Z jednej strony współczesność i zwykłe problemy osób takich jak my, a z drugiej elementy magiczne i przeskok w czasie. Idealnie zrównoważone i dopełnione. Na uwagę zasługuje fakt, że te wzmianki o poprzednich wcieleniach bohaterki nie są tylko pustymi informacjami. To opowieści, zarys historii, do którego przeskakujemy w czasie oczyma wyobraźni. Dzięki temu fajnemu zabiegowi mogłam lepiej przyjrzeć się uczuciu, jakie zakwitło między Julią i Konstantym w tamtych okresach. To one po części dodają tej magii. Złotka jest zwykłą dziewczyną. Taką jak my. Zwracająca uwagę na na innych i nie myśląca tylko o sobie. Jej początki (ponowne)z Konstantym wiały zimnem. On z reszta taki jest. Stanowczy, sztywny, szarmancki i perfekcyjny. Nie wierzyłam, że tym razem wszystko pójdzie po myśli Julii. Mając na uwadze jej poprzednie próby byłam  nastawiona sceptycznie. Jakież było moje zdziwienie, gdy do akcji wkroczyła chemia i pożądanie. Sceny uniesień były pikantne. Wywoływały szkarłat na mych policzkach. Szef naszej bohaterki pokazał swoje drugie oblicze. A to co ujrzałam mocno mnie zaskoczyło. Do tego stopnia, że brwi podjechały do góry a szczęka spadła na podłogę. Jego zachowanie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Przypominało mi to w pewnej chwili tak dobrze znane mi Harlequiny, od których tak de facto zaczęła się lata temu moja przygoda z czytaniem. Dlaczego takie porównanie? Główny bohater swoim zachowaniem i słownictwem oraz manierami jest jakby z tamtych lat wycięty i dopasowany do teraźniejszości. Pełen zagadek i nieprzewidywalności. Ale ale. Uważacie, że tu za słodko, i że tu tylko sam seks? Mylicie się. Bowiem autorka zrzuciła bombę w postaci mroku i zła w najczystszej postaci. Włosy stanęły mi dęba. Dosłownie byłam przerażona pewnym zachowaniem. Strasznie brutalne i niezwykle krzywdzące. Rozerwało mi serce. Było niepewnie i totalnie zakręcone. Kluczyłam labiryntem wydarzeń szukając wyjścia. Nie wiedziałam czego mogę się jeszcze spodziewać. A tym bardziej nie miałam zielonego pojęcia, czy tym razem zakochani w końcu będą razem. Udało się autorce utrzymać moją uwagę i zaciekawić do tego stopnia, że jak zaczęłam czytać to nie odłożyłam aż ujrzałam ostatnią kropkę.

"3 życia, 3 próby" to udany debiut. W moim odczuciu świetnie autorka dała sobie radę z pociągnięciem historii. Dobrze wykreowane postacie ciekawiły i zaskakiwały. Były nieprzewidywalne. Spodobał mi się styl i język. Zaczytałam się od pierwszej strony. Historia pokazuje, że warto marzyć. Warto realizować pragnienia. Ale trzeba mieć na uwadze to, że nie zawsze plany można zrealizować. Czasami coś może pójść nie tak. Nie da się przewidzieć losu. Tak jak nie da się zatrzymać czasu czy chwili. Jeśli to ma być ta jedna jedyna miłość na całe życie, to nią będzie. Autorka pod tym względem dopracowała historię. Stworzyła coś, co nazywa się przeznaczeniem z ukazaniem jego wszystkich barw.

Polecam

Avatar użytkownika - Women_books
Women_books
Przeczytane:2020-10-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

"3 życia, 3 próby"

Przeznaczenie miłości...

Julia, młoda kobieta, która pamięta swoje poprzednie dwa wcielenia. Za każdym razem zakochuje się w tym samym mężczyźnie, lecz przeznaczenie nie daje im zaznać szczęścia. Nadszedł więc czas ostatniej próby, jak to mówią do trzech razy sztuka...

Książka jest debiutem autorki a historia opowiedziana w książce, jest nieprawdopodobna i zaskakująca. Przyznam szczerze, że nigdy nie czytałam podobnej książki z podobną tematyka. W książce mamy tajemnicza postać, która ukazuje się w każdym wieku z przeszłości z tajemniczym łańcuszkiem, który zawiera przeznaczenie miłości, co czyniło te historie jeszcze bardziej tajemnicza i magiczną.

Książkę czytało się dobrze, choć zdarzały się literówki. Przeczytałam ją w jeden wieczór, zostając z dziwnym uczuciem odrealnienia, gdyż ta historia była tak zaskakująca, że sama zastanawiam się nad przeznaczeniem jakie ma dla nas życie. Fabuła jest ciekawa, mamy wątki tragediczne, aż się łezka kręci w oku, jak wiele bólu można zaznać z miłości.

Dziękuje autorce za tą przygodę i życzę kolejnych sukcesów ?

Avatar użytkownika - a_taka_baska
a_taka_baska
Przeczytane:2020-10-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy wierzycie w miłos?c? od pierwszego wejrzenia??
Czy to prawda z?e prawdziwa miłos?c? zniesie wszytko,przetrwa wieki?? Z?e dwie dusze poła?czone prawdziwa? miłos?cia?, odnajda? sie? wsze?dzie i zawsze??

Powiem wam tak, przez ksia?z?ke? się po prostu płynie. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, nie byłam w stanie się od niej oderwać a więc pochlonełam ją w jeden wieczor ?
Julia jest młoda? kobieta? kto?ra pamie?ta swoje poprzednie wcielenia, Konstantego jej wielką miłos?c? i przeznaczenie kto?re poła?czyło nich na wieki...
Jest jeszcze Aleksander,(on powinien się nazywać żmij albo szczur ?) brat Kostka, kto?ry robi wszystko aby ta? miłos?c? zniszczyc?..
Główna bohaterka strasznie przypomina mi autorke? jest taka delikatna, słodka ale tez? i umieja?ca zawalczyc? o swoje. Tak jak w ksia?z?ce, gdzie mimo przeciwnos?ci losu potrafi sobie z nimi poradzic?,a maja? tych przeciwnos?ci troche? do pokonania.
Zakon?czenie, powiem Wam, z?e nie takiego sie? spodziewałam do kon?ca ale i tak s?wietne.
Mimo z?e jest to romans to nie ma tam cia?głego ajlawju ? i picia sobie z dzio?bko?w.
S?wietne lekkie pio?ro autorki sprawia z?e lektura jest przyjemna i lekka w odczuciu.Wraz z bohaterami przez?ywamy emocje jakie im towarzysza? w obecnych czasach, w Polsce ale jak i ro?wniez? w XV wiecznej Hiszpanii i XIX wiecznej Francji.
Nie chce? za duz?o wam zdradzac? z?eby nie było spojlera (bo ten jeden jest mi nadal pamie?tany ?) ale szczerze polecam książkę, idealna na jesienne wieczory.
Debiut w pełni udany ?????/5
Justyna dzięki wielkie ?

Demony sukcesu
Justyna Nowak-Wysocka0
Okładka ksiązki - Demony sukcesu

Piotr jest początkującym aktorem, ma na swoim koncie kilka reklam i epizodów filmowych. Bierze udział w castingu do prestiżowej ekranizacji. Poznaje...

Zlecenie 999 #rozliczenie_sumienia
Justyna Nowak-Wysocka0
Okładka ksiązki - Zlecenie 999 #rozliczenie_sumienia

Kontynuacja serii pt. „Zlecenie 999” opisującej miłosne perypetie studentki logistyki Klary Nowickiej, która zawarła umowę z przystojnym...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;