Recenzja książki: After All. To on ustala reguły

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Groźny biznesmen i młoda, skrzywdzona dziewczyna. Czy ta dwójka ma szansę stworzyć prawdziwą relację? Tego dowiedzą się czytelnicy debiutanckiej powieści A.Z. Bell After All. To on ustala reguły.

Melania próbuje zacząć od nowa po tym, jak kilka miesięcy wcześniej została skrzywdzona przez chłopaka. Nie chce mieć nic wspólnego z dawnym partnerem, pragnie także uniezależnić się od rodziców. Niestety, początki są dla niej trudne, zniechęca ją także porażka w czasie kwalifikacyjnej rozmowy o pracę.

Wkrótce pod jej drzwiami staje Liam – zabójczo przystojny, ale jednocześnie tajemniczy mężczyzna proponuje dziewczynie układ bez zobowiązań. Kiedy Mel przyjmuje jego propozycję, nawet nie przypuszcza, że relacja ta zmieni jej życie o 180 stopni. Szybko okaże się także, że młody mężczyzna skrywa przed nią mroczne sekrety.

Powieść A.Z. Bell After All. To on ustala reguły to przesycona emocjami opowieść o seksualnej relacji, miłości i mafijnych porachunkach. Książka, która spodobała się tysiącom internautów, jest klasycznym przykładem powieści erotycznej. Seks stanowi jednak uzupełnienie dla pozostałych ciekawych wątków tej historii.

Chociaż Bell w swojej powieści After All nie unika scen seksu, na kartach książki nie znajdziemy szokujących i mocno kontrowersyjnych opisów. Początkująca pisarka stawia raczej na łagodną erotykę, z którą zetknąć się można w wielu innych powieściach tego nurtu.

Mimo mafijnej otoczki, pisarce udaje się także pokazać, że chociaż seks jest ważny w miłosnej relacji, to stanowi on jej dopełnienie, a nie istotę. W After All. To on ustala reguły autorka pokazuje, że w związku istotne są budowanie zaufania i szczerość.

After All to jednak nie tylko sceny erotyczne, ale również rozbudowany wątek związany z działalnością hiszpańskiej mafii. Początkująca pisarka sporo miejsca poświęca na przybliżenie roli Liama, pokazując, że chociaż mężczyzna będący mafijnym donem posiada spore koneksje, to jednocześnie nieustannie musi przekonywać innych o swojej sile.

Mel z kolei – mimo zdecydowanie trudnego położenia w związku z szefem mafii – wciąż pozostaje nonkonformistką, potrafiącą sprzeciwić się największemu postrachowi Hiszpanii. A.Z. Bell pokazuje, że kobieta w każdym związku powinna mieć własne zdanie. Nawet, jeśli to on ustala reguły.

After All to dobra propozycja dla czytelniczek i czytelników powieści erotycznych, którzy cenią prozę tego gatunku. Debiut A.Z. Bell pokazuje, że czasem warto dać się porwać szaleństwu, choć może niekoniecznie trzeba od razu zawierzać hiszpańskiemu mafiosowi.

Kup książkę After All. To on ustala reguły

Zobacz opinie o książce After All. To on ustala reguły
Autor

Mam dość bycia grzecznym chłopczykiem, mała. To nie jestem ja. Starałem się być miły… Ale, niestety, moja zła strona zawsze wygrywa z tą dobrą.