Recenzja książki: Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Recenzuje: lolantresola

Historia spisana przez Tanyę Valko – kobietę mieszkającą w Polsce, która przenosi się do krajów arabskich i poznaje tamtejsze życie. Czy wszystko jest tak kolorowe, jak pokazują popularne seriale? Czy jest tak źle, jak czytamy w reportażach? Czy kobieta znaczy coś więcej, czy mniej niż zwykły pies? Autorka spędziła w krajach arabskich dwadzieścia pięć lat i opisuje to, co przeżyła i co widziała.

Co myślisz, gdy słyszysz, że Polka pojechała do swojego męża-Araba? Jaki dom widzisz i otoczenie, które jest dla niej codziennością?

Czy agresja i zło pochodzą tylko od mężczyzn z krajów arabskich? A może Polacy również potrafią skrzywdzić? Ilu naszych rodaków tam żyje? Czy wiedzieliście, jak wiele osób wyjechało – i wciąż wyjeżdża – do krajów arabskich?

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe to nie jest łatwa lektura. Znaleźć w niej można drastyczne opisy, obdarte z tabu.

Zupełnie niedawno rozmawiałam z przyjaciółką na temat wyjazdu na kontrakt do Dubaju. Dobre pieniądze, świetne warunki – wszystko jak w bajce, sprawdzona sprawa. Ale czy zdecydowałabym się na to, aby wyjechać do pracy w krajach arabskich? Nie wiem. Nie wynika to z mojego podejścia, treści, jakie czytam czy oglądam. Po prostu chyba nie chciałabym tam mieszkać.

Warto sięgnąć po tę książkę, by dowiedzieć się więcej na temat codzienności w krajach arabskich. Już sama okładka przyciąga i sprawia, że chce się po nią sięgnąć. Uwagę zwraca prosty, przystępny język, jakim jest napisana ta książka. Miejscami bywa niemal wulgarna, ale zawsze jest szczera. I budzi apetyt na więcej podobnych historii.

Kup książkę Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Zobacz opinie o książce Arabskie opowieści. Historie prawdziwe
Arabski książę
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Arabski książę

Czy można polubić życie w złotej klatce, tak że nie chce się jej opuścić i wrócić do M-5? Czy bogactwo i rutyna są silniejsze od naturalnego pragnienia...

Saga arabska tom 17. Powrót do Arabii
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 17. Powrót do Arabii

Hamid spotyka dawnych znajomych z CIA, którzy proponują mu powrót do dawnej działalności. Odmawia ze względu na rodzinę. Wyznaje żonie, jaką misję miał...