Recenzja książki: Beholden. Beloved

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Seks to nie wszystko? Przekonują się o tym bohaterowie Beholden – najnowszej powieści erotycznej Corinne Michaels

Wraz z Beholden powracają znani nam już bohaterowie – Catherine oraz Jackson. Cath obiecała sobie, że będzie ostrożna w stosunku do mężczyzn. Niestety, jej plany legły w gruzach, gdy poznała Jacksona i postanowiła mu zaufać. Teraz wie, że postąpiła niesłusznie. 

Po niespodziewanym zerwaniu, Catherine pragnie ułożyć swoje życie na nowo. I nie wie, czy kiedykolwiek będzie w stanie choćby spojrzeć na Jacksona. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje powody, dla których ukochany w tak okrutny sposób ją opuścił. 

Cath postanawia dać mężczyźnie ostatnią szansę. Jeśli jednak nadużyje jej zaufania, nasza bohaterka grozi, że odejdzie od niego na zawsze. Jednak zarówno ona, jak i on mają za sobą przeszłość, która jeszcze niejednokrotnie da o sobie znać. 

Najnowsza część przygód Catherine oraz Jacksona to pasjonująca opowieść, którą czyta się z prawdziwymi wypiekami na twarzy. Książka gra na uczuciach czytelników, nierzadko wzbudzając w nich skrajne emocje. 

W swojej nowej powieści Corinne Michaels kontynuuje wątki z pierwszego tomu, uzupełniając je o kolejne problemy, z którymi zmierzyć muszą się bohaterowie Beholden. Na ich przykładzie autorka pokazuje, że droga do szczęścia jest kręta i wyboista. 

W nowej części erotycznej serii Salvation Michaels udowadnia, że prawdziwa miłość rzadko wygląda tak, jak przedstawiają to komedie romantyczne. Zamiast tego podkreśla w swojej powieści to, co ma ogromny wpływ na rozwój zdrowego i stabilnego związku – przede wszystkim uczciwość i szczerość oraz możliwość bezgranicznego zaufania partnerowi. 

Zanim więc Jacksonowi i Cath uda się stworzyć udany związek, najpierw muszą się wiele nauczyć – często na własnych błędach. Popełnianie pomyłek i szukanie rozwiązania problemów jest bowiem równie istotne i niewątpliwie ma wpływ na to, czy partnerom uda się stworzyć długotrwały związek. 

W powieści Michaels nie brakuje emocji. Pojawia się zatem nie tylko szczęście i radość, ale również rozczarowanie czy zazdrość, które czasem doprowadzają do aktów agresji. Tym samym okazuje się, że miłość niejedno ma imię.

Oczywiście, Beholden nie jest powieścią obyczajową czy dramatem psychologicznym, a romansem erotycznym. Jednak, w przeciwieństwie do wielu innych książek wydawanych w ramach tego nurtu, powieść Corinne Michaels nie epatuje nadmierną wulgarnością czy przaśnością. Wątek erotyczny nie dominuje nad całością fabuły, a stanowi jej uzupełnienie. 

Beholden to propozycja dla wszystkich fanek i fanów powieści erotycznych, ale przede wszystkim – dobrych opowieści miłosnych.

Tagi: Romans

Kup książkę Beholden. Beloved

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Beholden. Beloved
Książka
Beholden. Beloved
Corinne Michaels
Inne książki autora
Wróć do mnie
Corinne Michaels 0
Okładka ksiązki - Wróć do mnie

JEDNA NOC SPRZED OŚMIU LAT NA ZAWSZE ODMIENIŁA JEGO ŻYCIE Ocaliła mnie tamtej nocy osiem lat temu. Żadnych imion. Żadnych obietnic. Tylko dwoje nieszczęśliwych...

Conviction
Corinne Michaels 0
Okładka ksiązki - Conviction

Znakomita powieść dla fanek Colleen Hoover. Poruszająca historia, którą pokochały tysiące czytelniczek! Jeżeli myślisz, że zakończenie Consolation zwalało...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje