Recenzja książki: Berlin - znam to miasto

Recenzuje: Anna Globisz

Berlin. Znam to miasto to kolejna już (po Paryżu i Sztokholmie) część kapitalnej serii Judith Drews, wpisującej się w nurt książek dedykowanych dzieciom, opartych na zasadzie znajdź i wskaż.  Podobnie jak w przypadku poprzednich miast, także i teraz jest to kartonowa książka formatu A4, dostosowana do małych rączek, przystosowana do wielokrotnego oglądania i częstego korzystania z niej.

To książka pomagająca ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację uwagi, a przy tym wszystkim pozwalająca na „zwiedzanie" europejskiej stolicy, którą dziecko ze wszystkimi jej szczegółami ma dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nawet jeśli nigdy nie było się w Berlinie, ma się wrażenie zaglądania do tego miasta jak przez dziurkę od klucza. Voyeryzm jest tutaj całkowicie uzasadniony, bowiem to, co dziecko zobaczy, może później zamieć w snutą przez siebię opowieść. Zaś postaci i miejsc, które mogą posłużyć mu za punkt wyjścia, jest tutaj bez liku.

Mnogość detali i kolorowych bohaterów wypełniających kolejne strony zachwyci niejednego. Znajdziecie tutaj złodziejaszka Theo, którego trzeba uważnie śledzić, by nic nie ukradł, Emmę lubiącą pomagać innym, Nilsa zbierającego butelki, tygryska Toma, doktora Brauna, wróżkę Fanni, węża Samira i wielu innych arcyciekawych bohaterów, którzy wkomponowani zostali w miejską przestrzeń Berlina po to, by pomagać dziecku skupić uwagę i trenować spostrzegawczość.

Wszystko to – zwyczajowo już – utrzymane zostało w typowej dla Drews tonacji: dominują żółć i biel, a tłem dla nich są błękit, czerwień i zieleń z domieszką czarnego. Choć w stolicy Niemiec nigdy dotąd nie byłam, po dokładnym zapoznaniu się z książką mam wrażenie, jakbym odwiedzała ją nieraz, doskonale orientując się w tym, co i gdzie mogę znaleźć.

Polecam tę wędrówkę po jednym z ciekawszych miast Europy. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą zachwyceni. Pod pretekstem zabawy poznacie bowiem miejscową zabudowę, kulturę, zabytki, a Wasza koncentracja znacząco się poprawi.

Książka ta może stanowić również pomoc dydaktyczną dla terapeutów i pedagogów prowadzących zajęcia rewalidacyjne.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Berlin - znam to miasto

Zobacz opinie o książce Berlin - znam to miasto
Autor
Sztokholm – znam to miasto
Judith Drews0
Okładka ksiązki - Sztokholm – znam to miasto

Po Sztokholmie przechadza się mnóstwo znanych i nieznanych osób, postaci i zwierząt. Może niektóre z nich rozpoznajesz? Odszukaj je na Starym Mieście...

Paryż - znam to miasto
Judith Drews0
Okładka ksiązki - Paryż - znam to miasto

Po Paryżu przechadza się mnóstwo znanych i nieznanych osób, postaci i zwierząt. Może niektóre z nich rozpoznajesz? Odszukaj je na Montmartrze, nad Sekwaną...