Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci

Wydawnictwo: Jedno嗆
Data wydania: 2017-03-21
ISBN: 978-83-7971-659-3
Ilustracje: Ola Makowska

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Recenzja: Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci

Recenzuje: Damian Kope

Nie tylko dla dzieci przyst瘼uj帷ych do Pierwszej Komunii 安i皻ej

Biblia w pe軟ej wersji nie jest 豉tw lektur. To wiele ksi庵, wykorzystuj帷ych ró積e style literacke, pokazuj帷ych 篡cie w pe軟ym jego wymiarze, a zatem zarówno rzeczy dobre, jak i z貫, które s udzia貫m cz這wieka. Biblia pokazuje – cz瘰to wyrazi軼ie, bez 豉godzenia – z這, którego jednak瞠 nigdy nie pochwala, ale które jest przecie cz窷ci ziemskiej rzeczywisto軼i, w której 篡jemy. Pokazuje dobro, którego zwyci瘰two nie zawsze jest proste i natychmiastowe. Które cz瘰to jest kwesti trudnych wyborów, wysi趾u, po鈍i璚enia – nawet 篡cia. Biblia dla chrze軼ijan jest podstawow ksi璕, z której czerpi wiedz o Bogu, o Chrystusie. O tym, jak maj 篡, co czyni, by osi庵n望 zbawienie. Nic zatem dziwnego, 瞠 tre軼i biblijne próbuje si przekazywa nie tylko osobom doros造m, nie tylko ludziom wykszta販onym, ale i dzieciom, m這dzie篡. Stosuje si w tym przypadku zabieg opowiadania tre軼i Biblii prostymi, zrozumia造mi dla m這dego czytelnika s這wami. Wybiera si te fragmenty, które zawieraj istot zawartego w Biblii przekazu oraz te tre軼i, które s zrozumia貫 dla dziecka, dostosowane do jego poziomu intelektualnego i emocjonalnego. Unika si pe軟ego – tak mocno obecnego w kulturze wspó販zesnej – pokazywania, a czasami wr璚z epatowania z貫m, przemoc. Tak jest równie w przypadku ksi捫ki Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci.

Ta za publikacja zosta豉 wydana bardzo estetycznie w niewielkim, por璚znym formacie. Du瞠 litery i zastosowana czytelna czcionka skutecznie u豉twiaj lektur. Twarda oprawa, szycie, dobrej jako軼i papier gwarantuj trwa這嗆. Dobór opisanych tu fragmentów Biblii wynika z podej軼ia do jej przes豉nia jako historii przymierza Boga z cz這wiekiem. Przymierza pocz徠kowo szczególnie widocznego w dziejach narodu wybranego, opisanych w Starym Testamencie. Przywo造wane s zatem pojawiaj帷e si tam postaci biblijne, wa積e z ró積ych powodów, wielcy bohaterowie 篡dowscy, królowie i prorocy. Nowe przymierze wynika z przyj軼ia w ludzkim ciele Jezusa Chrystusa - Syna Bo瞠go, Jego 篡cia, nauczania, 鄉ierci i zmartwychwstania. Dobra Nowina, któr g這si Jezus, zostaje opowiedziana poprzez si璕ni璚ie do ksi庵 Nowego Testamentu, przede wszystkim czterech Ewangelii.

Prosty, dopasowany do dzieci璚ego poziomu j瞛yk; ilustracje w pastelowych kolorach, b璠帷e uzupe軟ieniem sów; koncentracja na tre軼i; unikanie scen krwawych – autorzy 安i皻ej historii dla naszych dzieci starali si maksymalnie u豉twi percepcj tekstu ma貫mu odbiorcy, nie trac帷 jednak瞠 z oczu ducha przekazu. Ilustracje nie dominuj, s raczej atrakcyjnym uzupe軟ieniem tekstu. Pozbawione nadmiaru detali, sprawiaj帷e wra瞠nie lekko zamglonych, s tak przygotowane, jakby nie szczegó造 by造 tu wa積e, a sens tego, co ogl康amy.

Bibli. 安i皻 histori dla naszych dzieci mo積a naby tak瞠 w postaci zestawu komunijnego, czyli wspomnianej ksi捫ki, dodatkowej ksi捫eczki Pami徠ka mojej Pierwszej Komunii 安i皻ej oraz ozdobnej torebki. Obie ksi捫ki s zabezpieczone w specjalnie dla nich przygotowanym pude貫czku. Ksi捫eczka Pami徠ka mojej Pierwszej Komunii 安i皻ej mo瞠 pe軟i rol pami徠kowego albumiku dla dziecka. Jest tu miejsce na wpisanie dat wa積ych wydarze religijnych, takich jak chrzest czy Pierwsza Komunia, na wklejenie zdj耩, zrobienie notatek, które po latach przypomn atmosfer tych dni. Jest to gotowy prezent komunijny, który mo瞠 pozosta trwa陰 pami徠k tego wa積ego w 篡ciu rodziny wydarzenia. Mo瞠 ocali te chwile, ich klimat od zapomnienia, zw豉szcza wtedy, kiedy zapisy wykona samo dziecko, najlepiej z pomoc kogo starszego.

Tagi: Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci, Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci recenzja, Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci ksi捫ka, praca zbiorowa Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci, praca zbiorowa recenzja, praca zbiorowa ksi捫ka, praca zbiorowa

Kup ksi捫k Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Biblia. 安i皻a historia dla naszych dzieci
Inne ksi捫ki autora
Auguste Rodin
praca zbiorowa0
Ok豉dka ksi您ki - Auguste Rodin

Auguste Fran蔞is-Ren Rodin (12 listopada 1840 - 17 listopada 1917), francuski rze嬌iarz. W swoich pracach 豉czy elementy symbolizmu i impresjonizmu....

安iat這 i mrok. Eseje o fotografii hiszpa雟kiej
praca zbiorowa0
Ok豉dka ksi您ki - 安iat這 i mrok. Eseje o fotografii hiszpa雟kiej

Ludzi od zawsze fascynowa豉 tajemnica tego, co znajduje sie po drugiej, ciemnej stronie 篡cia. Jej poszukiwanie stanowi jeden z najwa積iejszych temat闚...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
R騜e w gara簑