Recenzja książki: Drugi przekręt Natalii

Recenzuje: Beata Sarnowska

Z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejną powieść Olgi Rudnickiej, kontynuację przygód Natalii Sucharskich, zatytułowaną Drugi przekręt Natalii. Pisarka, jak na swój młody wiek, może poszczycić się już pokaźnym dorobkiem0 literackim i zjednała sobie rzeszę fanów za sprawą takich powieści, jak Lilith, Cichy Wielbiciel czy Natalii5.

 

Od ostatniego czytelniczego spotkania czytelników z zabawnymi siostrami minęły dwa lata. Dziewczyny mieszkają wspólnie i - o, dziwo - żyją w symbiozie. W Drugim przekręcie Natalii w tajemniczych okolicznościach znika przyjaciel rodziny, dawny wspólnik ich ojca, Janusz Zawada, z którym dziewczyny się zaprzyjaźniły. W jego mieszkaniu policja znajduje zwłoki mężczyzny bez głowy, a nad Wartą - spalone auto Zawadzkiego i jego ciało w środku. Sucharskie i tym razem otrzymują spadek (po Zawadzie), ale nie chcą uwierzyć w śmierć przyjaciela. Wkraczają do akcji i, podobnie jak w poprzedniej powieści, w specyficzny sposób działają na własną rękę, usiłując znaleźć odpowiedzi na dręczące je pytania.

 

Chyba największą wadą powieści jest fakt, że, otwierając książkę, wiemy, czego możemy się spodziewać. Oczywiście jest to cecha charakterystyczna powieści stanowiących kontynuację większego cyklu i nie stanowi to ujmy dla autorki książki. Większość czytelników jednak lubi niespodzianki, a tych w Drugim przekręcie Natalii wiele nie ma. Te same bohaterki, ten sam cięty język, ten sam humor. Jednak nawet ci, którzy mieli styczność z wcześniejszymi przygodami Natalii, nie będą zawiedzeni tę lekturą i nie odłożą książki na bok póki nie doczytają jej do końca.

 

Książkę pochłania się błyskawicznie, to literacka uczta dla smakoszy. Nie ma tu czasu czy miejsca na nudę - pod tym względem Drugi przekręt Natalii okazuje się nawet lepszy od Natalii5. Wydarzenia toczą się błyskwicznie, intryga goni intrygę, mnożą się pytania, a brzuch boli od śmiechu. Te wszystkie elementy sprawiają, że Natalie stały się swego rodzaju fenomenem. Pisarka tchnęła w literackie życie kobiet potężną dawkę niespodzianek i atrakcji, z jakimi jednej, dwóm, czy nawet trzem siostrom trudno byłoby sobie poradzić. Stworzona przez Rudnicką zgrana piątka… To jest coś! Każda z nich jest niepokorna, zadziorna, kłótliwa i nieustępliwa, ale razem rozwiążą niejedną zagadkę. Oczywiście na popularność powieści składa się również lekkie pióro Rudnickiej, dzięki któremu powieść czyta się z naprawdę dużą przyjemnością.

 

Natalii5 Drugi przekręt Natalii to po prostu lektura obowiązkowa dla miłośników powieści obyczajowej z elementami sensacji i z naprawdę dużą dawką humoru. 

Tagi: Drugi przekręt Natalii, Drugi przekręt Natalii recenzja, Drugi przekręt Natalii książka, Olga Rudnicka Drugi przekręt Natalii, Olga Rudnicka recenzja, Olga Rudnicka książka, Olga Rudnicka

Kup książkę Drugi przekręt Natalii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Drugi przekręt Natalii
Książka
Inne książki autora
Zacisze 13. Powrót
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Zacisze 13. Powrót

Kontynuacja zwariowanych przygód Marty i Anety, znanych z „Zacisza 13”. Marta i Aneta chcą ostatecznie rozwiązać problem zamurowanych w...

Czy ten rudy kot to pies?
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Czy ten rudy kot to pies?

Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica! Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
100 pytań o jedwabiu
praca zbiorowa;
100 pytań o jedwabiu
Pokaż wszystkie recenzje