Drugi przekręt Natalii

Ocena: 5.38 (26 głosów)
Inne wydania:

Siostry Sucharskie powracają!

Pamiętacie zwariowane bohaterki powieści „ Natalii 5” Olgi Rudnickiej? Siostry Sucharskie powracają! O ich dalszych perypetiach przeczytacie w książce „Drugi przekręt Natalii”, która właśnie pojawiła się w księgarniach.

„Drugi przekręt Natalii” to wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym. Bohaterkami powieści są siostry Sucharskie, doskonale znane czytelniczkom z książki „Natalii 5”. Wplątując się w kolejną aferę kryminalną, tym razem stają się właścicielkami wartych miliony brylantów.

W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...

„Drugi przekręt Natalii” to dziewiąta już książka Olgi Rudnickiej, która serca czytelniczek podbiła powieściami takimi, jak „Lilith”, „Martwe jezioro” czy „Cichy wielbiciel”. O bohaterkach swojej najnowszej książki autorka mówi:

Nadal kłamią, oszukują, manipulują ludźmi, a jednocześnie tworzą zwarty front przeciwko wszystkim i wszystkiemu, bez względu na to, czy jest powód do walki czy też go nie ma. Kto zdołał poznać panny Sucharskie, ten dobrze wie, że domowa idylla w ich wykonaniu nie może trwać zbyt długo i wkrótce cała piątka niewątpliwie wpakuje się w kolejną kabałę. Tak więc nie powinno Was dziwić, że nie mogłam rozstać się z Nataliami i druga część napisała się sama. Rzecz jasna przy aktywnym współudziale bohaterek, które robią, co chcą, i zupełnie się nie liczą z moim zdaniem.

W co tym razem wplątały się niepokorne Natalie? Przeczytajcie sami!

Informacje dodatkowe o Drugi przekręt Natalii:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-01-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378394105
Liczba stron: 496

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Drugi przekręt Natalii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Drugi przekręt Natalii - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Jako sympatyczka książek Rudnickiej i jednocześnie osoba nosząca imię Natalia, prędzej czy później musiałam sięgnąć po serię o pięciu siostrach. Zaczęłam od środka (trzy osoby do trzech książek trzeba było jakoś pogodzić), ale wcale nie zepsuło to zabawy. Poczucie humoru autorki trafia do mnie w stu procentach. Lubię też sposób, w jaki pisze o związkach, tzn. z dystansem, zabawnie i bez niepotrzebnej słodyczy. A intryga - drugorzędna, ale tylko dlatego, że trzecią część też już mam za sobą i tam pomysł był jeszcze lepszy. Z żalem niestety stwierdzam, że książkowym Nataliom nie dorastam do pięt, nie mam ani odpowiedniego charakteru, ani fantazji, no ewentualnie mogłabym robić za fajtłapowatą Natkę, ale ona akurat podobała mi się najmniej. Ech.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2016-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2016, Mam,
Dawno się tak nie ubawiłam podczas czytania :) Co nowego u sióstr Sucharskich? Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym! W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Druga część o siostrach Kucharskich. Świetna komedia kryminalna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
,,Drugi przekręt Natalii" to wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym. To zdanie z tyłu książki mówi wszystko. Czym nas zaskoczą tym razem siostry Sucharskie? Ano będą poszukiwały skarbu, czym jak się można domyślać znów będą kłamać, mataczyć i doprowadzać do szału policjantów (swoich facetów). Ubaw do ostatniej kartki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał, humor,
Druga książka o przygodach 5 siostrach Nataliach. Akcja dzieje się 2 lata po poprzednich perypetiach. W mieszkaniu Janusza Zawady znajdują ciało Dawida Orlowskiego, który miał przy sobie fałszywe dokumenty. Jak okazuje się siostry starają się rozwiązać tę sprawę, ale też stają na celowniku, jako osoby wyznaczone przez testament starszego pana. Nic do końca nie jest pewne, a nie wszyscy są tymi za kogo się podają. Książka jak zawsze pełna humoru i wciąga do ostatniej strony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Od wydarzeń opisanych w pierwszej książce mijają dwa lata. Natalie nadal mieszkają razem w ogromnej willi odziedziczonej w spadku po ojcu, ale w ich życiu wiele się zmieniło; pojawili się mężczyźni, zmienił się ich wygląd. Jedno jednak pozostało niezmienne - skomplikowane charaktery i zbyt dobra umiejętność wpadania w kłopoty. Co tym razem nabroiły? Były współpracownik ojca, pan Janusz Zawada, z którym dziewczyny mocno się zaprzyjaźniły, znika w tajemniczych okolicznościach, a w jego domu znaleziony zostaje trup. Wkrótce potem policja odnajduje spalone zwłoki, twierdząc, że to na pewno przyjaciel kobiet. Ale Natalie, jak to one, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zaczynają prywatne śledztwo. W grę wchodzą jeszcze duże pieniądze, gdyż pan Janusz wymienił je w spadku. Kobiety otrzymują jego mieszkanie i brylanty, które są warte miliony, a ochotę na nie mają nie tylko siostry Sucharskie. Niestety ta część okazała się zdecydowanie słabsza od poprzedniej. Nie jest już tak zabawnie, ale i tak kilka razy autorce udało się mnie rozbawić. Mam wielką nadzieję, że w trzecim tomie będzie pod tym względem lepiej. Natomiast podobało mi się to, że od razu przechodzimy do konkretów, jest zagadka kryminalna itd. W pierwszym tomie raczej przeważał wątek obyczajowy, a czytelnik dopiero poznawał i próbował ogarnąć wszystkie siostry Sucharskie, a one uczyły się ze sobą żyć. Siostry Sucharskie ponownie sporo namieszają. Ich życie po prostu nie może być normalne i mają mocne skłonności do popadania w tarapaty, z których później ciężko się wydostać. A jakie kłamstwa powstają! Razem tworzą mieszankę wybuchową i biada temu, kto stanie na ich drodze. Z siostrami Sucharskimi lepiej nie zadzierać. Mimo, że Natalie potrafią czytelnika zirytować to i tak się je uwielbia. Nie da się ukryć, że bohaterowie są przerysowani, ale mnie to kompletnie tutaj nie przeszkadza i chcę więcej. kingaczyta.blogspot.com
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Znane siostry Sucharskie powracają, oczywiście w swoim stylu, pełnym humoru, uroku oraz nieprzewidzianych zdarzeń i morderstwa w tle. Z Natalkami nikt nie może się nudzić, są niezastąpione.
Link do opinii
Po Natalii 5 mam wielką ochotę na drugą część. Za lekkość, poczucie humoru i swojskość klimatu. Czekam na okazję:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kontynuacja powieści "Natalii5", czyli Nataliowy zawrót głowy. Siostry Sucharskie po raz drugi wplatane w aferę, tym razem z brylantami w roli głównej. Ich mężczyźni nie mają z nimi lekkiego życia: Natalie kłamią i mataczą w myśl zasady jedna za wszystkie, wszystkie za jedną. Fantastycznie się czyta. Humor, lekkość pióra i zawrotne zmiany akcji. Gorąco polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2023-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

ho ho ho... Ale się uśmiałam ;-) nie dość że do grona narzeczonych przyplątał się kolejny policjant, to jeszcze Natalie tuż pod nosami swoich chłopów, prowadzą śledztwo dotyczące zabicia lub niezabicia przyjaciela rodziny :-)

Link do opinii

Kontynuacja serii o Nataliach rozpoczyna się w dwa lata po wydarzeniach z poprzedniej książki.Jedna z sióstr napisała książkę o przygodach,które spotkały jej niecodzienną rodzinę i wydawca domaga się kontynuacji.problem w tym,że Magda nie potrafi niczego wymyslić samodzielnie,więc postanawia znów wplątać sie w jakieś śledztwo w nadziei,że przezyte przygody pozwola jej na nowo zaistnieć w literaturze.Oprócz bohaterów znanych z pierwszej części poznajemy kolejnych,którzy na dobre zagoszczą w życiu sióstr...

Link do opinii
Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 4, Przeczytałam, do 2016,

Druga książka gdzie głównymi bohaterkami są siostry Sucharskie.
Nadal nieobliczalne i błyskotliwe, a ich zdolność do doprowadzania kolejnych policjantów na skraj wytrzymałości również działa bez zarzutu.
Na scenie pojawiają się kolejne trupy, mamy do czynienia z kryminałem pod znakiem dobrego humoru. Akcja toczy się wartko, wydarzenia następują jedne po drugich, nie ma dłużyzn. Momenty napięcia związanego ze śledztwem, przerywane są scenkami z wspólnego domu sióstr, do którego zaczynają się też wprowadzać kolejni adoratorzy, co czasem powoduje lekkie spięcia wśród domowników.
Cała intryga jest skonstruowana w bardzo przemyślany sposób a wątki ładnie się zazębiają.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Pajczung
Pajczung
Przeczytane:2022-10-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Inne książki autora
Zbyt piękne
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Zbyt piękne

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga on sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie...

Oddaj albo giń!
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Oddaj albo giń!

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy