Drugi przekręt Natalii

Co nowego u sióstr Sucharskich?

Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym!

Wciąga, intryguje, bawi i pozostawia niedosyt. Bo kto raz przestąpił próg domu w Mechlinie, nigdy nie będzie chciał go opuścić!

Anita Boharewicz, We-dwoje.pl o ,,Natalii 5"

Olga Rudnicka (ur. 1988) - absolwentka Pedagogiki w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu; studentka Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka powieści sensacyjnych: ,,Martwe Jezioro", ,,Czy ten rudy kot to pies?", ,,Zacisze 13", ,,Zacisze 13. Powrót", ,,Lilith", ,,Natalii 5" i ,,Cichy wielbiciel". Pracuje jako asystent osób niepełnosprawnych w PKPS w Śremie. Kocha jazdę konną, namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritssen i Jeffery'ego Deavera

Informacje dodatkowe o Drugi przekręt Natalii:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-08-04

Kup książkę Drugi przekręt Natalii

Drugi przekręt Natalii - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-04-22,
Jako sympatyczka książek Rudnickiej i jednocześnie osoba nosząca imię Natalia, prędzej czy później musiałam sięgnąć po serię o pięciu siostrach. Zaczęłam od środka (trzy osoby do trzech książek trzeba było jakoś pogodzić), ale wcale nie zepsuło to zabawy. Poczucie humoru autorki trafia do mnie w stu procentach. Lubię też sposób, w jaki pisze o związkach, tzn. z dystansem, zabawnie i bez niepotrzebnej słodyczy. A intryga - drugorzędna, ale tylko dlatego, że trzecią część też już mam za sobą i tam pomysł był jeszcze lepszy. Z żalem niestety stwierdzam, że książkowym Nataliom nie dorastam do pięt, nie mam ani odpowiedniego charakteru, ani fantazji, no ewentualnie mogłabym robić za fajtłapowatą Natkę, ale ona akurat podobała mi się najmniej. Ech.
Dawno się tak nie ubawiłam podczas czytania :) Co nowego u sióstr Sucharskich? Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym! W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...
Druga część o siostrach Kucharskich. Świetna komedia kryminalna.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-01-31,
,,Drugi przekręt Natalii" to wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym. To zdanie z tyłu książki mówi wszystko. Czym nas zaskoczą tym razem siostry Sucharskie? Ano będą poszukiwały skarbu, czym jak się można domyślać znów będą kłamać, mataczyć i doprowadzać do szału policjantów (swoich facetów). Ubaw do ostatniej kartki.
Druga książka o przygodach 5 siostrach Nataliach. Akcja dzieje się 2 lata po poprzednich perypetiach. W mieszkaniu Janusza Zawady znajdują ciało Dawida Orlowskiego, który miał przy sobie fałszywe dokumenty. Jak okazuje się siostry starają się rozwiązać tę sprawę, ale też stają na celowniku, jako osoby wyznaczone przez testament starszego pana. Nic do końca nie jest pewne, a nie wszyscy są tymi za kogo się podają. Książka jak zawsze pełna humoru i wciąga do ostatniej strony.
Od wydarzeń opisanych w pierwszej książce mijają dwa lata. Natalie nadal mieszkają razem w ogromnej willi odziedziczonej w spadku po ojcu, ale w ich życiu wiele się zmieniło; pojawili się mężczyźni, zmienił się ich wygląd. Jedno jednak pozostało niezmienne - skomplikowane charaktery i zbyt dobra umiejętność wpadania w kłopoty. Co tym razem nabroiły? Były współpracownik ojca, pan Janusz Zawada, z którym dziewczyny mocno się zaprzyjaźniły, znika w tajemniczych okolicznościach, a w jego domu znaleziony zostaje trup. Wkrótce potem policja odnajduje spalone zwłoki, twierdząc, że to na pewno przyjaciel kobiet. Ale Natalie, jak to one, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zaczynają prywatne śledztwo. W grę wchodzą jeszcze duże pieniądze, gdyż pan Janusz wymienił je w spadku. Kobiety otrzymują jego mieszkanie i brylanty, które są warte miliony, a ochotę na nie mają nie tylko siostry Sucharskie. Niestety ta część okazała się zdecydowanie słabsza od poprzedniej. Nie jest już tak zabawnie, ale i tak kilka razy autorce udało się mnie rozbawić. Mam wielką nadzieję, że w trzecim tomie będzie pod tym względem lepiej. Natomiast podobało mi się to, że od razu przechodzimy do konkretów, jest zagadka kryminalna itd. W pierwszym tomie raczej przeważał wątek obyczajowy, a czytelnik dopiero poznawał i próbował ogarnąć wszystkie siostry Sucharskie, a one uczyły się ze sobą żyć. Siostry Sucharskie ponownie sporo namieszają. Ich życie po prostu nie może być normalne i mają mocne skłonności do popadania w tarapaty, z których później ciężko się wydostać. A jakie kłamstwa powstają! Razem tworzą mieszankę wybuchową i biada temu, kto stanie na ich drodze. Z siostrami Sucharskimi lepiej nie zadzierać. Mimo, że Natalie potrafią czytelnika zirytować to i tak się je uwielbia. Nie da się ukryć, że bohaterowie są przerysowani, ale mnie to kompletnie tutaj nie przeszkadza i chcę więcej. kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-01-04,
Znane siostry Sucharskie powracają, oczywiście w swoim stylu, pełnym humoru, uroku oraz nieprzewidzianych zdarzeń i morderstwa w tle. Z Natalkami nikt nie może się nudzić, są niezastąpione.
Po Natalii 5 mam wielką ochotę na drugą część. Za lekkość, poczucie humoru i swojskość klimatu. Czekam na okazję:)
Kontynuacja powieści "Natalii5", czyli Nataliowy zawrót głowy. Siostry Sucharskie po raz drugi wplatane w aferę, tym razem z brylantami w roli głównej. Ich mężczyźni nie mają z nimi lekkiego życia: Natalie kłamią i mataczą w myśl zasady jedna za wszystkie, wszystkie za jedną. Fantastycznie się czyta. Humor, lekkość pióra i zawrotne zmiany akcji. Gorąco polecam.

ho ho ho... Ale się uśmiałam ;-) nie dość że do grona narzeczonych przyplątał się kolejny policjant, to jeszcze Natalie tuż pod nosami swoich chłopów, prowadzą śledztwo dotyczące zabicia lub niezabicia przyjaciela rodziny :-)

Avatar użytkownika - ewa7310
ewa7310
Przeczytane:2018-07-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

Kontynuacja serii o Nataliach rozpoczyna się w dwa lata po wydarzeniach z poprzedniej książki.Jedna z sióstr napisała książkę o przygodach,które spotkały jej niecodzienną rodzinę i wydawca domaga się kontynuacji.problem w tym,że Magda nie potrafi niczego wymyslić samodzielnie,więc postanawia znów wplątać sie w jakieś śledztwo w nadziei,że przezyte przygody pozwola jej na nowo zaistnieć w literaturze.Oprócz bohaterów znanych z pierwszej części poznajemy kolejnych,którzy na dobre zagoszczą w życiu sióstr...

Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 4, Przeczytałam,

Druga książka gdzie głównymi bohaterkami są siostry Sucharskie.
Nadal nieobliczalne i błyskotliwe, a ich zdolność do doprowadzania kolejnych policjantów na skraj wytrzymałości również działa bez zarzutu.
Na scenie pojawiają się kolejne trupy, mamy do czynienia z kryminałem pod znakiem dobrego humoru. Akcja toczy się wartko, wydarzenia następują jedne po drugich, nie ma dłużyzn. Momenty napięcia związanego ze śledztwem, przerywane są scenkami z wspólnego domu sióstr, do którego zaczynają się też wprowadzać kolejni adoratorzy, co czasem powoduje lekkie spięcia wśród domowników.
Cała intryga jest skonstruowana w bardzo przemyślany sposób a wątki ładnie się zazębiają.

Avatar użytkownika - Pajczung
Pajczung
Przeczytane:2022-10-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2020-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Oddaj albo giń!
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Oddaj albo giń!

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum...

To nie jest mój mąż
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - To nie jest mój mąż

Bibliotekarka Matylda Dominiczak spełnia swoje marzenie i zostaje licencjonowanym prywatnym detektywem. Jej pierwsze zadanie to uwiedzenie męża klientki...