Dzikie zwierzęta. Wypychanki

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788328044296
Liczba stron: 16

Ocena: 0 (0 głosów)

Recenzja: Dzikie zwierzęta. Wypychanki

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Zabawy manualne uczą dzieci cierpliwości i rozwijają kreatywność. Warto jednak pamiętać, by poziom trudności zawsze dostosowywać do wieku dziecka. Ważne jest również to, aby nauka łączyła się – zwłaszcza w kontekście kilkulatków – z zabawą, a uzyskany efekt pracy cieszył i pozwalał dalej wykorzystać stworzoną przez siebie zabawkę.

Wypychanki. Dzikie zwierzęta to świetna propozycja dla najmłodszych dzieci do prostej zabawy, której efekty okazują się niezwykłe. Na kartach dosyć grubego papieru nadrukowane zostały kontury dzikich zwierząt: tygrysa, słonia, bawoła, nosorożca, niedźwiedzia polarnego i lwa.

Żadnego z zamieszczonych w publikacji elementów zwierzęcia – głowy czy tułowia – nie trzeba wycinać. Wystarczy delikatnie wypchnąć części, zagiąć wzdłuż zaznaczonych załomów, połączyć przy użyciu zapadek, a na koniec, łącząc głowę z korpusem, uzyskać gotowe, trójwymiarowe zwierzątko.

Łączenie poszczególnych elementów jest banalnie proste. Wystarczy zagiąć zapadki zapięcia, przełożyć element za złożonymi zapadkami przez otwór, a następnie odgiąć zapadki. Całość „trzyma się” solidnie, a dodatkowo mali artyści ucieszą się z ruchomych elementów swoich papierowych zwierząt – głowy i ogona.

Sporą zaletą Wypychanek jest fakt, że do stworzenia zwierząt nie potrzeba ani nożyczek, ani kleju czy taśmy. Ułatwia to znacznie pracę zwłaszcza najmłodszym dzieciom i ogranicza zagrożenie skaleczeniem. Dodatkowo Wypychanki można zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd i bez problemu złożyć zwierzęta podczas leniwych dni, niekoniecznie dysponując przybornikiem z przedmiotami do prac ręcznych. 

Wypychanki. Dzikie zwierzęta przygotowane są bardzo starannie: zwierzęta są kolorowe, a ich zabawne i przyjazne pyszczki z pewnością spodobają się najmłodszym. Ciekawa, rozwijająca i niebanalna propozycja dla przedszkolaków.

Tagi: Dzikie zwierzęta. Wypychanki, Dzikie zwierzęta. Wypychanki recenzja, Dzikie zwierzęta. Wypychanki książka, praca zbiorowa Dzikie zwierzęta. Wypychanki, praca zbiorowa recenzja, praca zbiorowa książka, praca zbiorowa

Kup książkę Dzikie zwierzęta. Wypychanki

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Dzikie zwierzęta. Wypychanki
Inne książki autora
Lexicon 5 Collins COBUILD (Płyta CD)
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Lexicon 5 Collins COBUILD (Płyta CD)

Jest to słownik języka angielskiego znanego brytyjskiego wydawnictwa HarperCollins. Powstał w oparciu o tzw. Korpus Bank of English. Słownik uzupełniono...

Baw się z animi - dzieciakami!
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Baw się z animi - dzieciakami!

Książka ta jest bogatą i atrakcyjną propozycją oryginalnych zabaw i zajęć, które można wykorzystać w pracy indywidualnej z dziećmi w wieku przedszkolnym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
To, co zostało
Jodi Picoult
To, co zostało
Przerwany sen Kashi
Dawid Kornaga;
Przerwany sen Kashi
Sekundnik
Barbara Stenka
Sekundnik
Łaskoci
Konrad Oprzędek;
Łaskoci
Gra Geralda
Stephen King
Gra Geralda
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy