Recenzja ksi捫ki: Gry umys這we dla ma造ch geniuszy

Recenzuje: Damian Kope

Przygoda z grami umys這wymi

Zadania s這wne: krzy穎wki, wykre郵anki, przechodzenie od jednego s這wa do innego. Zadania na liczbach: sudoku czy wykonywanie w pami璚i ci庵u dzia豉 matematycznych. Zagadki logiczne, polegaj帷e na poszukiwaniu elementów wspólnych, na grupowaniu czy poszukiwaniu ró積ic. Zadania logiczne potrafi by fascynuj帷 rozrywk niezale積ie od wieku. Trzeba tylko po趾n望 bakcyla. Musz jednak by one dostosowane do wieku ze wzgl璠u na trudno嗆. Powinny by wyzwaniem, ale takim w zasi璕u r瘯i, a nie przeszkod nie do pokonania.

Dr Gareth Moore, autor wielu zagadek i ksi捫ek trenuj帷ych zdolno軼i umys這we, przygotowa zbiór 101 zada dla m這dych czytelników. Zada o ró積ym stopniu trudno軼i, wymaganiach i czasie potrzebnym do ich rozwi您ania. Wszystkie one maj na celu po陰czenie dobrej zabawy z treningiem szarych komórek. Do鈍iadczenie wskazuje na to, 瞠 dzieci i nastolatki lubi tego typu gry, o ile tylko nie przekraczaj one znacz帷o ich mo磧iwo軼i. Zadanie powinno by zatem odpowiednio wymagaj帷e, niezbyt 豉twe, ale te nie przesadnie trudne. Zagadki zbyt wyrafinowane mog zniech璚a, te zbyt proste równie. Warto przy tym pami皻a, 瞠 m這dy cz這wiek potrzebuje nie tylko osobistej satysfakcji, ale równie pochwa造 i zauwa瞠nia przez innych. Uznania, 瞠 sobie z czym 鈍ietnie poradzi. Wsparcia wtedy, kiedy co sprawia mu trudno嗆, ale wsparcia m康rego, nie polegaj帷ego na pokazaniu rozwi您ania, lecz na podpowiedzi, jak drog mo積a pój嗆.

Ksi捫ka Gry umys這we dla ma造ch geniuszy jest 鈍ietn propozycj dla wszystkich dzieci, zw豉szcza tych, które lubi 豉migówki. Poszczególnym, dobrze zreszt obja郾ionym zadaniom, towarzysz zabawne rysunki. Na ko鎍u ksi捫ki znajduj si rozwi您ania umo磧iwiaj帷e sprawdzenie uzyskanych wyników. Pewne typy zada si powtarzaj, ale nie nagminnie. Wszystkie pozwalaj 獞iczy umys, pami耩, umiej皻no嗆 logicznego my郵enia i kojarzenia. Czy to gry obrazkowe, czy te logiczne, s這wne czy matematyczne, gra w statki, ró積e rodzaje sudoku czy gry przede wszystkim 獞icz帷e pami耩. Jest z czego wybiera.

Takich pozycji jak Gry umys這we dla ma造ch geniuszy nigdy nie jest za wiele. Wydaje si zreszt, 瞠 ich dost瘼no嗆 i popularno嗆 jest dosy ograniczona. O ile na rynku wydawniczym tego typu pozycji dla starszych jest ca趾iem sporo (oprócz wydawnictw jednorazowych równie periodyki np. miesi璚zniki Nie tylko sudoku, Rewia rozrywki), o tyle w przypadku m這dszych pozostaje jeszcze wiele do poprawienia. Ksi捫k Jedno軼i mo積a poleci przede wszystkim dzieciom ze starszych klas szko造 podstawowej i gimnazjalistom. B璠 to dobrze wydane pieni康ze, chocia ksi捫ka nie nale篡 do drogich. Mo瞠 sprawi ona, 瞠 niektóre dzieci „oderw” si na troch od gier komputerowych, które niekoniecznie s逝膨 rozwijaniu ich zdolno軼i umys這wych.

Tagi: Gry umys這we dla ma造ch geniuszy, Gry umys這we dla ma造ch geniuszy recenzja, Gry umys這we dla ma造ch geniuszy ksi捫ka, Gareth Moore Gry umys這we dla ma造ch geniuszy, Gareth Moore recenzja, Gareth Moore ksi捫ka, Gareth Moore

Kup ksi捫k Gry umys這we dla ma造ch geniuszy

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Gry umys這we dla ma造ch geniuszy
Inne ksi捫ki autora
Nowe gry umys這we dla ma造ch geniuszy
Gareth Moore0
Ok豉dka ksi您ki - Nowe gry umys這we dla ma造ch geniuszy

Ten oryginalny i opatrzony zabawnymi ilustracjami tomik zawiera 101 gier umys這wych, zupe軟ie nowych, wci庵aj帷ych, ciekawych i skierowanych do wszystkich...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Manhattan Babilon