Recenzja książki: Komiksy paragrafowe. Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja

Recenzuje: Damian Kopeć

Wymuszona współpraca

Lubisz komiksy? Lubisz powieści detektywistyczne, w których możesz sprawdzić swoją intuicję i myślenie dedukcyjne? W takim razie książka Sherlock Holmes & Moriarty: Konfrontacja to może być coś dla Ciebie. Możesz bowiem poczuć się jak jedna z trzech sławnych postaci znanych z książek Arthura Conan Doyle’a: Holmes, Watson lub Moriarty. Wcielając się w jedną z tych osób, możesz spróbować rozwiązać ciekawą zagadkę kryminalną, dobrze się przy tym bawiąc.

Komiksy paragrafowe – a taką formę ma Sherlock Holmes & Moriarty: Konfrontacja – to propozycja dla tych, którzy lubią nie tyle wyłącznie czytać, ile mieć wpływ na fabułę. Czytelnik ma tu bowiem drugą rolę do odegrania – rolę gracza. Zostaje niejako bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę, wybierając kierunek, w którym ma się rozwijać akcja. Wyboru dokonuje się nie przypadkowo, ale poprzez wybór kadru przygotowany przez autorów komiksu. Często na jednym kadrze jest wiele możliwości do wyboru, rozpoczynających wiele dróg. Czasami prowadzą one do ślepych zaułków, wymagających szybkiego powrotu do punktu wyjścia, czasami wiodą na inną ścieżkę wydarzeń i ku innemu zakończeniu. Istnieje wiele zakończeń rozgrywki, zakończeń komiksu. Komiks można zaś czytać wielokrotnie, zmieniając bieg wydarzeń.

Sherlock Holmes & Moriarty: Konfrontacja może się podobać nie tylko ze względu na przemyślaną wielowariantowość wydarzeń, ale również ciekawą kreskę. Grafika znakomicie podkreśla klimat historii. Mamy zaś do rozwiązania zagadkę... w pociągu kursującym między Londynem a Liverpoolem. Intrygująca sprawa kradzieży, porwania i śmierci. W tej historii bohaterem jest czytelnik i to on ma postarać się znaleźć rozwiązanie zagadki. Komiks paragrafowy, taki jak Sherlock Holmes & Moriarty: Konfrontacja, nie jest lekką, szybką lekturą. To rodzaj zabawy, w której należy być uważnym, trzeba odkryć własny sposób na systematyczne podejście do rozwiązania problemu. Łatwo bowiem się pogubić. To oryginalna rozrywka raczej dla cierpliwych.

Tagi: Komiks i powieść graficzna - przygodowe i sensacyjne

Kup książkę Komiksy paragrafowe. Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Komiksy paragrafowe. Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja
Autor
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy