Recenzja książki: Kosmos i jego tajemnice

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Żyjemy we wszechświecie: czym on jest, kiedy powstał i jakie są jego elementy składowe? Tytułowe Czarne dziury, ciemna materia, podróże w czasie to interesująca treść publikacji Adamady Kosmos i jego tajemnice (kolejna z serii obok Fizyki kwantowej oraz Teorii względności). Uczestnik kosmicznej podróży meandrami wszechświata zostanie usatysfakcjonowany.

Sheddad Kaid-Salah Ferrón przekazuje trudną wiedzę w ciekawy sposób. Zwracając się do uczniów starszych klas szkoły podstawowej, używa sformułowań dla nich zrozumiałych, co ułatwia koncentrację na omawianych zagadnieniach. Dzięki lekturze łatwiejsze do przyjęcia będą skomplikowane zagadnienia z zakresu fizyki, matematyki oraz astronomii: grawitacja, gwiazdy, galaktyki i egzoplanety, tunel czasoprzestrzenny, sieć kosmiczna czy mikrofalowe promieniowanie tła – to tylko niektóre z wielu innych kwestii zaprzątających ludzkie umysły. Czytelnik skupi uwagę na wiadomościach związanych z powstawaniem Wszechświata i jego rozmiarem oraz kształtem. Z chęcią podąży, krok w krok, za falami grawitacyjnymi oraz pozna szczegóły z życia i umierania gwiazd. Dowie się, dlaczego księżyc nie spada, a wszechświat się rozrzedza. Znajdzie odpowiedzi na pytania (niestety, tylko niektóre). Zamieszczony na końcu lektury Kalendarz kosmiczny przybliża ramy czasowe niezwykłych wydarzeń, jakie miały miejsce we Wszechświecie.

Książeczka Czarne dziury, ciemna materia, podróże w czasie, czyli Kosmos i jego tajemnice przemówi do czytelnika jasnością wypowiedzi oraz prostotą przekazu. Analiza każdego zagadnienia poprzedzona została wyjaśnieniem podstawowych pojęć. Są fakty i ciekawostki, daty, nazwiska oraz wydarzenia z przeszłości. Zamieszczone w lekturze wzory matematyczne opatrzono wyjaśnieniami. Pomocą służą również opisy eksperymentów i osiągnięć naukowców, dzięki którym młody czytelnik będzie miał okazję rozwijać myślenie logiczne oraz pobudzać wyobraźnię. Adekwatne do treści kolorowe ilustracje autorstwa Eduarda Altarriby doskonale wzmacniają przekaz. Mnóstwo rysunków, schematów, ramek, zestawień oraz grafik odzwierciedlających zachodzące we Wszechświecie zjawiska fizyczne ułatwia zrozumienie i zapamiętanie. Twarda okładka, kartki grubsze od przeciętnych, duży format książki, a także idealnie dobrane proporcje tekstu i obrazu to dodatkowe atuty lektury.

Publikacja Wydawnictwa Adamada zostanie przyjęta z radością. Wprawdzie czytelnik nie dowie się, co znajduje się za horyzontem widzialnego Wszechświata ani wewnątrz czarnej dziury, jednak z przeżycia kosmicznej przygody będzie zadowolony.

Tagi: bóg

Kup książkę Kosmos i jego tajemnice

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Kosmos i jego tajemnice
Książka
Kosmos i jego tajemnice
Sheddad Kaid-Salah Ferrón
Inne książki autora
Teoria względności i jej tajemnice
Sheddad Kaid-Salah Ferrón0
Okładka ksiązki - Teoria względności i jej tajemnice

Jak zegary atomowe odmierzają czas? Co to jest dylatacja czasu? Czy światło zawsze ma tę samą prędkość? Jak powstają miony i dlaczego żyją tak krótko...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy