Recenzja książki: Księga zwycięzców

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Cechą charakterystyczną zwycięzcy jest radość z uplasowania się w czołówce i zdobycia nagrody. By osiągnąć tak znaczący wynik, trzeba się wykazać odwagą, cierpliwością i wytrwałością. W sytuacji, gdy przedmiotem zainteresowania jest Jezus Chrystus, zasługi są jeszcze większe. Jeżeli bowiem bycie świadkiem nierozdzielnie związane jest z pokonywaniem trudności, starania są warte zachodu. Oddana do rąk czytelników Księga zwycięzców opisuje życie i działalność wyznawców Kościoła, którzy doskonale rozumieli potrzebę świadectwa danego Panu.

 

W piętnastu rozdziałach czytelnik znajdzie ciekawe informacje, będące próbą wyjaśnienia trudnego do zrozumienia problemu powołania. Wszyscy, którzy na Boże wezwanie odpowiedzieli pozytywnie oraz z narażeniem zdrowia i życia głosili Ewangelię, mogą być pewni zwycięstwa. To, co robili każdego dnia, wszystkie ich słowa i czyny są dowodem oddania życia Temu, któremu zawierzyli bez reszty.

 

Tomasz Szczech rozpoczął swoją opowieść od Szawła z Tarsu, jego historia bowiem jest doskonałym przykładem zmiennych kolei losu. Stając się gorliwym chrześcijaninem, stał się przykładem dla każdego z nas. Obok postaci znanych (święci: Paweł, Augustyn, Patryk, Cyryl i Metody oraz Franciszek z Asyżu, a także Jan Chryzostom i Marcin Luter), znaleźli się również tacy, o których wiemy niewiele lub wcale (Dirk Willems, hrabia Mikołaj, Hudson Taylor i Dietrich Bonhoeffer). Wszyscy oni z miłości do Pana Boga przetrwali wszelkie przeciwności, dając świadectwo prawdziwej Miłości. Przekrój „zwycięzców” jest więc ogromny: czasy od wniebowstąpienia do dnia dzisiejszego wskazują na łączność przeszłości z teraźniejszością. Ponieważ jednak życie toczy się dalej, nie ma mowy o końcu. Wszyscy mamy zapewnioną wieczność.

 

Historie wyznawców Chrystusa zostały przedstawione w sposób bardzo ciekawy. Czytelnik z zainteresowaniem śledzi ich losy, czerpiąc siły do pokonywania problemów z codziennego życia. Dialogi zawarte w lekturze oparte są o teksty biblijne, co wskazuje na autentyczność powołania opisywanych bohaterów. W książce zamieszczono duże i kolorowe ilustracje autorstwa Renaty Krześniak, które w doskonały sposób obrazują podane treści, ułatwiając tym samym ich przyswojenie i zapamiętanie. Tomasz Szczech skierował Księgę zwycięzców do dzieci i młodzieży, których umysły i serca są otwarte na Bożą prawdę. Z lektury z powodzeniem skorzystają również katecheci, bowiem ich celem jest pogłębianie wiary wychowanków. W ten sposób wszyscy, którzy po nią sięgną, otworzą się na Boże wezwanie, by w przyszłości zasilić grono zwycięzców w niebie.

Kup książkę Księga zwycięzców

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Księga zwycięzców
Książka
Księga zwycięzców
Tomasz Szczech
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy