reklama

Recenzja książki: Magia grudniowej nocy

Recenzuje: alison2

W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy z wytęsknieniem wypatrują świąt. Każdy boryka się z jakimś problemem, coś zaprząta jego myśli. Michalina obawia się, że przez jeden błąd będzie musiała samotnie wychowywać dziecko. Babcia Zosia ledwo wyrabia z masą zamówień na świąteczne wypieki i ostatnie, czego jej potrzeba, to niefortunny wypadek, po którym będzie musiała rozejrzeć się za pomocnikiem. Amelia planuje kupić dworek i otworzyć w nim ośrodek spa. Na szczęście pod wpływem impulsu postanawia poznać historię tego miejsca. W ten sposób trafia do Arlety, która uraczy ją przejmującą historią o pożądaniu i miłości...

Powieść Gabrieli Gargaś jest niewątpliwie bardzo klimatyczna. Momentami można odnieść wrażenie, że ktoś nasączył ją herbatą z miodem i pomarańczą i dodał do niej nieco aromatu świątecznych wypieków. I choć nie jest to książka kucharska, od razu chce się upiec parę ciasteczek i cieszyć się uch wyjątkowym zapachem, nieodmiennie kojarzącym się ze świętami. Książka pełna jest rówież pięknych, głębokich myśli. Podczas lektury ma się ochotę od razu wypisywać wartościowe cytaty, by już zawsze mieć je przy sobie i w razie potrzeby do nich powracać.

Co do samej fabuły, niektóre elementy są nieco okrojone, innym poświęcono więcej uwagi, w tym najciekawszej w tym tomie historii kobiety, która niegdyś pracowała w dworku, którym interesuje się Amelia. Właśnie ta historia nadaje ton całej książce i bez niej nie byłaby ona ani w połowie tak pasjonująca. Jest ciepło i świątecznie, ale momentami również smutno i przejmująco. Na szczęście wszystkie emocje bardzo dobrze się równoważą, powieść czyta się szybko i ze sporym zainteresowaniem. 

Bardzo udane jest zakończenie książki, a także kilka słów kierowanych do czytelnika. Czytając je, ma się wrażenie, że autorce bardzo zależy, by przekazać czytelnikom sporo życiowej mądrości i pozytywnego nastawienia. I choć pisarka jest młodą osobą, można odnieść wrażenie, że rad udziela bardzo doświadczona kobieta.

Magia grudniowej nocy to historia idealna na chłodne wieczory. Pełna ciepła, optymizmu, cudownych zapachów. Doskonale wprowadza w świąteczny klimat i przypomina, co w tym okresie jest naprawdę ważne – miłość, życzliwość, bliskość drugiego człowieka. Zachęcam.

Kup książkę Magia grudniowej nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Magia grudniowej nocy
Książka
Magia grudniowej nocy
Gabriela Gargaś
Inne książki autora
Tylko Ty
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Tylko Ty

...

Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Kiedyś się odnajdziemy

Nowa, poruszająca saga rodzinna czarodziejki kobiecych uczuć! Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny...

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje