Recenzja książki: Muzyka twojej duszy

Recenzuje: alison2

Muzyka twojej duszy to powieść nietuzinkowa, pełna pasji i emocji, którą szkoda by było przegapić.

Igor pochodzi z prostej, ubogiej rodziny. Jego największymi atutami są inteligencja i chłonny umysł, dzięki którym ma szansę zdobyć porządne wykształcenie i odbić się od dna. Igor, jak okazuje się z czasem, ma również talent do fotografowania. Czy pasja pozwoli mu na godne i dostatnie życie?

Również Elżbieta jest niezwykle utalentowana, nauczyciele kreślą przed nią świetlaną przyszłość znakomitej pianistki. Któregoś dnia poznaje Igora. Czy skryty, ale intrygujący chłopak zdoła zdobyć jej serce? Czy stanie się ważniejszy od muzyki? Muzyka twojej duszy to opowieść o pasjach i wyborach, które często są szalenie trudne i wiążą się z wieloma poważnymi konsekwencjami.

Sięgając po powieść Agnieszki Lis, spodziewałam się miłej i odprężającej lektury, tymczasem autorka zupełnie mnie zaskoczyła. Stworzyła opowieść niebanalną, wręcz przykuwającą do fotela. Historia Igora okazała się być tak przejmująca, że tylko z trudem można było oderwać się od książki przed poznaniem zakończenia. Zarówno Igor, jak i wiele innych postaci, zostało nakreślonych z dużą starannością. Chyba nikt nie jest tu „bezbarwny", każdy bohater jest inny i na swój sposób interesujący. Nawet postaciom trzeciego planu autorka poświęciła tu sporo uwagi – tak jest choćby w przypadku chłopaka, który ma nadzieję ukraść Igorowi torbę. 

Tym, co robi największe wrażenie, są pasja i zaangażowanie, z jakimi młodzi ludzie oddają się temu, co kochają najbardziej. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tak interesująco i wyczerpująco o muzyce można napisać jedynie jeżeli samemu gra się na instrumencie. I tak Agnieszka Lis zdołała do powieści przemycić ogrom miłości do gry na pianinie i do muzyki w ogóle. Bez tego jej książka nie byłaby tak dobra. 

Muzyka twojej duszy to również opowieść o podejmowaniu wyborów, czasem wpływających na całe dalsze życie, o rozdarciu pomiędzy oddaniu pasji i drugiemu człowiekowi. Bohaterowie książki żyją intensywnie, mocno kochają, mocno też cierpią. Nikt nie pozostaje wobec nich obojętny. Czytelnik przez cały czas zastanawia się nad tym, jak ta historia może się zakończyć. A finał również okazuje się nietuzinkowy i zaskakujący.

Muzyka twojej duszy to powieść, której naprawdę warto poświęcić uwagę. Intryguje, wciąga, porusza i na długo pozostaje w pamięci. Polecam.

Tagi:

Kup książkę Muzyka twojej duszy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Muzyka twojej duszy
Książka
Muzyka twojej duszy
Agnieszka Lis
Inne książki autora
Zapach goździków
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Zapach goździków

Święta rozgrzeją nawet najbardziej skute lodem serca. Gdy w pewien zimny, grudniowy dzień Arkadiusz dostaje telefon od dawnego znajomego, nie kryje zdziwienia...

Pozytywka
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Pozytywka

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia. Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje