Recenzja książki: Nie zapomnę o tobie

Recenzuje: Patryk Obarski

Gorąca Grecja, hotelowy basen i… poszukiwanie miłości! Nowa książka Monika Michalik Nie zapomnę o tobie to utrzymana w wakacyjnym tonie powieść obyczajowa, która przyniesie sporo przyjemności nie tylko czytelnikom na plażowych leżakach!

Emilia ma dopiero dziewiętnaście lat, jednak mimo młodego wieku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne są w życiu pieniądze. Wychowywana przez samotną mamę, nauczyła się, że za każdą złotówką stoi praca, dlatego też kiedy kończy szkołę, postanawia sama znaleźć pracę na wakacje. Startuje w konkursie zorganizowanym przez znany hotel i – ku swemu zaskoczeniu – wygrywa staż w greckim kurorcie.

W samolocie poznaje Mateusza, chłopaka, który wraz z nią zmierza do Grecji i który prześcignął ją w konkursie. Emilia z jednej strony czuje niechęć do chłopaka, a z drugiej dostrzega, że coś ją do niego ciągnie. Kiedy zaś trafia do hotelu, przekonuje się, że jej praca będzie polegała na czymś zupełnie innym niż oczekiwała! Nie zamierza jednak się poddawać. Niebawem Emilia zrozumie, czym tak naprawdę jest przyjaźń. Dowie się też, że miłość nie ma daty ważności!

Najnowsza książka Moniki Michalik to barwna opowieść o miłości i jej różnych obliczach. W Nie zapomnę o Tobie autorka mówi o tym, czym może być dla nas zwłaszcza miłość pierwsza, młodzieńcza. Zdaniem autorki uczucie to przybiera różne postaci – może być feralnym zauroczeniem, przynoszącym smutek, ale także miłością na całe życie. Okazuje się, że niełatwo zbadać, czym naprawdę jest miłość.

Nie zapomnę o tobie udowadnia, że miłość – ta prawdziwa – jest w stanie przetrwać wszelką próbę. Monika Michalik podkreśla: szczera miłość nie musi być nagła i gwałtowna, może poczekać wiele lat, a wciąż będzie równie trwała.

Monika Michalik mówi także o zaufaniu jako o spoiwie każdego związku. W swojej nowej powieści udowadnia, że kluczowe dla trwania relacji jest uczciwość wobec siebie i drugiej osoby. Bez zaufania sobie i innym nie jesteśmy w stanie stworzyć zdrowego i szczęśliwego związku. Z drugiej strony historia Emilii uczy przezorności. Okazuje się, że nie zawsze pierwsze wrażenie jest słuszne. A piękne gesty czasem stanowić mogą jedynie fałszywą fasadę.

Monika Michalik pokazuje również niezwykle ważny dla każdego człowieka czas wchodzenia w dorosłość. Autorka opisuje pierwsze zauroczenia, ale także znaczenie prawdziwej przyjaźni i rodziny w życiu wchodzącego w dorosłość człowieka. Z powieści Nie zapomnę o Tobie dowiadujemy się, że życie to nieustanne uczenie się na błędach – własnych i cudzych. Czasem musimy bowiem podjąć złe decyzje, by później – starając się je naprawić – nauczyć się, co jest naprawdę ważne.

W powieści ważny okazuje się również szacunek – do pieniędzy, pracy, ale – przede wszystkim – do drugiego człowieka. Czytelnicy przekonują się, że kluczowe jest, by nie tylko darzyć szacunkiem innych ludzi, ale także i siebie.

Nie zapomnę o tobie to przyjemna powieść obyczajowa, w której znajdziemy wiele interesujących i ważnych wątków. Autorka książki wykorzystuje znany wakacyjny schemat, modyfikując go i dostosowując do własnych potrzeb. Najnowszą powieść Moniki Michalik zdecydowanie warto przeczytać.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Nie zapomnę o tobie

Zobacz opinie o książce Nie zapomnę o tobie
Nie zapomnę o tobie
Monika Michalik
Kiedy kwitną oliwki
Monika Michalik0
Okładka ksiązki - Kiedy kwitną oliwki

To ciepła opowieść o poszukiwaniu i odkrywaniu siebie na nowo. O otwieraniu się na drugiego człowieka. O miłości, której niestraszne są kilometry. To też...

Zapach pustyni
Monika Michalik0
Okładka ksiązki - Zapach pustyni

Kiedy w firmie, w której pracuje Malwina, pojawia się możliwość wyjazdu na trzymiesięczny kontrakt do Dubaju, kobieta jest rozdarta. Praca w Emiratach...