Recenzja książki: Niedomówienia

Recenzuje: Dorota Józefiak

Niedomówienia to książka pełna niespodzianek i nagłych zwrotów akcji. Powieść obyczajowa, w której wielka pasja przeplata się z poznawaniem siebie i odkrywaniem tego, czego naprawdę pragniemy.

Główna bohaterka, czterdziestoletnia Janka, prowadzi własną drukarnię. Pasją do druku zarazili ją ojciec i dziadek. Oddaje się swojej pracy z radością i poświęcając na jej rzecz życie prywatne. Niby jest w związku, ale związek ten dobiega końca - dziewczyna nie czuje się dobrze ze swoim partnerem i pragnie się z nim rozstać. Planuje napisać reportaż na cześć druku, Biblii Gutenberga i swojego dziadka, który w młodości przeżył niesamowitą przygodę. Janka jest szczęśliwa i poukładana, ale ku ogromnej rozpaczy rodziców - szczególnie matki  nie planuje założenia rodziny oraz dzieci.

Dziewczyna uwielbia spacerować po gdańskim parku, często też składa na pomniku Gutenberga książki, które wychodzą z jej drukarni. U stóp pomnika zaczyna znajdować zdjęcia, które związane są z jej ukochanym wynalazcą druku. Wchodzi więc do gry, w którą ktoś próbuje ją wciągnąć i podąża za wskazówkami, by dowiedzieć się, kto za tym stoi. Odkrycie tożsamości owego człowieka sprawia, że Janka zaczyna tracić wiarę w siebie i spróbuje na nowo odkryć, kim tak naprawdę jest.

Powieść Anny Sakowicz czyta się naprawdę dobrze. Ciekawi, intryguje, a występujące w niej zwroty akcji wprowadzają czytelnika w zdumienie. Także tematyka poruszona w powieści - szukanie własnej ścieżki, odkrywanie swoich słabości i skłonności, zastanawianie się nad tym, kim się tak naprawdę jest - wzbudzić muszą szereg emocji. Janka nie jest zwyczajną dziewczyną, która szuka miłości, szczęścia i zrozumienia. Jest silna i niezależna, dumna z tego, co już osiągnęła i gotowa osiągnąć jeszcze więcej. Przez swój wkład pracy w reportaż realizuje nie tylko największe marzenie dziadka, ale też swoje, a przy okazji postanawia napisać prawdziwą powieść na cześć swojego mistrza, Gutenberga.

Dużą rolę w powieści odgrywa pewna tajemnicza kobieta, za sprawą której życie Janki zupełnie się zmienia. Kobieta ta neguje wszystko, co dziewczyna dotychczas wiedziała o sobie i swoim życiu. Przywołuje z przeszłości wspomnienie, które może dobitnie świadczyć, że nie jest tym, za kogo się uważała.

Niedomówienia to idealna powieść na długie wieczory. Czyta się ją naprawdę dobrze, styl autorki jest lekki, Anna Sakowicz potrafi zaciekawić czytelnika, a postaci przez nią stworzone są wiarygodne i wzbudzają skrajne emocje. Jedne z nich się lubi, inne - wręcz przeciwnie. Niedomówienia to lektura godna polecenia każdemu, kto gustuje w niewymagających, ale ciekawych powieściach obyczajowych.

Tagi: Niedomówienia, Niedomówienia recenzja, Niedomówienia książka, Anna Sakowicz Niedomówienia, Anna Sakowicz recenzja, Anna Sakowicz książka, Anna Sakowicz

Kup książkę Niedomówienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niedomówienia
Książka
Niedomówienia
Anna Sakowicz
Inne książki autora
Szepty dzieciństwa
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Szepty dzieciństwa

"Szepty dzieciństwa" to pełna emocji historia zwykłej rodziny. Pod jednym dachem mieszkają: on, ona, dwójka dzieci i jej ojciec. Wszystko mogłoby...

Już nie uciekam
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Już nie uciekam

Joanna potrafi zaskakiwać zarówno siebie, jak i najbliższych. Jest narzeczoną Artura, iskrzy między nią a Jaromirem, w dodatku pojawia się kolejny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje