Recenzja książki: Niedomówienia

Recenzuje: Dorota Józefiak

Niedomówienia to książka pełna niespodzianek i nagłych zwrotów akcji. Powieść obyczajowa, w której wielka pasja przeplata się z poznawaniem siebie i odkrywaniem tego, czego naprawdę pragniemy.

Główna bohaterka, czterdziestoletnia Janka, prowadzi własną drukarnię. Pasją do druku zarazili ją ojciec i dziadek. Oddaje się swojej pracy z radością i poświęcając na jej rzecz życie prywatne. Niby jest w związku, ale związek ten dobiega końca - dziewczyna nie czuje się dobrze ze swoim partnerem i pragnie się z nim rozstać. Planuje napisać reportaż na cześć druku, Biblii Gutenberga i swojego dziadka, który w młodości przeżył niesamowitą przygodę. Janka jest szczęśliwa i poukładana, ale ku ogromnej rozpaczy rodziców - szczególnie matki  nie planuje założenia rodziny oraz dzieci.

Dziewczyna uwielbia spacerować po gdańskim parku, często też składa na pomniku Gutenberga książki, które wychodzą z jej drukarni. U stóp pomnika zaczyna znajdować zdjęcia, które związane są z jej ukochanym wynalazcą druku. Wchodzi więc do gry, w którą ktoś próbuje ją wciągnąć i podąża za wskazówkami, by dowiedzieć się, kto za tym stoi. Odkrycie tożsamości owego człowieka sprawia, że Janka zaczyna tracić wiarę w siebie i spróbuje na nowo odkryć, kim tak naprawdę jest.

Powieść Anny Sakowicz czyta się naprawdę dobrze. Ciekawi, intryguje, a występujące w niej zwroty akcji wprowadzają czytelnika w zdumienie. Także tematyka poruszona w powieści - szukanie własnej ścieżki, odkrywanie swoich słabości i skłonności, zastanawianie się nad tym, kim się tak naprawdę jest - wzbudzić muszą szereg emocji. Janka nie jest zwyczajną dziewczyną, która szuka miłości, szczęścia i zrozumienia. Jest silna i niezależna, dumna z tego, co już osiągnęła i gotowa osiągnąć jeszcze więcej. Przez swój wkład pracy w reportaż realizuje nie tylko największe marzenie dziadka, ale też swoje, a przy okazji postanawia napisać prawdziwą powieść na cześć swojego mistrza, Gutenberga.

Dużą rolę w powieści odgrywa pewna tajemnicza kobieta, za sprawą której życie Janki zupełnie się zmienia. Kobieta ta neguje wszystko, co dziewczyna dotychczas wiedziała o sobie i swoim życiu. Przywołuje z przeszłości wspomnienie, które może dobitnie świadczyć, że nie jest tym, za kogo się uważała.

Niedomówienia to idealna powieść na długie wieczory. Czyta się ją naprawdę dobrze, styl autorki jest lekki, Anna Sakowicz potrafi zaciekawić czytelnika, a postaci przez nią stworzone są wiarygodne i wzbudzają skrajne emocje. Jedne z nich się lubi, inne - wręcz przeciwnie. Niedomówienia to lektura godna polecenia każdemu, kto gustuje w niewymagających, ale ciekawych powieściach obyczajowych.

Tagi: Niedomówienia, Niedomówienia recenzja, Niedomówienia książka, Anna Sakowicz Niedomówienia, Anna Sakowicz recenzja, Anna Sakowicz książka, Anna Sakowicz

Kup książkę Niedomówienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niedomówienia
Książka
Niedomówienia
Anna Sakowicz
Inne książki autora
To się da!
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - To się da!

Joanna w trakcie rocznego urlopu dla poratowania zdrowia mieszka na Kociewiu i opiekuje się ciocią Zofią, energiczną starszą panią. Nowe miejsce staje...

Postawić na szczęście
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Postawić na szczęście

Rok na schudnięcie, rok na złowienie faceta i rok na urodzenie dziecka, żeby wyrobić się do czterdziechy. Niezły plan. Agata jest dziennikarką, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje