Pokonać zniechęcenie

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2012-07-19
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788360124765
Liczba stron: 168

Ocena: 0 (0 głosów)

Recenzja: Pokonać zniechęcenie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Każdy dzień obfituje w różnorodne przeżycia. Wypełniające go radości i smutki, momenty pracy i zabawy, ciężar koniecznych do wypełnienia obowiązków oraz beztroska chwil swobody – wszystko to pozostawia niezatarte ślady w zwykłej, szarej codzienności. By człowiek mógł cieszyć się pięknem otaczającego go świata, potrzebuje otwartości serca, jasności spojrzenia, spokojnych myśli i pozytywnego nastawienia. Nie zawsze jednak taki stan możliwy jest do osiągnięcia. Z niechcianym przez nikogo przygnębieniem należy walczyć natychmiast oraz skutecznie. O tym, jak Pokonać zniechęcenie, dowiadujemy się z doskonałego poradnika, uczącego sposobów walki z presją trudnej rzeczywistości.


Autorka jak na tacy podaje gotowe narzędzia, po które wystarczy tylko sięgnąć, a efekty bez wątpienia okażą się zadowalające: pokonanie trudności pozwoli cieszyć się radością życia, a w przypadku jej utraty – odzyskać to, co dla każdego z nas jest najważniejsze. Alina Wieja dodaje, że elementem najbardziej wartościowym jest świadomość przynależności do Boga-Stwórcy, dzięki któremu sens ziemskiego bytowania zostaje dowartościowany, a cel jawi się w postaci wiecznej szczęśliwości.


W dziesięciu krótkich rozdziałach znalazły się przemyślenia głębokie i cenne (wstępem do każdego z nich są myśli przewodnie, dopasowane do treści). Uwaga czytelnika zostaje zwrócona na elementy sprzyjające kształtowaniu się zniechęcenia, którym bezwarunkowo należy się przeciwstawić oraz które należy eliminować z własnego życia, a także korygować nieuświadamiane do tej pory niepożądane postawy i tendencje. Omówione zostały czynniki towarzyszące zniechęceniu (wstyd, strach, gniew) oraz jego skuteczne narzędzia (wyczerpanie, trudności w relacjach, choroba, utrata pracy i in.). Uświadomienie tego jest warunkiem dotarcia do punktu zwrotnego, jakim – według autorki – jest otwarcie się na Boże słowo. Przyjęcie go z wiarą porusza w człowieku pokłady zdolne do przebaczenia, uzdrawiającego duszę, ciało i relacje międzyludzkie. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się droga powrotu: wprowadzanie dobrych zmian, wychodzenie spod presji nadmiaru obowiązków oraz poszukiwanie Bożej obecności w czynnościach dnia codziennego pozwalają wzrastać sile radości oraz wzbudzać światło nadziei.


W poradniku Pokonać zniechęcenie zostały opisane przypadki konkretnych osób. Ich analiza pozwala odnaleźć dopasowane do sytuacji każdego z nas punkty zaczepienia i podjąć skuteczne kroki prowadzące do uzdrowienia. Pomocą służą również warte wykonania zadania praktyczne, propozycje dotyczące wprowadzenia w życie Bożych zaleceń, sugestie odnoszące się do regeneracji utraconych zasobów oraz test dla samego siebie, ułatwiający podjęcie kroków prowadzących do zwycięstwa. Swoje refleksje autorka poparła konkretnymi fragmentami Pisma Świętego (wykaz skrótów wszystkich ksiąg został zamieszczony na końcu książki). Myśli szczególnie warte zapamiętania zostały wyeksponowane.


Niewielka książeczka Pokonać zniechęcenie pełna jest cennych rad. Dzięki niej czytelnik odnajdzie w sobie siłę, potrzebną do skutecznego mierzenia się z przeciwnościami. To pozwoli mu nie tylko cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, ale - przede wszystkim - zachować piękne marzenia, głęboką wiarę oraz mocną nadzieję. Jest to więc książka dla każdego z nas.

Tagi: Pokonać zniechęcenie, Pokonać zniechęcenie recenzja, Pokonać zniechęcenie książka, Alina Wieja Pokonać zniechęcenie, Alina Wieja recenzja, Alina Wieja książka, Alina Wieja

Kup książkę Pokonać zniechęcenie

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pokonać zniechęcenie
Inne książki autora
Kobieta w ramionach Stwórcy
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Kobieta w ramionach Stwórcy

Czy można dzisiaj być kobietą szczęśliwą i witać kolejny dzień życia z radością? Skąd czerpać siłę na co dzień? Gdzie szukać dla siebie źródła spełnienia...

Być mądrą mamą
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Być mądrą mamą

W momencie poczęcia dziecka Stwórca powierza nam, rodzicom, kobiecie i mężczyźnie, dar szczególny. Mamy się nim nie tylko opiekować, ale także pomóc...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Franek i miotła motorowa
Agnieszka Frączek
Franek i miotła motorowa
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy