Recenzja książki: Renegat

Recenzuje: Tala_1986

Po drugiej stronie barykady

Magdalena Kozak z wykształcenia jest lekarzem i w tym właśnie zawodzie nadal pracuje. Jej wielką pasją, obok pisarstwa, są wszelkiego rodzaju militaria. Ich znajomość autorka doskonale odzwierciedla w swoich powieściach. „Renegat” to drugi tom trylogii zatytułowanej „Nocarz”. W tej części czytamy o przygodach głównego bohatera cyklu, Vespera, już nie jako nocarza, ale renegata. Nasz bohater nie może do końca pogodzić się z sytuacją, w jakiej się znalazł i cały czas ma niewielką nadzieję na powrót do swoich przyjaciół. Lord Renegat wyznacza Panu Arleckiemu zadanie wyszkolenia elitarnego oddziału, który miałby się zajmować unieszkodliwianiem tzw. „watykańskich”. Nikt się nie spodziewa, że są oni dużo większym zagrożeniem dla wampirów niż odwieczny konflikt.

Książka jest tak doskonale napisana jak jej poprzedniczka. Język jest prosty, a - co za tym idzie - przystępny, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko.

Akcja wciąga od początku. Gdy już zacznie się czytać, po prostu od lektury nie można się oderwać. Wszystkie szczegóły militarne i posunięcia taktyczne obu stron konfliktu zostały opracowane perfekcyjnie, a akcja pozostaje nieprzewidywalna do samego końca. W ten sposób autorka zapewniła sobie całkowitą uwagę ze strony czytelników.

Doskonałym posunięciem było również wprowadzenie nowego wroga, tzw. „watykańskich”. W żadnej innej książce o wampirach nie znalazłam wątku o ludziach, którzy z taką łatwością przeciwstawiają się wampirom i którzy za wszelką cenę starają się „zmieść” je z powierzchni Ziemi. Na pewno nowatorskie jest również wprowadzenie przez „watykańskich” broni, która zmienia wampiry w normalnych ludzi. Wszystkie te szczegóły sprawiają, że po zakończeniu lektury ma się już ochotę na sięgnięcie po kolejną część - także z uwagi na to, że autorka pozostawiła swoich czytelników w niepewności co do tego, co zdarzy się dalej. Zakończenie tego tomu to po prostu mistrzowskie posunięcie.

Powieść gorąco polecam każdemu, kto lubi literaturę paranormalną oraz militarną. W książce z pewnością jednak każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie.

Kup książkę Renegat

Zobacz opinie o książce Renegat
Renegat
Magdalena Kozak
Nocarz
Magdalena Kozak0
Okładka ksiązki - Nocarz

Jeśli myślałeś, że wampiry nie istnieją, zobacz jak bardzo się myliłeś... Praca w służbach specjalnych niektórych może pociągać, innych odstraszać. Wiadomo...

Paskuda & Co
Magdalena Kozak0
Okładka ksiązki - Paskuda & Co

Za górami, za lasami, w niedostępnej krainie król srogi córę swą nadobną w brylantowej wieży z kości słoniowej uwięzić kazał. Niezwyciężonego rycerza...