reklama

Recenzja książki: Ślady. Rudy warkocz

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Gdy czytelnik zakończy lekturę książki Ślady. Psim tropem Katarzyny Kieleckiej, nie będzie miał wyboru i z pewnością sięgnie po dalszy ciąg historii porwanych przez bandytów Grzesia i Edyty, która opisana została na stronach powieści Ślady. Rudy warkocz. Wartka akcja i wiele emocji to zaledwie namiastka tego, co czekać będzie na czytelnika podczas lektury drugiego tomu Śladów.

Powieść Ślady. Psim tropem kończy się w takim momencie, że po prostu nie sposób natychmiast nie zabrać się za lekturę Rudego warkocza. Porwanie Grzesia i Edyty jest już niezaprzeczalnym faktem. Napięcie rośnie, każdy kolejny dzień, pełen strachu i niepewności, zdaje się jeszcze bardziej oddalać Jędrka od Edyty i ich adoptowanego syna.

Wydarzenia śledzimy z perspektywy Jędrka i osób zaangażowanych w poszukiwania porwanych, a także z punktu widzenia Edyty, Grzesia i porywaczy. Ten sposób prowadzenia narracji sprawia, że czytelnik zdaje się panować nad historią, ma wrażenie, że nic mu nie umyka, że wie wszystko. Jest to jednak złudne przeświadczenie, bowiem Katarzyna Kielecka wielokrotnie prowadzi czytelnika na manowce, skrupulatnie buduje napięcie i wprowadza zaskakujące zwroty akcji. Tak naprawdę niczego nie możemy być w tej historii pewni.

W powieści Ślady. Rudy warkocz tkwimy w samym środku dramatycznych wydarzeń. Tutaj nie ma już miejsca na sielskie rodzinne życie. Tu gra toczy się o najwyższą stawkę, a za każdy najmniejszy błąd można zapłacić największą cenę. Rozwój wydarzeń śledzimy z zapartym tchem, choć musimy pamiętać, że seria Ślady nie jest typowym kryminałem czy thrillerem. Tutaj wszystkie sensacyjne elementy połączone zostały z bardzo dobrą powieścią obyczajową i dzięki temu rezultat jest nietuzinkowy i intrygujący.

Serię Ślady, która jest niejako kontynuacją powieści Sedno życia i Piętno dzieciństwa można czytać bez znajomości tych tytułów. Powieści należące do tego cyklu udowadniają, że autorka nie spoczęła na laurach, ale wciąż szuka nowych inspiracji, nowych rozwiązań fabularnych, uzyskując świetne efekty. Pozostaje już tylko czekać, czym nowym zaskoczy swoich czytelników w kolejnych książkach.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Ślady. Rudy warkocz

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ślady. Rudy warkocz
Książka
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Inne książki autora
Sedno życia
Katarzyna Kielecka 0
Okładka ksiązki - Sedno życia

Edyta, zakompleksiona i zdystansowana trzydziestolatka, niechętnie przyjmuje od brata propozycję pracy. Nie przypuszcza, że pociągnie to za sobą kolejne...

Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka 0
Okładka ksiązki - Ślady. Psim tropem

Bohaterowie z powieści "Sedno życia" i "Piętno dzieciństwa" powracają! Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. Pochłonięci miłością, opieką nad...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Everest
Sangma Francis
Everest
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy