Recenzja książki: Ślady. Rudy warkocz

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Gdy czytelnik zakończy lekturę książki Ślady. Psim tropem Katarzyny Kieleckiej, nie będzie miał wyboru i z pewnością sięgnie po dalszy ciąg historii porwanych przez bandytów Grzesia i Edyty, która opisana została na stronach powieści Ślady. Rudy warkocz. Wartka akcja i wiele emocji to zaledwie namiastka tego, co czekać będzie na czytelnika podczas lektury drugiego tomu Śladów.

Powieść Ślady. Psim tropem kończy się w takim momencie, że po prostu nie sposób natychmiast nie zabrać się za lekturę Rudego warkocza. Porwanie Grzesia i Edyty jest już niezaprzeczalnym faktem. Napięcie rośnie, każdy kolejny dzień, pełen strachu i niepewności, zdaje się jeszcze bardziej oddalać Jędrka od Edyty i ich adoptowanego syna.

Wydarzenia śledzimy z perspektywy Jędrka i osób zaangażowanych w poszukiwania porwanych, a także z punktu widzenia Edyty, Grzesia i porywaczy. Ten sposób prowadzenia narracji sprawia, że czytelnik zdaje się panować nad historią, ma wrażenie, że nic mu nie umyka, że wie wszystko. Jest to jednak złudne przeświadczenie, bowiem Katarzyna Kielecka wielokrotnie prowadzi czytelnika na manowce, skrupulatnie buduje napięcie i wprowadza zaskakujące zwroty akcji. Tak naprawdę niczego nie możemy być w tej historii pewni.

W powieści Ślady. Rudy warkocz tkwimy w samym środku dramatycznych wydarzeń. Tutaj nie ma już miejsca na sielskie rodzinne życie. Tu gra toczy się o najwyższą stawkę, a za każdy najmniejszy błąd można zapłacić największą cenę. Rozwój wydarzeń śledzimy z zapartym tchem, choć musimy pamiętać, że seria Ślady nie jest typowym kryminałem czy thrillerem. Tutaj wszystkie sensacyjne elementy połączone zostały z bardzo dobrą powieścią obyczajową i dzięki temu rezultat jest nietuzinkowy i intrygujący.

Serię Ślady, która jest niejako kontynuacją powieści Sedno życia i Piętno dzieciństwa można czytać bez znajomości tych tytułów. Powieści należące do tego cyklu udowadniają, że autorka nie spoczęła na laurach, ale wciąż szuka nowych inspiracji, nowych rozwiązań fabularnych, uzyskując świetne efekty. Pozostaje już tylko czekać, czym nowym zaskoczy swoich czytelników w kolejnych książkach.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Ślady. Rudy warkocz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ślady. Rudy warkocz
Książka
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Inne książki autora
Znajda
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - Znajda

Wieluń 1939 roku. Sześcioletni Lolek cieszy się z narodzin braciszka. Pierwszego września na miasto spadają bomby i zmieniają jego szczęśliwe dzieciństwo...

Zapach cytrusów
Katarzyna Kielecka 0
Okładka ksiązki - Zapach cytrusów

Miłość jest jak cytrusy – cierpka i słodka zarazem.Ada, u boku Bartka, wraca do równowagi po nieudanym związku. Czy ich krucha miłość przetrwa zaskakującą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy