S這dka bajka

ISBN: 978-83-62248-54-4
Ilustracje: Joanna Paljocha
Doda/a recenzje: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 5 (2 g這s闚)

Niektórzy bardzo lubi je嗆. S jednak i tacy, którzy przy ka盥ym posi趾u tylko grymasz. Zdarza si to nie tylko najm這dszym, ale te doros造m. Jak to w豉軼iwie jest z tymi posi趾ami i dlaczego jedzenie wy陰cznie s這dkich albo tylko s這nych potraw nie jest wskazane? O wszystkich tych sprawach w lekki i zabawny sposób opowiada Joanna Jagodzi雟ka w kierowanej do m這dych czytelników ksi捫eczce „S這dka bajka”.

Pewnego dnia s這dkie królestwo obiega straszna wiadomo嗆. M這dy królewicz nie chce nic je嗆. Nie ma ochoty na smako造ki, które dotychczas tak uwielbia. Torty, ciasta i ciasteczka le膨 przed królewiczem zupe軟ie nietkni皻e. Nawet zorganizowany napr璠ce konkurs na 穎n królewicza dla wszystkich dziewcz徠 z królestwa na niewiele si zda. 畝dna s這dycz nie przekona豉 m這dego nast瘼cy tronu. Dopiero m這da Laura, pomocnica aptekarza, zmienia bieg historii. Jak jej si to udaje? Odpowied na t s這dk tajemnic czytelnicy znajd w bajce Joanny Jagodzi雟kiej.

S這dka bajka to króciutka opowie嗆, która spodoba si zarówno mi這郾ikom ciast, jak i amatorom kiszonych ogórków – tym doros造m, ale te tym zdecydowanie m這dszym czytelnikom. Po si璕ni璚iu po opowiastk Joanny Jagodzi雟kiej 郵inka nie przestanie czytelnikowi ciekn望, mimo 瞠 nie jest to ksi捫ka kucharska. Tak wiele jest bowiem w publikacji smako造ków – opisanych i zilustrowanych – zach璚aj帷o pachn帷ych, aromatycznych, 鈍ie簑tkich i soczystych. Je郵i lubimy je嗆 – ksi捫ka wzbudzi w nas jeszcze wi瘯szy apetyt. Je郵i jedzenie nie jest nasz pasj, ksi捫ka z pewno軼i nas to tego przekona.

Historia Joanny Jagodzi雟kiej, cho oszcz璠na w s這wach, niesie bardzo wa積y przekaz. I nie chodzi tu o kwesti zdrowych nawyków 篡wieniowych, o których ka盥a mama ma w豉sne i najwa積iejsze zdanie. Chodzi raczej o pokazanie, 瞠 monotonia w 篡ciu jest czym, co potrafi zabi nawet najwi瘯sz pasj, co mo瞠 zniech璚i do rzeczy, które pocz徠kowo wydaj si nam doskona貫. Tylko urozmaicenie i ró積orodno嗆 pozwalaj utrzyma zdrow równowag w ka盥ej dziedzinie 篡cia.

Autorka 鈍ietnie kre郵i tak瞠 osobowo嗆 dzielnej Laury. Dziewczynka jest sprytna, zaradna, potrafi dedukowa i logicznie my郵e. Cechy te pozwalaj jej osi庵n望 zamierzony cel, dobrze zaplanowa i na solidnych fundamentach zbudowa przysz這嗆.

S這dka bajka zosta豉 鈍ietnie zilustrowana. Na pierwszy rzut oka obrazki przypominaj rysunki wykonane przez kilkuletnie dziecko – tak wiele tu „przypadkowych” barw i, zdawa by si mog這, nieporadnych kresek. Jednak po dok豉dniejszym przyjrzeniu si, zauwa篡my sporo szczegóów i staranno嗆, z jak wykonano ilustracje. Obrazki ogl康a si z przyjemno軼i. Stanowi one wraz z tekstem – który zreszt 鈍ietnie uzupe軟iaj – nierozerwaln ca這嗆.

Po S這dk bajk si璕n望 powinno ka盥e dziecko – zarówno „jadek", jak i niejadek. Nie tylko by poprawi lub okie透na apetyt, ale tak瞠 by nauczy si czego od cwanej i sympatycznej Laury.

Kup ksi捫k S這dka bajka

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce S這dka bajka