Recenzja książki: Times New Romans

Recenzuje: Danuta Awolusi

Biję czołem przed autorką, bo w powieści Times New Romans dosłownie… rozbiła bank! Julia Biel z lekkością i wprawą tworzy współczesny romans idealny, który pokocha wiele czytelniczych serc. Ta książka to zjawisko!

recenzja Times New Romans

Przede wszystkim: zjawisko kulturowe, które w bardzo świadomy, choć nienachalny sposób, zbiera wszystkie najważniejsze trendy literackie ostatnich lat i wkłada je do jednej historii. Mamy więc nawiązanie do takich romansowych hitów, jak The Love Hypothesis, czy Beach read. Julia Biel tworzy heteroseksualną parę, która rozpala wyobraźnię. Oboje są młodzi i ładni. Nienawidzą się. Mają wspólną przeszłość. Muszą zrobić coś razem, choć tego nie chcą. I – na dodatek – zawodowo piszą książki! Przepis na pikantną komedię romantyczną gotowy!

Julia Biel wie doskonale, że w gorącym romansie kluczem jest powolne rozgrzewanie atmosfery, dlatego wykorzystuje motyw „slow burn“. Czytelnik ma wrażenie, że ciągle czyta to samo, ale jest coraz intensywniej, aż w końcu następuje eksplozja! Leją się łzy, emocje pochłaniają bez reszty. Od nienawiści do miłości w bajkach bywa tylko jeden krok. I autorka ma świadomość tego, że czytelniczki w różnym wieku kochają czytać i fantazjować o takim scenariuszu.

A skoro o fantazjach mowa: Times New Romans, jak większość gatunkowych powieści wydanych w ostatnich latach, niepozbawiony jest pikantnych scen erotycznych. To kolejny sposób na karmienie wyobraźni i zmysłów czytelnika.

Relacja między Ellie i Theo jest skomplikowana. Bohaterowie nie są płascy, czasem – irytujący, czasem – słodcy. Można ich kochać albo nienawidzić. Na pewno jednak zależy nam, żeby ostatecznie byli szczęśliwi!

Obok całej tej zabawy konwencją, Julia Biel serwuje czytelnikowi kawał dobrej opowieści romantycznej. Czasem zabawnej, czasem – gorzkiej, zwariowanej. To niezła rozrywka, napisana lekkim stylem. Ja bawiłam się doskonale, nieraz parsknęłam śmiechem, nieraz przewróciłam oczami. Dodatkowym smaczkiem jest dla mnie światek wydawniczy, pokazany z nieco innej strony. Obawiam się, że pomysły wydawców (czy też agencji marketingowych) w prawdziwym świecie bywają zbliżone!

Świetna zabawa, rozrywka na kilka wieczorów (książka to cegiełka!). Polecam nie tylko miłośnikom gatunku!

Tagi: romans Narrative theme: Love & relationships

Kup książkę Times New Romans

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Times New Romans
Autor
Książka
Times New Romans
Julia Biel
Inne książki autora
Detox Love Story
Julia Biel0
Okładka ksiązki - Detox Love Story

Historia dziewczyny, która potrzebowała detoksu od życia uczuciowego, i chłopaka, który wszystko zepsuł. Niezależna historia z uniwersum LOVE STORY Julii...

For Ever More
Julia Biel0
Okładka ksiązki - For Ever More

Wyczekiwana kontynuacja Be My Ever Julii Biel, autorki To nie jest, do diabła, love story. For Ever More to dowód na to, że czasem miłość nie wystarczy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy