Recenzja książki: Wysłów się! Ćwiczenia dla osób z afazją, niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji językowej

Recenzuje: truskawka2

Wysłów się! to zbiorek 63 ćwiczeń służących doskonaleniu zdolności językowych. Przeznaczone są dla osób, które z różnych przyczyn mają problemy z komunikacją (niepełnosprawność intelektualna, utrata mowy np. wskutek udaru). Można je wykonywać pisemnie, a potem czytać. Każde zawiera instrukcję, jak należy je poprawnie wykonywać. Przykłady są z życia wzięte i różnorodne. Znajdują się tu zadania na tworzenie rodzin wyrazów, słowa bliskoznaczne i przeciwwstawne, zdrobnienia i zgrubienia oraz wiele innych. Poziom trudności jest zróżnicowany. Niektóre ćwiczenia są banalnie proste, nad innymi trzeba się trochę nagłówkować.

Bardzo pożyteczna pozycja – także dla wszystkich osób, które chcą wzbogacić swoje słownictwo. Daję słowo, że warto.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Wysłów się! Ćwiczenia dla osób z afazją, niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji językowej

Zobacz opinie o książce Wysłów się! Ćwiczenia dla osób z afazją, niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji językowej
Manhattan Babilon
Lech Majewski