Recenzja książki: Zgadnij, co to!

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Pytania wymagają odpowiedzi. Im bardziej zagadkowe, tym więcej czasu trzeba poświęcić na ich odnalezienie. Zadanie szukania i odnajdywania właściwych odpowiedzi opracował Tristan Mory, który w książeczce Zgadnij, co to! stawia najmłodszym wyzwania – oczywiście na miarę ich wieku.

Zawartość publikacji Wydawnictwa Adamada, mimo skromnej ilości tekstu, jest imponująca. Stosunkowo nieduża ilość pytań oraz prosty sposób ich postawienia sprawiają, że dziecko, zanim się znudzi, zdąży udzielić trafnych odpowiedzi. W celu ich odnalezienia, rączka dziecka musi wysunąć rozkładany obrazek, pod którym kryje się coś zupełnie innego. Tak więc serce kryje zakochanego słonia, parasolem osłania się nietoperz, a kwiatek przeznaczony jest dla żabiej mamy. Odpowiedzi czytelnik musi poszukać i na inne pytania. Kto obserwuje świat spod kapelusza i chowa się za suchym liściem? A – przede wszystkim – kto jest mistrzem zagadek?

Konieczność odnalezienia odpowiedzi na postawione pytania rozwija w dziecku umiejętność myślenia abstrakcyjnego, pogłębia gotowość do kreatywności, sprzyja tworzeniu nowych pojęć i wyobrażeń. Doskonałe w swej prostocie, barwne, duże, wyraźne, jednoelementowe ilustracje, przykuwając wzrok małego czytelnika, wzmagają przekaz. Twarda okładka oraz staranne wykonanie (co ważne jest w przypadku niezwykle ruchliwych dziecięcych rączek) przedłużają żywotność lektury. Dla rodziców propozycja Wydawnictwa Adamada stanowi zachętę do częstych rozmów z dzieckiem, co bez wątpienia przyniesie pozytywne skutki w przyszłości.

Rozkładana książeczka Zgadnij, co to! jest zabawna, urocza, warta zainteresowania.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Zgadnij, co to!

Zobacz opinie o książce Zgadnij, co to!
Autor
Zgadnij, co to!
Tristan Mory
A to kto?
Tristan Mory0
Okładka ksiązki - A to kto?

Książka z ruchomymi obrazkami. Czy zgadniesz, kto zawsze nosi dom ze sobą? Kto kocha chrupać słodkie marchewki? Kto trąbi tak, że słychać go z daleka?...