Recenzja książki: Żony Konstancina

Recenzuje: eroticbookslover

Po tej stronie lustra wszystko było piękniejsze, lepsze, bardziej wyrafinowane. A od dobrego łatwo się uzależnić

Chciałabyś opływać w luksusy, mieć wszystko, móc kupić sobie każdą, nawet najbardziej pożądaną torebkę, buty, biżuterię, ubrania i wydawać po kilkaset tysięcy złotych miesięcznie na swoje zachcianki? A może marzą Ci się luksusowe wakacje w najpiękniejszych miejscach i w najdroższych hotelach świata?

Właśnie to oraz blichtr, sława – to właśnie identyfikowałoby Cię gdybyś była, jedną z TYCH kobiet Konstancina. Zapewniam, że pomimo początkowej zazdrości i pragnienia tak luksusowego życia, po przeczytaniu tej książki zastanowisz się nad tym dwa albo nawet trzy razy. Bo czy życie jak w bajce może przysłonić szacunek do siebie, a przede wszystkim swoje „ja"?

Po przeczytaniu tej książki nawet nie pomyślisz o tym, żeby związać się na stałe z jednym z konstancińskich samców – ani jako kobieta, ani jako żona, a myślę, że nawet bycie jedną z kochanek okazałoby się zbyt ryzykowne. Chociaż na pewno są kobiety, które zniosłyby to konstancińskie piekiełko za cenę utraty samej siebie.

Autorka fantastycznie opisuje tę „bajkę", która bardzo szybko przeradza się w koszmar bólu, samotności, zgorzknienia i niepewności. Pokazuje, jak hermetyczne jest to środowisko i jak trudno do niego przynależeć.

Opisy konstancińskiej codzienności przeplatają się z historią głównej bohaterki, a pikantne i nierzadko wstrząsające historie kobiet gangsterów nieodmiennie szokują.Bo korektor, ciemne okulary i Xanax są niezbędnymi akcesoriami w tym świecie.

Książka Żony Konstancina świetnie ukazuje blichtr, luksus, bogactwo. Ewelina Ślotała czyni to w taki sposób, że czytelnicy na chwilę mogą się do niego przenieść. Inną kwestią jest to, czy ktokolwiek z czytelników chciałby pozostać w tym świecie na dłużej.

Treść książki świetnie dopełnia okładka, która podkreśla, że będąc jedną z żon Konstancina, kobieta niejako staje się więźniem najbardziej pożądanych marek, firm, metek oraz niewyobrażalnych pieniędzy.

Cena, jaką przychodzi zapłacić za takie życie, często okazuje się zbyt wysoka. Bo szacunek do siebie jest wart więcej niż to wszystko.

Tagi:

Kup książkę Żony Konstancina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Żony Konstancina
Książka
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy