Notebook

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-07-02
ISBN: 978-83-08-05592-2
Dodał/a książkę: czytam

2012 rok. Cały kraj w euforii szykuje się do inauguracji najważniejszej sportowej imprezy w historii. W cieniu przygotowań do Euro toczy się jednak rozgrywka, która może wstrząsnąć fundamentami całego państwa.

W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Zbyt duża prędkość i niebezpieczny manewr wyprzedzania to najczęstsze przyczyny wypadków. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny, okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady. Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie.

Jakiego typu informacje znajdują się w komputerze Dagmary Frost? Komu zależy na odzyskaniu dysku? Czy jej śmierć to rzeczywiście tragiczny wypadek? Prokurator Bolesta, włączając komputer, otworzył puszkę Pandory. Już wkrótce będzie musiał stawić czoło siłom, które działają w cieniu i zrobią wszystko, aby w cieniu pozostać.

Notebook to nowoczesny, wciągający i trzymający w napięciu thriller, który absolutnie na serio podejmuje ważne tematy współczesności, takie jak niezależność mediów, niezawisłość sądów i prokuratury, pełna luk ochrona danych osobowych i ciemna strona Internetu. Jest to także książka przełomowa pod kątem zastosowanej w niej technologii. Autor powieści wkomponował w fabułę i fikcyjny świat kilkanaście materiałów filmowych, które czytelnik będzie mógł w dowolnym momencie obejrzeć na ekranie swojego tabletu albo telefonu komórkowego. Po raz pierwszy w historii powieści sensacyjnej – nie tylko polskiej, ale i światowej – czytelnik będzie mógł tak głęboko zanurzyć się w akcję i spojrzeć na świat oczami bohaterów.

Kup książkę Notebook

Opinie o książce - Notebook

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, polskie czytanie,
Świetnie napisany kryminał, wartka,nieprzewidywalna intryga.
Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wciągająca od 1 strony, trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Super.
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Bardzo ciekway kryminał,żeby rozwiązać zagadkę kryminalną trzeba trochę pokombinować,gdyż jedyny ślad w śledztwie to notebook...Ciekawa,intrygująca fabuła...
Avatar użytkownika - moniaaa87
gosinek
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-09-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Sensacja/Kryminał,