Okładka książki - Pani Noc

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2016-03-30
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a książkę: Simi_48

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.

Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.

Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…

Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?

Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.

Kup książkę Pani Noc

Opinie o książce - Pani Noc

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2016-05-25, Przeczytałam,
Cassandra Clare podbiła serca czytelników serią „Dary Anioła”, która z zaplanowanej trylogii rozrosła się do heksalogii. Odbiorcy pokochali świat Nocnych Łowców, dlatego autorka postanowiła stworzyć kolejny cykl osadzony w tych realiach - „Diabelskie Maszyny”. Jednak pomysł i wykreowana rzeczywistość okazały się na tyle wydajne, że na tych samych fundamentach udało się pisarce stworzyć jeszcze zbiór powieści o fascynującym tytule „Mroczne Intrygi”. I choć mam wrażenie, że projekt i koncepcja autorki stały się przysłowiową kurą znoszącą złote jaja, którą Cassandra postanowiła wycisnąć do ostatniej kropli, to nie potrafiłam oprzeć się pokusie kolejnej wycieczki do tego magicznego uniwersum, choć oczywiście liczyłam się z ryzykiem konsumpcji odgrzewanego kotleta. „Pani Noc” to pierwszy tom cyklu „Mroczne Intrygi” stanowiącego kontynuację bestsellerowej serii „Dary Anioła”. Jednak tym razem autorka zabiera czytelnika do Los Angeles i pozwala mu towarzyszyć Emmie Carstairs, która z pogrążonej w żałobie dziewczynki zmieniła się w młodą kobietę pragnącą poznać prawdę o zabójstwie swoich rodziców i pomścić ich śmierć. Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem odkrywa demoniczny spisek, ale czy wystarczy jej sił by nauczyć się ufać własnemu rozumowi? I czy dokona właściwego wyboru kiedy serce postanowi ...
Odkąd usłyszałam, że Cassandra Clare rozpoczyna nową serię o świecie Nocnych Łowców, byłam podekscytowana. Emmę i rodzinę Blackthornów polubiłam od pierwszego pojawienia się w finale Darów Anioła. Wzruszyła mnie ich wzajemna miłość i siła, która pozwoliła im przeżyć przez czas Mrocznej Wojny. Więc kiedy dowiedziałam się, że autorka napisze ich historię, czułam, że ich opowieść stanie się jedną z moich ulubionych. Dziś skończyłam czytać ,,Panią Noc" i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że według mnie to najlepsza książka pani Clare. Każda jej powieść ma w sobie magię i każdą z nich pochłonęłam, ale to ,,Pani Noc" najbardziej mnie poruszyła i sprawiła, że z niecierpliwością czekam na kontynuację. ,,Najpierw ogień, potem woda,A na koniec krew Blackthorna.Zapomnieć spróbuj to, do czegoTrzynastu trzeba i jednego.Nie szukaj szarej księgi aniołów,Białej, czerwonej... Szkoda mozołu.Aby odzyskać to, co przepadło,Za wszelką cenę znajdź księgę czarną."  Czas na kilka słów o tym, co znajdziemy w tej książce. Przede wszystkim bohaterów, którzy skradną wam serce i sprawią, że ich pokochacie. Tej rodzinki nie da się nie lubić. Kolejnym, o czym warto wspomnieć, jest niesamowita fabuła oraz dynamiczna akcja. Pełno w niej humoru oraz pozytywnych emocji. Warto wspomnieć o okładce — jest mroczna, intrygująca i wywołuje dreszcze ...
Avatar użytkownika - Kalew
Kalew
Przeczytane:2016-12-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Długo czekałam na tę książkę, ale warto było. Super, chociaż cegła ;)
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Opinia pochodziz bloga http://www.posredniczkaa.pl/ Cassandra Clare jest autorką między innymi serii ,,Dary Anioła" oraz cyklu ,,Diabelskie maszyny". Pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie, mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii, zanim skończyła 10 lat. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcji.Cassandra Clare to jej pseudonim artystyczny. Mimo że obawiałam się rozmiarów tej książki, kiedy pojawiła się możliwość jej zrecenzowania, nie wahałam się ani chwili. Piękna, mroczna okładka hipnotyzuje, a obietnica kontynuacji opowieści o Nocnych Łowcach kusi fanów ,,Darów Anioła". Clare podobnie jak w swoich innych powieściach postawiła na tygiel gatunkowy, nie zawiodą się tu wielbiciele fantastyki, fani romansów oraz czytelnicy powieści sensacyjnych. "Powiedzenie, że miłość jest zakazana, nie zabija uczucia. Umacnia je." Fabuła jest bardzo złożona i nierzadko zaskakująca. Mamy do rozwiązania zagadkę zabójstw, jesteśmy świadkami zakazanego uczucia, które zagraża nie tylko głównym zainteresowanym oraz trudnego powrotu na łono rodziny Marka, który przez 5 lat stał się całkiem innym człowiekiem. Autorka nie szczędziła bohaterom przygód oraz nie oszczędzała ich w walce nie tylko fizycznej, ale i emocjonalnej. Doskonały styl pisania Clare sprawia, że nawet ponad 800 stron pozostawia niedosyt i nieodpartą chęć sięgnięcia po kolejny tom. "Istnieje różnica między złamanym sercem a zdruzgotaną duszą." Wielki plus należy się autorce za fakt, iż pomimo książka nawiązuje do jej innych powieści, można ją śmiało czytać, nawet jeżeli nie czytało się książek z serii ,,Dary Anioła". Prosty język i interesujący styl autorki sprawia, że bardzo łatwo stracić poczucie czasu podczas czytania. ,,Pani Noc" jest niesamowicie wciągającą opowieścią o magicznym świecie Nocnych Łowców, a autorka z całą swoją bezwzględnością niemal zmusza czytelnika do sięgania po kolejne tomy.
Avatar użytkownika - megami91
megami91
Przeczytane:2016-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Szkoda, że nie udało mi się przeczytać tej książki w ramach wyzwania z fantastyką. Ale najważniejsze, że powieść wreszcie wpadła mi w ręce. Jeśli jeszcze nie macie przesytu świata Nocnych Łowców, na pewno będzie zadowoleni. Fabuła nawet zaskakująca, nie sposób domyślić się kto stoi za zbrodniami, bo motyw jest dość abstrakcyjny. Niemniej autorka nieco powiela schematy - każdy bohater jest nieziemsko przystojny/piękny, oczywiście w tle nie brakuje związków homo i biseskualnych (bo bycie hetero już chyba wychodzi z mody). Poza tym niedopowiedzenia między postaciami, narastające frustracje, przeszkody, (niedoszłe) trójkąty itp., itd. Ale w ogólnym rozrachunku przyjemnie się czyta, do tego mamy powrót do bohaterów z Darów Anioła oraz wcześniejszej trylogii. Na pewno przeczytam kolejne części. Mam jeszcze małe zastrzeżenia do wydania książki - znalazło się bowiem w niej kilka błędów stylistycznych, niektóre wyrazy czy nazwiska nie były poodmieniane, ale przy tak obszernej książce niedopatrzenia się zdarzają.
Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2016-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Wątek Emmy i Juliana nie podobał mi się zbytnio w poprzedniej serii, ale cała książka tylko o nich zdecydowanie przełamała moje uprzedzenia. Przy książkach takich gabarytów zawsze się boję, że połowa to będzie bezsensowne paplanie, bez którego spokojnie by się obyło, a tutaj faktycznie każda ze stron była ważna, przez co książkę czytało się naprawdę szybko. No i zakończenie! Nie mogę się już doczekać na kontynuację, bo jestem straaaaaaasznie ciekawa jak to wszystko się potoczy!
Właściwie nie jest to zła książka, ale mam wrażenie, że autorka zamiast stworzyć coś nowego, przemieliła swoje poprzednie powieści, by stworzyć kolejną, bliźniaczo podobną. Nowi bohaterowie, ale okoliczności te same, a i wydarzenia jakby podobne. To bardziej czytadło niż cokolwiek innego. Przyjemne, ale zapewne zapomnę o nim za tydzień
Avatar użytkownika - KateWithBooks
KateWithBooks
Przeczytane:2016-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Chcesz zabijać demony? Trenować ze swoim parabatai? A może rozwiązać tajemnicę morderstwa dwóch Nocnych Łowców? Teraz już możesz. "Mroczne intrygi. Pani Noc" pochłonie Cię w całości, zatracisz się w czeluściach magów, faerie, wilkołaków czy Nefilim. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem fantasy, to musisz poznać historie opisane przez Cassandre Clare. Nigdy nie byłam wielką zwolenniczką fantastyki, przeczytałam oczywiście serię Harrego Pottera czy Zmierzch, mimo to magiczne stworzenia czy demony jakoś specjalnie mnie nie intrygowały. Wszystko się zmieniło w momencie, gdy przeczytałam pierwszy tom "Darów Anioła" Cassandry Clare. Historia odważnej Clary i dzielnego Jace'a poruszyła mną po sam kres. Całą serię pochłonęłam w zawrotnym tempie, nie przeszkadzały mi nawet opasłe tomiska. Baaa, cieszyłam się, że tak długo mogę żyć jako Nocny Łowca. Jak tylko wyszedł kolejny cykl autorki, czyli "Mechaniczne maszyny", skakałam ze szczęścia aż pod sam sufit. Znowu całe moje przyziemne życie nie istniało, gdyż opowieść o Tessie i Jemie zdominowała rzeczywistość. Wtedy świat Nefilim był moim światem. Nie mogłam się pogodzić, że kolejna trylogia się skończyła i muszę rozstać się z krainą magii i miłości. Gdy jednak ujrzałam w półkach księgarni - no dobra, to była wirtualna półka w księgarni internetowej- to wiedziałam, że muszę ją mieć. Ani wysoka cena, a tym bardziej ilość stron, nie zniechęciła mnie do zakupu. Miałam pewność, że Cassandra Clare znowu da czadu. I nie myliłam się... Po przeczytaniu pierwszych stron, odniosłam wrażenie jakbym przeniosła się do świata Harry'ego Pottera, jednak bardzo szybko autorka powróciła do Instytutu w Los Angeles i wydarzeń związanych z Nefilim. Pomimo, że nie pamiętałam zbyt dokładnie ostatnich tomów Darów Anioła, to nie miałam problemu z odnalezieniem się, kto jest kim, bo autorka w bardzo subtelny sposób wplatała definicje trudnych nazw czy opisywała osoby, z którymi ta historia się wiąże, a których poznaliśmy wcześniej. Tym razem fabuła skupia się na życiu siedemnastoletniej Emmy Carstairs, osieroconej podczas Mrocznej Wojny, gdzie straciła swoich rodziców. Nawet pięć lat po ich śmierci nie wierzy, że to Sebastian Morgenstern zabił jej opiekunów, dlatego cały ten czas i za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się kto stoi za tymi zabójstwami, planując zemstę. ,,Nie mam magicznych mocy, nie zostałam przeklęta ani pobłogosławiona. Potrafię robić dokładnie to, co wszyscy inni. Jestem dobra tylko dzięki treningom." Dziewczyna od tragicznych wydarzeń mieszka w Instytucie wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem i jego młodszym rodzeństwem, ciągle doskonaląc sztuki walki z demonami. Pewnego dnia natykają się na serię zabójstw na ulicach Los Angeles, które wydają się dziwnie podejrzane. A na dodatek ofiary pokryte są podobnymi znakami, z jakimi spotkała się już wcześniej. To prowadzi ich do demonicznego spisku związanego z zakazaną czarną magią. Tylko czy to faktycznie jest trop prowadzący do rozwiązania zagadki śmierci ukochanych rodziców Emmy? "Motto Clave brzmiało: twarde prawo, ale prawo. " Na domiar wszystkiego, do świata Nefilim wraca porwany przez faerie przed pięcioma laty brat Juliana - Mark. Jednak tam czas płynie inaczej, więc chłopak nie dość, że się nie postarzał, to bardzo niepewnie podchodzi do swojego rodzeństwa, którego na dobrą sprawę prawie ich nie pamięta. Faerie oddały Marka tylko pod warunkiem, że ten pomoże Nocnym Łowcom w schwytaniu bezwzględnego mordercę grasującego po ulicach miasta. Jednak rodzina Blackthornów nie ma pewności, czy chłopak nie będzie chciał powrócić do Dzikiego Polowania i wyrzekając się swoich korzeni. ,,'Obłęd', tak to nazywano, kiedy Nocni Łowca słyszał głosy, których nikt inny nie słyszał, kiedy widział rzeczy, których nikt inny nie był w stanie zobaczyć." Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałam się aż tak dobrej fabuły, a już na pewno nie tak zaskakującego zakończenia, które jest świetnym początkiem dla kolejnego tomu. W poprzednich seriach, świat faerii był dla mnie bardzo nużący, ale tym razem poznajemy totalnie inny odłam tego społeczeństwa. "Złe prawo to nie prawo." Podobało mi się także dojrzałe podejście Juliana do życia, opieka nad Instytutem, chorym wujem czy ogromna odpowiedzialność podczas opieki nad młodszym rodzeństwem. Tym razem autorka nawet nie omijała momentów zbliżeń, więc nie musiałam się zastanawiać czy dana para poszła do łóżka, czy tylko się całowała. Przez co dostawałam gęsiej skórki gdy czytałam opisy, które aż kipiały emocjami. Jedynie zawiodłam się, ale tylko troszkę, na opisie wielkiej walki ze ,,złem" (nie mogę zdradzić, kto z kim walczył, bo to byłby spoiler), bo moim zdaniem była za mało mroczna czy wartka. Mimo to, cała fabuła i wybór postaci, była bardzo trafna i zaskakująca. Pomimo ponad 800 stronicowego woluminu, który pochłonęłam w kilka wieczorów, nie miałam dość tej historii. Chciałam więcej i więcej. Dlatego jestem bardzo nieszczęśliwa z faktu, że nie wiadomo kiedy pojawi się dalsza część opowieści. Pewnie za jakiś czas powrócę do poprzednich książek i przeczytam je jeszcze raz dla przypomnienia :)
Avatar użytkownika - onlyagness
onlyagness
Przeczytane:2016-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Cudowna ,niesamowita, niezwykła ,tak jak wszystkie książki Cassandry Clare.
Avatar użytkownika - damonowa
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 3, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-04-01, Ocena: 3, Przeczytałam, czarna lista, gimnazjum,
Dary Anioła. (Tom 2). Miasto popiołów
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Dary Anioła. (Tom 2). Miasto popiołów

Zapierająca dech w piersiach kontynuacja "Miasta kości"!!! Cassandra Clare jest cool. Jest uzależniona od plotkarskich blogów, podróży po świecie I do...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński