25 lat niewinności

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-09-13
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-4871-7

Historia Tomasza Komendy. Szokująca opowieść o największej aferze w wymiarze sprawiedliwości wolnej Polski.

Pierwsza szczera i wzruszająca rozmowa z Tomaszem Komendą. O tym, jak silnym trzeba być, by wytrzymać wyroki mediów, piekło polskiego więzienia, walkę o wolność i dobre imię.
Poznaj kulisy procesu Tomasza Komendy, w wyniku którego odebrano mu osiemnaście lat życia. Pierwszy raz ujawniamy skandaliczne dokumenty, absurdalne zeznania świadków, nieporadne akty oskarżenia, których ofiarą padł niewinny chłopak z Wrocławia.
To historia człowieka, który nie poddał się w walce z bezdusznym aparatem państwa. Stawił czoła systemowi, wobec którego przeciętny obywatel pozostaje bez szans.
Ujawniamy tajemnice, które miały nie ujrzeć światła dziennego. Dowiedz się, kto i jak rozbił prokuratorsko-sądowy układ. Przekonaj się, kto dotarł do prawdy o tragedii niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo człowieka.

Ta książka pozwala spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, niż dotąd mieliśmy okazję. Jest nie tylko zapisem cierpienia niewinnego człowieka, ale i najlepszym dowodem w sprawie Tomasza Komendy. Pokazuje, jak kruche jest prawo w obliczu ludzkich zaniedbań.
Prof. Zbigniew Ćwiąkalski

Grzegorz Głuszak - Z dziennikarstwem związany od 20 lat. Siedmiokrotnie nominowany do nagrody Grand Press, wyróżniony na festiwalu Camera Obscura. Ulubiona tematyka – przestępczość zorganizowana i meandry polskiego wymiaru sprawiedliwości. Autor reportażu o Tomaszu Komendzie oraz pierwszy dziennikarz, który uwierzył, że w więzieniu siedzi niewinny człowiek.

Kup książkę 25 lat niewinności

Opinie o książce - 25 lat niewinności

Avatar użytkownika - Lilia
Lilia
Przeczytane:2020-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia Tomasza Komendy Będzie żyła w nas wiecznie nigdy o niej nie zapomnimy to co przeżył nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić piękna książka o silnym człowieku który nigdy nie powinien się znaleźć w takim.miejscu za kogoś za niewinność każdy ja powinien przeczytać wyciągnąć wnioski że wypowiedziane słowa mogą zadecydować i odebrać komuś godność wolność a także pozbawić go życia ponieważ 18 lat to co jego mlodosc