Adwokat diabła


Tom 3 cyklu Eddie Flynn
Ocena: 5.67 (3 głosów)

Charyzmatyczny prawnik Eddie Flynn powraca i trafia na swojego najgroźniejszego przeciwnika!Ten człowiek wygrał każdy proces. Bo to on stoi za każdym zabójstwem.Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Randal Korn, ambitny i pewny siebie prokurator okręgowy, lubuje się w posyłaniu oskarżonych do celi śmierci i oglądaniu ich egzekucji. Nawet jeśli wcale nie są winni.Niesłusznie uwięzionemu mężczyźnie, Andy`emu Dubois, grozi kara śmierci za zabicie młodej dziewczyny. Korn zdążył już zaaranżować cały proces tak, by zapewnić sobie kolejne szybkie zwycięstwo i wyrok skazujący.Jedynym pionkiem, którego nie ustawił na swojej szachownicy, jest Eddie Flynn.

Błyskotliwy i przebiegły adwokat, który zanim zaczął działać zgodnie z prawem, przez lata sam je łamał, ma zaledwie siedem dni na uratowanie niewinnego człowieka przed skorumpowanym systemem. I znalezienie prawdziwego mordercy.

Za tydzień sędzia odczyta wyrok. Ale czy Eddie dożyje, by go usłyszeć?

Informacje dodatkowe o Adwokat diabła:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383610863
Liczba stron: 512
Tłumaczenie: Łukasz Praski

Tagi: kryminał thriller

więcej

Kup książkę Adwokat diabła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Adwokat diabła

Steve Cavanagh powraca w swoim kolejnym thrillerze. Jak będzie tym razem? Czy autor czymś nas zaskoczy? Zastanawiam się, jakimi emocjami może nas zaszczycić … Już chwila i wszystko będzie wiadomo … Ale po kolei … Młody mężczyzna, Andy Dubois, oczekuje na proces. Jest niesłusznie oskarżony o zamordowanie koleżanki z pracy. Grozi mu nieuchronna kara śmierci. A wszystko przez zapatrzonego w siebie, żyjącego tylko po to, aby się przyglądać wykonywaniu kary śmierci, prokuratora generalnego, Randala Korna. On się lubuje posyłaniem do więzienia i podnieca oglądaniem egzekucji. Wszystko wskazuje na, to że niechybnie takie widowisko odbędzie się z udziałem oskarżonego. Prokurator zadbał, aby wszystkie dowody wskazywały na winę Andy’ego. Zadbał o to szczególnie, włącznie z ustawieniem świadków, biegłych i uczestników ławy przysięgłych. Tylko nie przewidział jednego, że na sali rozpraw będzie miał godnego siebie przeciwnika, niesamowicie sprawnego prawnika Eddie’go Flynna. Adwokat ma tylko siedem dni, aby ustrzec oskarżonego przed karą śmierci. Ale za to ma wszystkich przeciwko sobie, łącznie z sędzią. Jak skończy się ta sądowa batalia? Czy zwycięży prawda czy układy i zmowa? Do jakich kroków posunie się Eddie, aby uratować młode życie? Ależ emocje zafundował nam autor w Adwokacie diabła. To znakomity i ekscytujący thriller prawniczy, gdzie na pierwsze skrzypce grają uczestnicy batalii sądowej, adwokat i prokurator
Avatar użytkownika - RudaRecenzuje
RudaRecenzuje
Przeczytane:2024-05-05,

Tym razem Eddie Flynn musi zmierzyć się z samym diabłem.

“Adwokat diabła” to już szósta część wspaniałego cyklu z Eddiem Flynnem. Jej autor, Steve Cavanagh, znakomicie łączy w swoich książkach elementy charakterystyczne dla thrillera oraz opisy przewrotnych, błyskotliwych i brutalnych procesów sądowych. Takie połączenie, któremu towarzyszy grono znakomitych i inteligentnych bohaterów, to prosta recepta na sukces i zdobycie uznania czytelników.

Sceny rozgrywające się w sądzie, zagrania nie zawsze zgodne z prawem, przesuwanie moralnych granic i wielkie ryzyko. Taki scenariusz jeszcze niedawno kojarzył mi się przede wszystkim z Grishamem. I wtedy na scenę wkroczył Cavanagh i pokazał, że mistrz gatunku wcale nie musi być tylko jeden. Jako wielka entuzjastka tego typu powieści nie mogłam przejść obojętnie obok takiej pokusy. Spotkałam się z Eddiem Flynnem i całkowicie przepadłam.

Choć główny bohater jest ujmujący i przyciąga niczym magnes, w tym tytule nie tylko on gra pierwsze skrzypce. Na stronach książki mamy okazję, by przekonać się, jak może wyglądać zło w ludzkiej postaci. W przeciwieństwie do Flynna, prokurator Korn nie dba o ludzkie dobro. Wręcz przeciwnie. Lubi patrzeć na cierpienie, do swoich celów wykorzystując stanowisko prokuratora okręgowego i zawodny system prawny. Można powiedzieć, że to morderca, który nie musi brudzić sobie rąk. Kreacją tej postaci, umotywowaniem jej działań i psychologicznym zarysem autor zyskał mój szacunek i uznanie.

„Adwokat diabła” to powieść, przy której nie sposób się nudzić. Od pierwszych stron czytałam tę historię z dużym zainteresowaniem, a kolejne rozdziały dostarczały mi jeszcze więcej przyjemności, rozrywki i satysfakcji. Czy kojarzycie to uczucie, kiedy podczas czytania żałujecie, że nie możecie poznać wszystkich wątków jak najszybciej, ponieważ rozpiera Was ciekawość, ale z drugiej strony lektura przynosi tyle pozytywnych uczuć, że myśl o jej zakończeniu wywołuje swego rodzaju melancholię? Dokładnie tak odbierałam tę powieść.

Cavanagh stworzył zajmującą, mroczną i dopracowaną opowieść, która nie pozwala czytelnikowi na pewność siebie. Możemy zgadywać, rozpracowywać poszczególne tajemnice, łączyć ze sobą różne wątki, bawić się teoriami. Ale nie mamy szans, by poznać zakończenie, dopóki autor nie stwierdzi, że nadszedł odpowiedni moment, by ujawnić przygotowane niespodzianki. Już wcześniej książki Cavanagh zrobiły na mnie ogromne wrażenie. „Adwokat diabła” nie ustępuje ani na krok poprzednim tytułom z tej serii.

Niezwykle ważnym elementem całości jest przyjazny czytelnikowi styl opowiadania. Autor pisze lekko, sprawnie przelewa myśli na papier, znajduje balans między opisami a dialogami. Przede wszystkim jednak na męczy i nie nuży. Potrafi pokazać proces sądowy, jakby to była najbardziej intrygująca i pasjonująca rzecz na świecie, zapraszając czytelnika do udziału w tej prawniczej rozgrywce.

Jeśli cenicie mocne zagrania, pogłębiające się napięcie, zwroty akcji i mroczne niespodzianki, a przy tym nie odstraszają Was meandry prawa, opisy scen sądowych i fragmenty procesów, nie powinniście się zastanawiać nawet przez moment. „Adwokat diabła” to książka dla Was.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czym według Ciebie powinien charakteryzować się dobry thriller prawniczy? 

 

Według mnie dobry thriller prawniczy powinien być nie tylko wciągający pod względem fabuły, ale również powinien być pełen zawiłej intrygi, napięcia, moralnych dylematów i głęboko rozwiniętych postaci. Walka w sądzie, poszukiwanie dowodów, manipulacje prawnicze - to wszystko powinno być istotną częścią historii, ale przedstawione w taki sposób, aby nie zanudzać Czytelnika. A jak jest w przypadku ,,Adwokata diabła" autorstwa Steva Cavanagh'a?

 

,,Adwokat diabła" to wciągający w wir wydarzeń, emocji i niesamowitych zwrotów akcji thriller prawniczy, którego nie da się tak zwyczajnie odłożyć na bok. Gdy już się go zacznie czytać, chce się to robić ciągle, aby jak najszybciej dowiedzieć się jaki będzie finał tej historii. 

 

Fabuła książki jest bardzo ciekawa, a akcja płynna i dynamiczna. Autor stopniowo buduje napięcie, co rusz raczy nas nieoczekiwanymi zwrotami akcji, pełnymi emocjami momentami i inteligentnymi zagadkami prawniczymi, które aż chce się samemu rozwiązywać. Spodobało mi się jak w tej części Autor wnikliwie zbadał i przedstawił temat kary śmierci i działalności skorumpowanego systemu prawnego. Nie tylko to, ale i wiele innych momentów skłania Czytelnika do refleksji i zastanowienia się nad problematyką społeczeństwa, w którym żyjemy. 

 

Na szczególna pochwałę zasługuje kreacja bohaterów i ich psychiki, poziomu moralności. Cavanagh mocno skupił się na tym, aby ukazać złożone relacje pomiędzy głównymi postaciami, a także ściera pomiędzy sobą dwa światy. Z jednej strony widzimy sprawiedliwego obrońcę kierującego się moralnością oraz etyką, który momentami musi mierzyć się z demonami przeszłości. Natomiast z drugiej mamy okazję obserwować świat, gdzie manipulacja i korupcja to klucz do sukcesu i coś zupełnie normalnego. Który świat wygra w tej walce? O tym musisz przekonać się sam/-a! 

 

,,Adwokat diabła" to wciągający thriller, który zmusza do przemyśleń nad sprawiedliwością i moralnością. Świetnie wykreowani bohaterowie, napięcie, tajemnice i zaskakujący finał - to wszystko składa się na genialną książkę po którą naprawdę warto sięgnąć. Serdecznie POLECAM!

 

Link do opinii

" War­to­ści czło­wie­ka nie mierzy się licz­bą do­la­rów zebranych w skarb­cu. Liczą się zwło­ki pokona­nych wro­gów, jakie po sobie zo­sta­wiasz."

Steve Cavanagh stworzył znakomity sądowy thriller, który trzyma w napięciu, aż do samego końca. Jestem pod ogromnym wrażeniem jego dzieła pod tytułem "Adwokat diabła". Wow! Co tutaj się działo, to głowa mała. Byłam bardzo przerażona, czytając tę powieść. Dlaczego? Poznałam pewnego prokuratora rodem z piekła. Dosłownie trząsł swoim rewirem. Miał wszystkich w garści. Uwielbiał smażyć oskarżonych. Do tej pory nikt się jemu nie przeciwstawił. Randal Korn to diabeł. Pała się śmiercią oskarżonych. Czy każdy rzeczywiście zasłużył na śmierć? Prokurator Korn już ma na oku kolejną ofiarę. Ginie pewna młoda dziewczyna i o jej zamordowanie oskarżony zostanie Andy Dubois. Grozić mu będzie wyrok śmierci. Czy ktoś stanie w jego obronie? Czy ktoś wyrwie go z rąk krwiożerczego prokuratora?
Ważną postacią jest tutaj Eddy Flynn. On dostanie ważną misję od tajemniczej osoby. Czy stanie do nierównej walki na śmierć i życie? Polubiłam tego bohatera. Mocno mu kibicowałam. Równie mocno bałam się o jego życie.
To będzie prawdziwa walka tytanów. Ktoś tutaj stosuje ciosy poniżej pasa. Ktoś tutaj gra bardzo nieczysto.
Od razu dodam, że prokuratora Korna nie da się lubić. To jest bardzo szemrany typek. Miałam cichą nadzieję, że ktoś w końcu usmaży tego potwora. Można śmiało stwierdzić, że tutaj sprawdza się przysłowie -- najciemniej jest pod latarnią. Korn morduje ludzi w białych rękawiczkach i prawie nikt nie widzi w tym problemu. Dlaczego? Nie chciałabym nigdy w życiu spotkać takiego typka spod ciemnej gwiazdy.
Oczywiście w książce "Adwokat diabła" spotkacie jeszcze więcej postaci.
Dla takiej fabuły warto było zarwać nockę. O akcji nawet nie wspomnę. Jest po prostu mega. A jej zwroty są dosłownie zabójcze. Postacie występujące w tej książce są dobrze wykreowane. Zakończenie bardzo mi się podobało. Po takiej historii mam ochotę na więcej dzieł Cavanagha.
Jeżeli lubicie mocne sądowe thrillery, które na długo zostają w pamięci, to śmiało sięgnijcie po "Adwokata diabła".
Ps.
"Adwokat diabła" jest szóstym tomem serii z cyklu "Eddie Flynn".
Eddiego Flynna poznałam w poprzedniej części, czyli w "Pół na pół".  Oczywiście nie musicie znać poprzednich tomów, żeby zrozumieć ten.
Polecam twórczość Steve'a Cavanagha.

Link do opinii
Inne książki autora
Zarzut
Steve Cavanagh0
Okładka ksiązki - Zarzut

Oszustwo. Szantaż. Morderstwo. Dla Eddiego Flynna to po prostu kolejny dzień pracy. Przez lata duża nowojorska firma Harland Sinton zajmowała się przekrętami...

Wkręceni
Steve Cavanagh0
Okładka ksiązki - Wkręceni

ZANIM PRZECZYTASZ TĘ KSIĄŻKĘ, MUSISZ WIEDZIEĆ TRZY RZECZY:Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo.Po drugie, nikt nie wie, kim...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy