reklama

Akademia Pennyroyal

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2016-01-13
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365087225
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Pennyroyal Academy
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Chamielec Grażyna

Tom 1 cyklu Akademia Pennyroyal

Ocena: 4.5 (2 głosów)

"Akademia Pennyroyal szuka odważnych dziewcząt, które chcą zostać księżniczkami, i śmiałych chłopców, którzy chcą zostać rycerzami. Przybywajcie!"

W królestwie zjawia się bezimienna dziewczyna z lasu. Kim jest? I czy naprawdę niczego nie pamięta? Wstępuje do Akademii Pennyroyal, gdzie kadeci i kadetki szkolą się do walki ze smokami i wiedźmami.

Z nowym imieniem Evie od samego początku musi znosić surowy reżim treningów pod okiem sierżant Wróżki. Zyskuje tu przyjaciół, ale też wrogów.

Na drodze do poznania losów swojej rodziny Evie odkrywa moc ludzkiego współczucia, ale i mroczne tajniki magii. Gdy wiedźmy zaczną zagrażać jej nowemu światu, Evie pozna prawdę o wojnie między księżniczkami a wiedźmami, która ma o wiele bardziej osobisty charakter, niż kiedykolwiek mogłaby to sobie wyobrazić.

M.A. Larson mistrzowsko łączy przygodę, humor i magię, tworząc prawdziwy świat w baśniowych dekoracjach sugestywnie nawiązujących do twórczości braci Grimm.

Kup książkę Akademia Pennyroyal

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Akademia Pennyroyal

Wszyscy chyba znamy historie o Kopciuszku, Śnieżce czy Śpiącej królewnie. Będąc dziećmi słyszeliśmy je zapewne niezliczoną ilość razy. Pragnęłyśmy być takie jak one. Być księżniczką. 
Która mała dziewczynka nie marzy właśnie o tym? Chyba każda. Ba! Przebierałyśmy się nawet w kolorowe sukienki. Wkładałyśmy za duże buty naszych mam i znajdowałyśmy coś co mogło służyć nam za berło lub diadem. Tak przygotowane marzyłyśmy o wspaniałym zamku… i przystojnym księciu na białym rumaku. 
Co jeśli to marzenie mogłoby się spełnić? Jeśli mogłybyśmy wszystkie stać się księżniczkami? A wszystko za sprawą miejsca ukrytego gdzieś głęboko w zaczarowanym lesie. Miejsca zwanym Akademią Pennyroyal.

Kiedy pierwszy raz spojrzałam na okładkę książki M.A. Larson myślałam, że dotarła do mnie bajka dla najmłodszych. Różowa okładka, a na niej zamek ze smokiem nad nim górującym. Zaskoczona wpatrywałam się w nią kilka dobrych minut. Wtedy przypomniałam sobie dziecięce lata spędzone przed telewizorem oglądając bajki o księżniczkach na VHS. Nie mogłam dłużej czekać. Usiadłam i zaczęłam czytać.

Spodziewając się opowieści z rodu tych zaczynających się „Dawno, dawno temu…” i „żyli długo i szczęśliwie” wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, kiedy takiej nie otrzymałam. Akademia Pennyroyal jest historią o księżniczkach, rycerzach, smokach, ale nie taką jak te, które wszyscy znamy. Księżniczki przestały być już tylko symbolami piękna. Stały się żołnierzami walczącymi w wojnie przeciwko złym wiedźmą. A ich bronią jest odwaga oraz współczucie…

Historia stworzona przez M.A. Larson jest wyjątkowa. Już od pierwszych rozdziałów autor obala stereotypy o księżniczkach. Wykreował całkowicie inny wizerunek postaci, którą tak dobrze znamy. Dzięki niemu prawdziwa księżniczka stała się symbolem bezpieczeństwa, prawdy, odwagi i współczucia. Pennyroyal jest miejscem gdzie wszyscy jesteśmy sobie równi. Szlachta i pospólstwo. Biedny i bogaty. Nawet Bazyl będąc chłopcem mógł zostać księżniczką. Nikt nie był dyskryminowany. 
Sama fabuła bywała odrobinę dziecinna, a jednak ciągle była tak samo niesamowita. Trzymała mnie tak mocno w swoich szponach, że pochłonęłam Akademie Pennyroyal dosłownie w przeciągu dwóch dni. Magiczny świat wykreowany przez Larsona był tak oszałamiający, że nie potrafiłam się oderwać póki nie zobaczyłam końca. A mali bohaterowie wcale nie ułatwiali mi tego. 
Zaczarowana kraina stworzona z myślą o najmłodszych jest tak dobrą historią, że nawet osoba, która dziecięce lata ma już dawno za sobą, może odnaleźć coś dla siebie.

Jedyną rzeczą, która raziła mnie odrobinę były skróty myślowe autora. Potrafił on ni stąd ni zowąd przejść z jednej rzeczy w drugą nieuprzedzający o tym jakoś czytelnika. Czasem mijało kilka sekund zanim zauważyło się, że już mowa o czymś innym. Na początku wprowadzało to troszkę zamieszania.

Akademia Pennyroyal to wspaniała historia, która dorosłego jest wspaniałym przypomnieniem o tym co najważniejsze w życiu. Ale również jest idealnym narzędziem uczącym dzieci właściwych wartości. Na pewno zachowam ją dla swoich przyszłych dzieci.

A.

Link do opinii
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Książka zdecydowanie warta polecenia i dla tych starszych i dla tych młodszych. Książkę bardzo szybko się czyta. Jest sporo akcji, trochę tajemnic. Jedyny minus jest taki, że nie ma kolejnych części.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2019-02-13, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019 roku,

Nie wciągnęła mnie aż tak bardzo, żeby sięgnąć po kolejne części. Dużo opisów nieba, budynków itp. Natomiast same akcje i dialogi słabo rozwinięte.

Link do opinii
Inne książki autora
Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek
M.A. Larson0
Okładka ksiązki - Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek

Drugi tom historii dziewczyny wychowanej przez smoki i szkolonej na wojowniczą księżniczkę. Triumfalnym zwycięstwem nad wiedźmami kadetka Evie udowodniła...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pokaż wszystkie recenzje