Alcantara

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-09
Kategoria: Romans

Nadia Nilerok to poukładana właścicielka wydawnictwa i małej kawiarni. Za dnia poświęca się pracy, a gdy zapada zmrok, przeobraża się w odważną uczestniczkę wyścigów samochodowych, która karmi się nieprzewidywalnością i adrenaliną. W biznesie kieruje się wieloma zasadami, na torze nie wyznaje żadnych.

Dawid Bruno po skończeniu studiów prawniczych zatrudnił się w kancelarii adwokackiej jako aplikant. Wzorowo wypełnienia zawodowe obowiązki, a kiedy się z nimi upora, przeistacza się w egoistycznego casanovę, dla którego liczą się wyłącznie szybkie numerki i dobra zabawa. W ciągu dnia wertuje kodeksy prawne, wieczorami wyzbywa się kodeksu moralnego.

Dwa ogniste temperamenty, elektryzujące napięcie, tryskające iskry, eksplodująca namiętność, kipiący erotyzm i niebezpieczna prędkość. Przy takiej kombinacji jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do kolizji, która zniszczy wszystko.

Tagi: alcantara K. Hellishdeer Felix Fabian romans plectrum Wyścigi Wyścig samochód uczucia

Kup książkę Alcantara

Opinie o książce - Alcantara

„Jak wiadomo, najgorsze demony atakują z zaskoczenia, najczęściej po tych najpiękniejszych chwilach”
Nadia,za dnia,zwykła dziewczyna prowadząca wydawnictwo i kawiarnię,a pod osłoną nocy ta śliczna blondynka,bierze udział w nielegalnych wyścigach samochodowych.

Dawid,choć jego nocne życie, to kobiety,alkohol i dobra zabawa, to praca prawnika jaką wykonuje,w dzień naprowadza go na właściwe tory.

Przypadkowe spotkanie tych dwoje, jest dla obojga,jak grom z jasnego nieba. Ta chemia, którą czuć od pierwszej chwili, ta wzajemnie odczuwana atrakcyjność,to mogłoby by być początkiem czegoś wspaniałego,gdyby tylko mogli się powtórnie spotkać.

Kolejny niesamowity przypadek i nieokiełznana żądza i szybko ładują w łóżku.Niesamowity seks,przyciąganie, czułość i odnalezienie tego czego zawsze szukali,ale nie tylko dzieląca ich odległość może zawisnąć nad ich,od pierwszych chwil fascynującej relacji, ale przeszłość, z którą oboje mierzą się na co dzień.

Swoje tajemnice i prześladujące demony, z którymi nieustająco walczą, próbują co dziennie, na swój sposób zagłuszyć, lecz oddech na plecach ich przeszłości próbuje namieszać pomiędzy nimi.

To nie będzie łatwe…Tajemnice, kłamstwa, walka z pokusą,z wyrzutami sumienia i te zatrważające wybory, których muszą dokonać.

„Szczęście to tylko momenty”

Szokujące tajemnice, przed którymi nie da się uciec, choćby jechało się z prędkością nawet 250 km/h.
To będzie wyścig o wymarzone życie, którego finału, aż do końca nie znamy…

Wow,Świetnie czytało mi się tą książkę, pochłonęłam w jeden wieczór, a końcowe rozdziały, to był po prostu istny majstersztyk. Pisane z perspektywy bohaterów pozwoliły, dokładnie poznać ich myśli, obawy oraz bolesne powroty do przeszłości. A także te bardzo złe momenty w ich życiu oraz konsekwencje podjętych pod przymusem decyzji. Bohaterowie, których lubimy od pierwszych chwil, niesamowita wspólna fascynacja, która przeradza się w namiętność tak silną, że nawet nie ma czasu na podchody. Czarny charakter, który także został świetnie wykreowany i którego wątek idealnie wpasowuje się w całość.

Gratuluję autorom!
Świetna historia!
Po takim zakończeniu, pozostaje nam tylko czekać na ciąg dalszy !!?

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-09-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Są tu fani niebezpiecznych wyścigów samochodowych❓️
Jeśli tak to mam dla Was prawdziwą jazdę bez trzymanki❗️
Poznajemy Nadię, która jest właścicielką wydawnictwa i kawiarni. Za dnia poukładana bizneswoman, a gdy ściemni się to staje się nieprzewidywalną uczestniczką nielegalnych wyścigów samochodowych.
Dawid pracuje w kancelarii adwokackiej. Wzorowy pracownik, ale po pracy zamienia się w playboya, który nie przepuści żadnej panience.
Nadia i Dawid spotykają się przypadkowo na evencie motoryzacyjnym. Od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć.
Jak skończy się ta historia?
Co stanie się gdy tajemnice Nadii i Dawida wyjdą na wierzch?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej książce.
"Alcantara" zaciekawiła mnie już samych opisem wydawcy, a to co dostałam w tej książce idealnie wpadło w moje gusta czytelnicze. To historia pełna adrenaliny, tajemnic, ale także gorących i pikantnych scen erotycznych. Autorzy stworzyli świetną historię i idealnie wykreowali bohaterów. Fabuła książki jest dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Nie ma mowy o nudzie ani przez chwilę. Czeka Was prawdziwy rollercoaster emocjonalny więc przygotujcie się na ostrą jazdę bez trzymanki. Autorzy tą historią pokazują, że demony przeszłości mogą zawładnąć naszym życiem. Nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą sprawić, że człowiek przez całe życie będzie nieszczęśliwy. Nadia i Dawid nie mieli łatwej przeszłości. Oboje uparcie dążą do swoich celów i marzeń. Od samego początku czuć między nimi iskry pożądania i napięcie. Jednak tajemnice mogą namieszać w ich życiu. Zapewniam Was, że nie pożałujecie gdy sięgnięcie po tę książkę. Autorzy potrafią zachęcić czytelnika do czytania tej niebanalnej historii.Mnie bardzo wciągnęła i spędziłam z nią przyjemnie czas.
Polecam!

Trudna przeszłość, której wrota nadal pozostają niezamknięte, może powodować ból i cierpienie u nawet najtwardszych ludzi. Każdy powinien postarać się uporządkować dane sprawy i zacząć żyć dalej, bo może tylko to blokuje go przed osiągnięciem spokoju i stabilizacji. Trzeba działać, a najlepiej przy pomocy i wsparciu kogoś bliskiego.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Nadię, młodą właścicielkę wydawnictwa oraz kawiarni w Zgorzelcu. Dziewczyna posiada zamiłowanie do szybkich samochodów, więc dlatego też wraz ze znajomymi wyjeżdża do Warszawy na event motoryzacyjny. Na miejscu poznaje Dawida przyszłego adwokata, który podziela jej zainteresowania. Na późniejszym spotkaniu żadne z nich poprzez pośpiech wywołany nagłą zmianą planów Nadii nie bierze numeru telefonu do siebie. Oboje bardzo żałują utraconej możliwości stworzenia być może trwałego związku. Szczęśliwie Dawid zastępując koleżankę w pracy udaje się do Zgorzelca, gdzie przed budynkiem sądu przypadkowo spotyka Nadię. Jak potoczą się relacje dwojga bohaterów? Kto i dlaczego szantażuję Nadię? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Alcantara” autorstwa: K. Hellishdeer, Felix Fabian.

Uczucia

Zarówno Dawid, jak i Nadia posiadają bogatą przeszłość emocjonalną, która w głównej mierze nie jest pozytywna. Pozornie nic nieznaczące spotkanie wywarło na nich kolosalne wrażenie. Nie mogli o sobie zapomnieć i żadne duchy przeszłości wychodzę na światło dzienne, jak chociażby nielegalne wyścigi Nadii, nie zepsuły tego, co pomiędzy nimi powstawało. Takie sytuacje się zdarzają, choć większość osób otwarcie mówi, że w to nie wierzy. To czy zrozumieją sens tego, co czują sami przeczytacie na kartach tej zaskakującej i porywającej powieści.

Pomysłowość

Czytając tę książkę zwróciłem na, co najmniej dwa ważne aspekty, które należy wspomnieć przy omawianiu tego dzieła. Otóż autorzy umieścili akcję w Zgorzelcu oraz w Warszawie, co niestety rzadko się zdarza, gdyż częściej inni twórcy uderzają w zagraniczne rejony świata, jakby to w Polsce nie było godnych uwagi miejscowości, co zresztą coraz więcej czytelników na to zwraca uwagę. Kolejną ważną sprawą jest to, że autorzy tworząc nie popełnili błędu idąc na skróty i wybierając oklepaną tematykę dla swego romansu, otóż w swojej książce zaproponowali wyścigi samochodowe, które są doskonałą odmianą dla fanów gatunku. Natomiast niecodzienne zakończenie, które wywołuje dreszczyk emocji jest wspaniałym dopełnieniem, sugerującym o niepowtarzalności stylów pisarskich autorów.

Podsumowanie

Pierwszy raz miałem okazję spotkać się z bardzo ciekawą książka napisaną przez duet autorów, gdyż inne pozycje pisane przez pary twórców wypadły słabiej na tle tej pozycji. Lektura dostarcza szeregu emocji, a także porusza ważne życiowe tematy, jaki mi są między innymi: szantaż, alkoholizm, czy zawód miłosny. Niebezpieczna prędkość nowoczesnych i szybkich samochodów oraz nieprzewidywalność akcji zdecydowanie podnosi poziom lektury. Występują też sporadycznie pikantne sceny erotyczne, co jest pewnym dodatkiem dla fanek gatunku. Okładka przykuwa wzrok czytelnika i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych książek. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym przeżyć niebezpieczną historię dwojga młodych ludzi, którzy wiele mają za sobą, a najbliższa przyszłość nie okaże się dla nich cukierkową sielanką.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-10-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

Nadia, właścicielka wydawnictwa oraz małej kawiarni. Za dnia poukładana poświęcająca się pracy kobieta lecz gdy zapada zmrok zamienia się nieprzewidywalna i karmiąca się adrenalina uczestniczkę wyścigów samochodowych.
Dawid jest wzorowo wypełniający obowiązki, aplikantem kancelarii adwokackiej. Ale po pracy zdejmuje maskę przykładnego faceta i zamienia się w Casanovę któremu w głowie tylko dobra zabawa i niezobowiązujący seks.
Chodź każde z nich ma swoją przeszłość to starają się poukładać swoje życie.
Gdy spotykają się te dwa ogniste tornada nie może się to skończyć dobrze.

Co się stanie kiedy się spotkają?
Co się stanie kiedy mężczyznę odnajdzie przeszłość?

Kochani na te pytania odpowiedzi tylko i wyłącznie w książce ?
Zacznę od tego że okładka przyciąga spojrzenie. Bohaterowie świetnie wykreowani nie można ich nie lubić.
Pełna adrenaliny , tajemnic i niewyjaśnionych z spraw przeszłości historia. Napisana jest przez duet autorów dzięki czemu mamy książkę napisaną z dwóch perspektyw. Adrenaliny dodają tu wyścigi samochodowe, które niejednego fana motoryzacji mogą zachęcić do sięgnięcia po powieść.
Na plus jest też to że autorzy poruszyli temat alkoholizmu bo jest to zmora dzisiejszego społeczeństwa.
Zdradzę wam na koniec że główny bohater jest dorosłym dzieckiem alkoholika i stroni od dużej ilości alkoholu.
Zaskakujące w tym wszystkim jest też zakończenie.
Polecam i dziękuję wydawnictwu za książkę wygrana w konkursie ?

Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska