Alcantara

Nadia Nilerok to poukładana właścicielka wydawnictwa i małej kawiarni. Za dnia poświęca się pracy, a gdy zapada zmrok, przeobraża się w odważną uczestniczkę wyścigów samochodowych, która karmi się nieprzewidywalnością i adrenaliną. W biznesie kieruje się wieloma zasadami, na torze nie wyznaje żadnych.

Dawid Bruno po skończeniu studiów prawniczych zatrudnił się w kancelarii adwokackiej jako aplikant. Wzorowo wypełnienia zawodowe obowiązki, a kiedy się z nimi upora, przeistacza się w egoistycznego casanovę, dla którego liczą się wyłącznie szybkie numerki i dobra zabawa. W ciągu dnia wertuje kodeksy prawne, wieczorami wyzbywa się kodeksu moralnego.

Dwa ogniste temperamenty, elektryzujące napięcie, tryskające iskry, eksplodująca namiętność, kipiący erotyzm i niebezpieczna prędkość. Przy takiej kombinacji jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do kolizji, która zniszczy wszystko.

Informacje dodatkowe o Alcantara:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-09

Tagi: alcantara K. Hellishdeer Felix Fabian romans plectrum Wyścigi Wyścig samochód uczucia

Kup książkę Alcantara

Alcantara - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-02-18,

ALCANTARA

Nadia Nilerok jest właścicielką wydawnictwa oraz małej kawiarni. W ciągu dnia swój czas poświęca na pracę, za to wieczory spędza na wyścigach samochodowych. W biznesie kieruje się wieloma zasadami. Na wyścigach kocha adrenalinę i nieprzewidywalność oraz brak zasad.

Dawid Bruno pracuje jako aplikant, w kancelarii adwokackiej. Wzorowo wykonuje swoje obowiązki zawodowe. Za to jego życie prywatne, jest barwne. Dla niego liczy się dobra zabawa i szybki numerki. W ciągu dnia wertuje kodeksy prawne, zaś wieczorami wyzbywa się kodeksu moralnego.
Pewnego dnia, te dwa ogniste temperamenty spotykają się. Jak to się zakończy? 🤔
Na pierwszy rzut oka, widać, że jest między nimi chemia, napięcie erotyczne oraz to, co najważniejsze, niebezpieczna prędkość. Czy szybka jazda połączy Nadię i Dawida? 🤔
Co się wydarzy między nimi? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi, w książce 📙 📖 ♥️.

Kiedy skończyłam czytać, to myślałam, że dostałam niekompletny egzemplarz. Autorzy zakończyli książkę w takim momencie, że byłam w szoku. Jak tu żyć? 🤔
Mam nadzieję, że szybko powstanie kontynuacja. Do tej pory, przeczytałam dość mało książek, o tematyce wyścigów. Raczej ich unikałam. Ale tutaj moją uwagę przykuła okładka i duet, w jakim powstała książka. Historia bardzo mi sie podobała. Przeczytałam ją, w dwa wieczory. Ciekawią mnie dalsze losy bohaterów.

Gratuluję autorom stworzenia i wydania powieści 📚 ❤️.

Serdecznie polecam 😊❤️.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-06-24, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Nie oszukujmy się, kobiety też potrafią kochać samochody i nie być przy tym typowymi blacharami."

Książka "Alcantara" K.Hellishdeer & Felix Fabian dotarła do mnie dzięki Book Tourowi organizowanemu przez Paulinę z @opetanaprzezslowa. Uważam, że BT to jak najlepsza forma do poznawania nowych autorów, nowych książek, po które możliwe, że nie sięgnęło by się choćby w księgarni. A tak mamy możliwość przeczytania książki i posyłamy ją do kolejnej osoby.

Ale wróćmy do książki. Ta książka zachęciła mnie do siebie opisem z okładki. Lubię, nawet bardzo lubię romanse, a tutaj jeszcze są samochody, które też luuuubię :) Są tu i wyścigi samochodowe, za którymi w realu nie przepadam, ale w filmach czy w książkach uwielbiam o nich czytać :) Tak więc sporo rzeczy mnie tu skusiło. A cała historia jest o dwójce bohaterów: Nadii i Dawidzie. Mają różną przeszłość i  w myślach często do niej wracają. Poza tym każde z nich jakoś tam poukładało sobie życie zawodowe, ale z prywatnym nie jest za wesoło. Oboje nie mają tej drugiej połówki i choć niby nie szukają jej, to od momentu, kiedy ta dwójka się poznaje - ciągnie ich do siebie jak dwa magnesy. W pewnym momencie, w życiu Nadii zjawia się ktoś z jej przeszłości i żąda czegoś od niej. O co tu chodzi? Dlaczego ten ktoś ciągle uważa, że Nadia jest mu coś winna? I dlaczego nasza bohaterka nie mówi o niczym Dawidowi? Jak zachowa się Dawid, kiedy zacznie składać wszystko w jedną całość? Czy ta dwójka ma szansę na normalny związek?

Powiem tak. Cała historia zapowiadała się mega ciekawie, wręcz odjazdowo! Niestety tak nie było. A szkoda. Jak dla mnie, to zarówno Nadia, jak i Dawid za dużo wspominają o swoich byłych! Momentami mnie to aż drażniło. Poza tym działo się tutaj jak dla mnie wszystko za ekspresowo. Rozumiem podryw, rozumiem zauroczenie, ale Nadia w momencie kiedy zaproponowała mu nocowanie u siebie, zaskoczyła mnie totalnie! W kółko powtarza, że to obcy facet, a jednak robi coś wbrew temu co sobie mówi. Kolejna sprawa, to jak dla mnie tytuł nie pasuje do książki. Ale to moja opinia. Wy nie musicie się z nią zgadzać. Teraz wspomnę jeszcze, że sama historia tej dwójki bohaterów bardzo mi się spodobała, choć mogła być bardziej dopracowana. Spodobało mi się, a jednocześnie mega zaskoczyło to, jak Nadia i Dawid się poznali, ale żadne z nich nie wpadło na to, aby poprosić drugiego o numer telefonu. W dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia. :) Poza tym podobało mi się, że nasza bohaterka po tym wszystkim co już przeszła w życiu, tak świetnie sobie radziła i dążyła do realizacji swoich zawodowych planów i marzeń. W książce poruszane są różne niełatwe tematy, bo choćby alkoholizm, DDA, nielegalne wyścigi samochodowe, strata bliskiej osoby, szantaż.  A sama końcówka książki mega mnie zaskoczyła i zostawiła z takim otwartym zakończeniem. I choć nie lubię, kiedy tak kończy się książka, bo przecież nie znam dalszych losów bohaterów, a już teraz chciałabym je znać, to jednak chyba zostawiłabym to tak.

"ALCANTARA" Felix Fabian K. Hellishdeer Wydawnictwo Plectrum to ostra jazda bez trzymanki, zapięte pasy bezpieczeństwa mile widziane. Autorzy zaserwowali ciekawą fabułę ze spektakularnym zakończeniem. Fabuła intryguje i zabiera nas w podróż pełną prędkości. Tajemnice, przeszłość i adrenalina to tylko część tego co znajdziecie w książce. To trzeba przeczytać i poczuć...

"Mówią, że rany goją się z czasem, u mnie niestety to się nie sprawdziło".

Nadia Nilerok wiedzie z pozoru poukładane życie. Prowadzi wydawnictwo i kawiarnię, do szczęścia brakuje jej tylko kogoś kto by ją pokochał i obdarzył troską. Ucieczka w świat wyścigów samochodowych pozwala jej być w pełni sobą. Prędkość, adrenalina i poczucie "bycia na krawędzi" nie pozwala jej zapomnieć o przeszłości. Jej się nie da zapomnieć. Ale nie o to chodzi, ważne żeby umiała się z nią pogodzić, rozliczyć i próbować żyć normalnie. Dopiero poznanie Dawida uświadamia jej czego brakuje jej w życiu i nasuwa myśl "warto zamknąć przeszłość". Tylko czy przystojny Adwokat, który nie ma za grosz moralności względem kobiet jest dobrym wyborem! Czy przeszłość bohaterów nie okaże się ich zgubą? Czy rodzące się uczucie przetrwa próbę decyzji podjętych przez bohaterów?

"Każde życiowe doświadczenie zostawia w nas blizny".

"ALCANTARA" to nie tylko historia dwóch charakternych osób, mających problemy. To książka poruszająca istotne tematy tj. alkoholizm, syndrom DDA, zastraszanie i kilka innych. Emocje i zawrotna prędkość nie pozwolą Wam odłożyć książki na bok. Musicie sami twarzą w twarz sprawdzić co wydarzyło się w życiu bohaterów. Czy ich decyzje były świadome i podparte szczęściem drugiej osoby? Jak skończy się ta historia i wybory sprawdźcie sami.. Ja osobiście polecam.

„Jak wiadomo, najgorsze demony atakują z zaskoczenia, najczęściej po tych najpiękniejszych chwilach”
Nadia,za dnia,zwykła dziewczyna prowadząca wydawnictwo i kawiarnię,a pod osłoną nocy ta śliczna blondynka,bierze udział w nielegalnych wyścigach samochodowych.

Dawid,choć jego nocne życie, to kobiety,alkohol i dobra zabawa, to praca prawnika jaką wykonuje,w dzień naprowadza go na właściwe tory.

Przypadkowe spotkanie tych dwoje, jest dla obojga,jak grom z jasnego nieba. Ta chemia, którą czuć od pierwszej chwili, ta wzajemnie odczuwana atrakcyjność,to mogłoby by być początkiem czegoś wspaniałego,gdyby tylko mogli się powtórnie spotkać.

Kolejny niesamowity przypadek i nieokiełznana żądza i szybko ładują w łóżku.Niesamowity seks,przyciąganie, czułość i odnalezienie tego czego zawsze szukali,ale nie tylko dzieląca ich odległość może zawisnąć nad ich,od pierwszych chwil fascynującej relacji, ale przeszłość, z którą oboje mierzą się na co dzień.

Swoje tajemnice i prześladujące demony, z którymi nieustająco walczą, próbują co dziennie, na swój sposób zagłuszyć, lecz oddech na plecach ich przeszłości próbuje namieszać pomiędzy nimi.

To nie będzie łatwe…Tajemnice, kłamstwa, walka z pokusą,z wyrzutami sumienia i te zatrważające wybory, których muszą dokonać.

„Szczęście to tylko momenty”

Szokujące tajemnice, przed którymi nie da się uciec, choćby jechało się z prędkością nawet 250 km/h.
To będzie wyścig o wymarzone życie, którego finału, aż do końca nie znamy…

Wow,Świetnie czytało mi się tą książkę, pochłonęłam w jeden wieczór, a końcowe rozdziały, to był po prostu istny majstersztyk. Pisane z perspektywy bohaterów pozwoliły, dokładnie poznać ich myśli, obawy oraz bolesne powroty do przeszłości. A także te bardzo złe momenty w ich życiu oraz konsekwencje podjętych pod przymusem decyzji. Bohaterowie, których lubimy od pierwszych chwil, niesamowita wspólna fascynacja, która przeradza się w namiętność tak silną, że nawet nie ma czasu na podchody. Czarny charakter, który także został świetnie wykreowany i którego wątek idealnie wpasowuje się w całość.

Gratuluję autorom!
Świetna historia!
Po takim zakończeniu, pozostaje nam tylko czekać na ciąg dalszy !!?

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-09-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Są tu fani niebezpiecznych wyścigów samochodowych❓️
Jeśli tak to mam dla Was prawdziwą jazdę bez trzymanki❗️
Poznajemy Nadię, która jest właścicielką wydawnictwa i kawiarni. Za dnia poukładana bizneswoman, a gdy ściemni się to staje się nieprzewidywalną uczestniczką nielegalnych wyścigów samochodowych.
Dawid pracuje w kancelarii adwokackiej. Wzorowy pracownik, ale po pracy zamienia się w playboya, który nie przepuści żadnej panience.
Nadia i Dawid spotykają się przypadkowo na evencie motoryzacyjnym. Od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć.
Jak skończy się ta historia?
Co stanie się gdy tajemnice Nadii i Dawida wyjdą na wierzch?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej książce.
"Alcantara" zaciekawiła mnie już samych opisem wydawcy, a to co dostałam w tej książce idealnie wpadło w moje gusta czytelnicze. To historia pełna adrenaliny, tajemnic, ale także gorących i pikantnych scen erotycznych. Autorzy stworzyli świetną historię i idealnie wykreowali bohaterów. Fabuła książki jest dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Nie ma mowy o nudzie ani przez chwilę. Czeka Was prawdziwy rollercoaster emocjonalny więc przygotujcie się na ostrą jazdę bez trzymanki. Autorzy tą historią pokazują, że demony przeszłości mogą zawładnąć naszym życiem. Nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą sprawić, że człowiek przez całe życie będzie nieszczęśliwy. Nadia i Dawid nie mieli łatwej przeszłości. Oboje uparcie dążą do swoich celów i marzeń. Od samego początku czuć między nimi iskry pożądania i napięcie. Jednak tajemnice mogą namieszać w ich życiu. Zapewniam Was, że nie pożałujecie gdy sięgnięcie po tę książkę. Autorzy potrafią zachęcić czytelnika do czytania tej niebanalnej historii.Mnie bardzo wciągnęła i spędziłam z nią przyjemnie czas.
Polecam!

Trudna przeszłość, której wrota nadal pozostają niezamknięte, może powodować ból i cierpienie u nawet najtwardszych ludzi. Każdy powinien postarać się uporządkować dane sprawy i zacząć żyć dalej, bo może tylko to blokuje go przed osiągnięciem spokoju i stabilizacji. Trzeba działać, a najlepiej przy pomocy i wsparciu kogoś bliskiego.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Nadię, młodą właścicielkę wydawnictwa oraz kawiarni w Zgorzelcu. Dziewczyna posiada zamiłowanie do szybkich samochodów, więc dlatego też wraz ze znajomymi wyjeżdża do Warszawy na event motoryzacyjny. Na miejscu poznaje Dawida przyszłego adwokata, który podziela jej zainteresowania. Na późniejszym spotkaniu żadne z nich poprzez pośpiech wywołany nagłą zmianą planów Nadii nie bierze numeru telefonu do siebie. Oboje bardzo żałują utraconej możliwości stworzenia być może trwałego związku. Szczęśliwie Dawid zastępując koleżankę w pracy udaje się do Zgorzelca, gdzie przed budynkiem sądu przypadkowo spotyka Nadię. Jak potoczą się relacje dwojga bohaterów? Kto i dlaczego szantażuję Nadię? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Alcantara” autorstwa: K. Hellishdeer, Felix Fabian.

Uczucia

Zarówno Dawid, jak i Nadia posiadają bogatą przeszłość emocjonalną, która w głównej mierze nie jest pozytywna. Pozornie nic nieznaczące spotkanie wywarło na nich kolosalne wrażenie. Nie mogli o sobie zapomnieć i żadne duchy przeszłości wychodzę na światło dzienne, jak chociażby nielegalne wyścigi Nadii, nie zepsuły tego, co pomiędzy nimi powstawało. Takie sytuacje się zdarzają, choć większość osób otwarcie mówi, że w to nie wierzy. To czy zrozumieją sens tego, co czują sami przeczytacie na kartach tej zaskakującej i porywającej powieści.

Pomysłowość

Czytając tę książkę zwróciłem na, co najmniej dwa ważne aspekty, które należy wspomnieć przy omawianiu tego dzieła. Otóż autorzy umieścili akcję w Zgorzelcu oraz w Warszawie, co niestety rzadko się zdarza, gdyż częściej inni twórcy uderzają w zagraniczne rejony świata, jakby to w Polsce nie było godnych uwagi miejscowości, co zresztą coraz więcej czytelników na to zwraca uwagę. Kolejną ważną sprawą jest to, że autorzy tworząc nie popełnili błędu idąc na skróty i wybierając oklepaną tematykę dla swego romansu, otóż w swojej książce zaproponowali wyścigi samochodowe, które są doskonałą odmianą dla fanów gatunku. Natomiast niecodzienne zakończenie, które wywołuje dreszczyk emocji jest wspaniałym dopełnieniem, sugerującym o niepowtarzalności stylów pisarskich autorów.

Podsumowanie

Pierwszy raz miałem okazję spotkać się z bardzo ciekawą książka napisaną przez duet autorów, gdyż inne pozycje pisane przez pary twórców wypadły słabiej na tle tej pozycji. Lektura dostarcza szeregu emocji, a także porusza ważne życiowe tematy, jaki mi są między innymi: szantaż, alkoholizm, czy zawód miłosny. Niebezpieczna prędkość nowoczesnych i szybkich samochodów oraz nieprzewidywalność akcji zdecydowanie podnosi poziom lektury. Występują też sporadycznie pikantne sceny erotyczne, co jest pewnym dodatkiem dla fanek gatunku. Okładka przykuwa wzrok czytelnika i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych książek. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym przeżyć niebezpieczną historię dwojga młodych ludzi, którzy wiele mają za sobą, a najbliższa przyszłość nie okaże się dla nich cukierkową sielanką.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-10-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

Nadia, właścicielka wydawnictwa oraz małej kawiarni. Za dnia poukładana poświęcająca się pracy kobieta lecz gdy zapada zmrok zamienia się nieprzewidywalna i karmiąca się adrenalina uczestniczkę wyścigów samochodowych.
Dawid jest wzorowo wypełniający obowiązki, aplikantem kancelarii adwokackiej. Ale po pracy zdejmuje maskę przykładnego faceta i zamienia się w Casanovę któremu w głowie tylko dobra zabawa i niezobowiązujący seks.
Chodź każde z nich ma swoją przeszłość to starają się poukładać swoje życie.
Gdy spotykają się te dwa ogniste tornada nie może się to skończyć dobrze.

Co się stanie kiedy się spotkają?
Co się stanie kiedy mężczyznę odnajdzie przeszłość?

Kochani na te pytania odpowiedzi tylko i wyłącznie w książce ?
Zacznę od tego że okładka przyciąga spojrzenie. Bohaterowie świetnie wykreowani nie można ich nie lubić.
Pełna adrenaliny , tajemnic i niewyjaśnionych z spraw przeszłości historia. Napisana jest przez duet autorów dzięki czemu mamy książkę napisaną z dwóch perspektyw. Adrenaliny dodają tu wyścigi samochodowe, które niejednego fana motoryzacji mogą zachęcić do sięgnięcia po powieść.
Na plus jest też to że autorzy poruszyli temat alkoholizmu bo jest to zmora dzisiejszego społeczeństwa.
Zdradzę wam na koniec że główny bohater jest dorosłym dzieckiem alkoholika i stroni od dużej ilości alkoholu.
Zaskakujące w tym wszystkim jest też zakończenie.
Polecam i dziękuję wydawnictwu za książkę wygrana w konkursie ?

Ostatnia asysta
K. Hellishdeer0
Okładka ksiązki - Ostatnia asysta

„Ostatnia Asysta” to historia, która poruszy najskrytsze zakamarki serc czytelników, ukazując, że czasami najtrudniejsze decyzje prowadzą do...