Amerykańskie księżniczki

Data wydania: 2021-02-23
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788382021547
Tytuł oryginału: American Royals. Book 1

Bajecznie bogaci Azjaci i The Crown w jednym!

Obowiązek. Intryga. Korona. Oto współczesny świat, w którym złote czasy monarchii wciąż trwają i gdzie miłość jest wystarczająco potężna, by zmienić bieg historii.

Jak wyglądałaby dziś Ameryka, gdyby potomkowie Jerzego Waszyngtona zasiadali na tronie? Jeśli lubisz wiedzieć, co słychać u księcia Harry'ego i Meghan lub Williama i Kate, z pewnością zaciekawią cię losy amerykańskich księżniczek Beatrycze i Samanty oraz zabójczo przystojnego księcia Jeffersona.

Po wygranej wojnie o niepodległość lud Ameryki oferuje koronę Jerzemu Waszyngtonowi. Dwa i pół wieku później dynastia Waszyngtonów nadal zasiada na tronie. Jak w większości rodzin królewskich obowiązuje kolejka do władzy. Jest przyszła monarchini i ,,zapasowa bateria". Każdy dokładnie wie, czego się od niego oczekuje.

Księżniczka Beatrycze jest coraz bliższa temu, by zostać pierwszą królową Ameryki, lecz obowiązki zaczynają jej ciążyć i pojawia się niespodziewana przeszkoda. Nikt nie dba o jej młodszą siostrę, z wyjątkiem przypadków, gdy łamie zasady, więc księżniczka Samanta też nie dba o nic... z wyjątkiem jednego chłopaka, który jest dla niej nieosiągalny. Jest też bliźniak Samanty, książę Jefferson. Gdyby urodził się o kilka pokoleń wcześniej, stanąłby na pierwszym miejscu w kolejce do tronu, ale nowe prawa sukcesji czynią go trzecim. Większość Ameryki uwielbia przystojnego księcia... a dwie bardzo różne dziewczyny walczą o jego serce.

Bestseller ,,New York Timesa"

Kup książkę Amerykańskie księżniczki

Opinie o książce - Amerykańskie księżniczki

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy jest coś lepszego w byciu księżniczką? Każda kobieta potwierdzi, że ich życie z pewnością usłane jest różami. W końcu mają pieniędzy pod dostatkiem i mogą robić z nimi co im się podoba, prawda? Wszelkie luksusy są dla nich chlebem powszednim, a mężczyźni aż biją się o rękę takiej kobiety...
Nic bardziej mylnego. Po przeczytaniu tej książki jestem szczęśliwa, że nie jestem księżniczką. Nie mogłabym wyjść za mąż za kogoś z kim wypada się związać. Trzeba podkreślić, że księżniczki z książki mają niemal spis treści kawalerów o dostojnym pochodzeniu, gdzie zamieszczony jest nawet ich numer buta. W dodatku mają ściśle określony dzień kiedy i z kim mają się spotkać. Dumę upychają do kieszeni by samemu przedstawić się kawalerom, którzy nie zawsze są nimi zainteresowani. W tych czasach pierwszeństwo do bycia królem, czy też królową ma zawsze pierwsze dziecko. Niestety już drugie, czy kolejne jest prawie niezauważane przez ludzi. Okrutna dyskryminacja, dzięki której te osoby czują się gorsze i tak są traktowane. Żeby nie zdradzać wam więcej powiem, że nie odejdziecie od tej książki na krok. Wszystko jest opisane w formie powieści, którą macie wrażenie, że rozgrywa się obecnie. Ta ciągła niepewność i tajemnice skradły moje serce, tym bardziej, że w kolejnych stronach znajdujemy ich rozwiązanie.
Życie prywatne księżniczek nie jest usłane różami. Najgorsze momenty pojawiają się wtedy, kiedy serce bije osobnym rytmem. Kiedy kochanków zbyt wiele dzieli by mogli być razem, a tych, co razem być muszą, nie łączy nic.
Przepiękna powieść pisana z perspektyw kilku osób. Ich historia jest ściśle powiązana. Pisana bardzo ładnym językiem wplata w losy bohaterów kawałek historii. Wszelkie skandale, porażki, wzloty i upadki czasem dzielą bohaterów. Chwilami zabawna, kiedy po skończonym związku sami dzwonili do dziennikarzy by obwieścić im informację z pierwszej ręki:-)
Bardzo poruszyła mnie osoba Beatrycze. Każdy uważa ją za ideał i porównuje z innymi osobami. Gdyby tylko wiedzieli, co tak naprawdę ona sama czuje...

Tysiąc pięter
Katharine McGee0
Okładka ksiązki - Tysiąc pięter

Im wyżej jesteś, tym niżej możesz upaść…. Luksusowe życie manhattańskiej elity i skandaliczne tajemnice bohaterów, dramaty i romanse. Książka...