Assassin's Creed: Porzuceni

Tom 5 cyklu Assassin's Creed

Londyn, rok 1735. Haythama Kenwaya szkolono w posługiwaniu się mieczem, odkąd tylko był w stanie go unieść. Kiedy do jego rodzinnego domu wdzierają się uzbrojeni napastnicy, mordując mu ojca i uprowadzając siostrę, Haytham broni go w jedyny znany sobie sposób: zabija.

Straciwszy rodzinę trafia pod opiekę tajemniczego nauczyciela, który szkoli go na śmiertelnie groźnego zabójcę. Pałający żądzą zemsty Haytham rusza szukać winnych, nie ufając nikomu i kwestionując wszystko, co dotąd mu wpojono.

Pośród spisków i zdrad zostaje wciągnięty w odwieczne zmagania między asasynami  i templariuszami.

Na podstawie bestsellerowej serii Assassin's Creed firmy Ubisoft.

Informacje dodatkowe o Assassin's Creed: Porzuceni:

Assassin's Creed: Porzuceni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, 2019, Fantasy,

"Assassin's Creed. Porzuceni" jest piątym tomem należącym do serii "Assassin's Creed".

Haythama Kenwaya szkolono w posługiwaniu się mieczem od kiedy był dzieckiem. Kiedy do jego domu włamują się uzbrojeni napastnicy, mordując jego ojca i porywając siostrę, Haytham broni ojca w jedyny znany sposób- zabija jednego z napastników.

Straciwszy rodzinę Haytham trafia pod opiekę tajemniczego nauczyciela, który szkoli go na śmiertelnie groźnego zabójcę. Pałający żądzą pomszczenia ojca rusza, żeby znaleźć winnych, nie ufając nikomu.

Haytham zostaje wciągnięty w odwieczne zmagania między asasynami, a templariuszami.

Kim był ojciec Haythama? Czemu do rodzinnego domu bohatera się włamano? Kto porwał siostrę Haythama?

Oliver Bowden pisze przyjemnym stylem pisania, który przypadł mi do gustu od pierwszych stron.

Powieść porusza takie tematy, jak więzi rodzinne, zagubienie.

Powieść przepełniona jest mnóstwem zabójstw.

Książka należy do gatunku fantasy.

I szczerze mówiąc, jak na razie poleciłabym całą serię. Zdecydowanie przypadła mi do gustu. Pomijając fabułę, która całkowicie mnie wciągnęła podobają mi się również okładki powieści.

Nie mogę się doczekać następnego tomu. Jestem zadowolona, że zdecydowałam się zacząć czytać tę cudowną serię, która mnie oczarowała. Zawsze lubiłam takie klimaty. Uważam, że książka jest warta poświęcenia jej uwagi.

Avatar użytkownika - Pyza07
Pyza07
Przeczytane:2013-07-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Przeczytane,
Wiem, wiem.. Nie powinnam tego robić- czytać ostatnią książkę serii jako pierwszą. Ale tak bardzo nie mogłam się powstrzymać! ,,Assassin's Creed'' wszyscy znają zapewne dzięki grze, która przez długi czas królowała na pierwszych miejscach bestsellerów. Niewiele osób jednak wie, że gra ma również swoją wersję papierową. Oto zaskoczenie. Owszem ma! Książka to nie lada gratka dla wielkiego fana całej serii. Nie powiem- gra warta świeczki. Zacznijmy jednak od początku.. Oderwijcie się na chwilę od swoich zadań. Oczyśćcie umysły i posłużcie się swoją wyobraźnią. Rok 1735, Londyn. Mały chłopiec- Haytham Kenway dostaje do ręki miecz i choć ledwo go utrzymuje, jest szkolony po to, aby zabijać. Pewnego dnia na jego rodzinny dom napadają uzbrojeni napastnicy. Mordują mu ojca i porywają siostrę. W jednej chwili traci wszystko- dom i rodzinę. Nie ma już nic do stracenia, więc rusza w poszukiwaniu winnych, nie ufając nikomu i kwestionując wszystko, co dotąd mu wpojono. Chcąc czy nie chcąc znajduje się między Templariuszami, a Assassynami. Wyobrażacie sobie stracić w jednej chwili wszystko to, co kochamy? Ktoś zupełnie Wam nieznany, okazuje się być oprawcą ojca i porywaczem siostry. Patrzycie na to i nie możecie zrobić kompletnie nic. Nie czujecie się z tm dobrze, prawda? Chcecie zemsty. W takiej sytuacji znajduje się nasz bohater. Pała chęcią zemsty, krwawej i bezdusznej. Za wszelką cenę. ,,Jestem doskonałym szermierzem. Zadaję śmierć z wrodzoną zręcznością. Nie czerpię z tego przyjemności. Po prostu jestem w tym dobry.''* Wiele scen z tej książki zapadło mi w pamięć. Przeżywałam wszystko razem z bohaterem. Sądzę, że ułatwiła mi to forma lektury. Całość jest dziennikiem Haythama, jego osobistymi zapiskami, gdzie zapisuje wszystkie najważniejsze chwile jego życia. Poprzez kartki niemal czułam zapachy trupów, widziałam jego oczami twarz kata i na własnej szyi czułam wrzynający się sznur. Chwile z ,,Assassin's Creed. Porzuceni'' uważam za piękne chwile. Może ,,piękne'' to nieodpowiednie słowo, dlatego określę to innym stwierdzeniem: nie żałuję, ani chwili z tą książką. Jednak bez mankamentów się nie obeszło. Momentami strasznie denerwowało mnie użalanie się nad sobą Haythama- aczkolwiek jest to tylko moje skromne zdanie. Według mnie czasem po prostu było tego za dużo. Proszę Was.. Czy prawdziwy, twardy żołnierz mówiłby co jakiś czas o tym, że nie ma przyjaciół i jest ''niekochany''? Owszem, każdy ma chwile słabości, ale sądzę, że w tej książce było ich za dużo. Mimo to podczas czytania przymykałam na to oko i moja przygoda z książką trwała bezlitośnie. ,,-Przepraszam- powiedziałem, sam nie wiedząc, za co przepraszam. Za to, że ich zaskoczyłem? Za trupy? Za to, że cztery lata byli więzieni?''* Do lektury z pewnością zachęcam fanów ,,Assassin's Creed'', ale również tych, którzy poszukują nowych doznań. Nie polecam jednak tym, którzy boją się rozlewu krwi i brutalnej rzeczywistości. Mi książka przypadła do gustu. Ba! Przez nią, moja przygoda z serią dopiero się rozpoczęła i zamierzam wziąć się za gry. Dziewczyny! Nie dajcie się zwieść, to nie jest lektura typowo męska, znajdziecie tam też coś dla siebie :)!
Avatar użytkownika - wi_ke
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Assassin`s Creed: Pojednanie
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassin`s Creed: Pojednanie

Assassin's Creed: Pojednanie to siódma część niezwykle popularnego cyklu powieści Olivera Bowdena z uniwersum gry Assassin's Creed. Rok 1789: nad...

Assassins Creed. Bractwo
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassins Creed. Bractwo

Rzym, niegdyś potężny, dziś leży w ruinach. W mieście pleni się cierpienie i nędza; jego obywatele żyją w strachu przed bezlitosną rodziną Borgiów. Tylko...