Autorka

Tom 3 cyklu Morze atramentu i złota

Bohaterka serii, Sefia, która w pierwszym tomie poznała moc Księgi i stała się Czytelniczką, w ostatniej części musi dorosnąć do roli Autorki, by zmienić przeznaczenie zapisane w Księdze i móc samodzielnie pisać swoją historię.

Sefia jest zdeterminowana, aby trzymać Łucznika z dala od szponów Straży i jej planów wojennych. Księga, starodawny kodeks przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, mówi o przepowiedni, wieszczącej pogrążenie Kelanny w krwawej wojnie. Ta wojna wymaga udziału chłopca - Łucznika, a dzielna dziewczyna zrobi wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Straż już wcześniej skradła jej matkę, ojca i ciotkę, więc Sefia prędzej umrze, niż pozwoli odebrać sobie jeszcze kogoś - zwłaszcza chłopaka, którego kocha. Ucieczka przed Strażą i proroctwami Księgi nie jest łatwym zadaniem. W końcu to, co jest zapisane, zawsze się spełnia. Sefia i Łucznik widzą, że Kelanna zaczyna się rozpadać. Niestety będą musieli wybierać między łączącą ich miłością a przystąpieniem do wojny, która może ich rozdzielić.

Informacje dodatkowe o Autorka:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2020-02-26
Tytuł oryginału: The Storyteller
Tłumaczenie: Nina Wum

Kup książkę Autorka

Autorka - opinie o książce

Nigdy nie spotkałam serii, która tak mocno trzymała mnie w swoim ryzach. Kiedy pojawiły się pierwsze przesłanki odnośnie tego, iż ma pojawić się zakończenie serii i dalsze losy naszych bohaterów, przebierałam nogami, by się dowiedzieć co będzie dalej! Książka jako główny sprawca przygód, książka jako powód waśni i dziewczyna, która okazała się być tak bardzo wyjątkowa, że chyba sama o tym nie wiedziała, a tak może brzmieć tylko doskonała powieść!

Zatrzymujemy się w miejscu, gdzie nie ma już ucieczki. Nie ma wyjścia, jak stanąć twarzą w twarz ze złem, które czyha za każdym rogiem i okazać mu opór. W ostatniej części serii mamy nie tylko ucieczkę i magię! Mamy o wiele więcej, autorka poszła krok dalej i zaryzykowała więcej treści dla bohaterów, ich trudnych decyzji jak i ich emocji oraz działań, szczególnie, że są od wojny o krok, a Kelanna zaczyna zanikać w świecie. Utrudnieniem w całej fabule jest fakt, że nasza Sefia będzie szarpać się pomiędzy ratowaniem ukochanego, a przepowiednią, która zaprząta jej myśli niemalże do cna.

Przesiąknięta emocjami, decyzjami, przez które ważą się losy wszystkich – ani na chwile nam nie pozwoli się nudzić! Akcja jest wartka i niemalże pędzi, ale równocześnie statycznie prowadzi nas, krok za krokiem do zakończenia, które złamie nas w środku i zostawi ślad, którego nie usuniemy w żaden sposób. Bohaterowie zmieniają się stopniowo, wiadomo, ucieczka i ciągła obawa zmieni nawet najtwardszego wojownika, a tutaj mamy przecież nastolatków, którzy są obarczeni ogromną odpowiedzialnością. Język autorki jest świetny, czyta się ekspresowo, a dynamika zdarzeń jest genialnie skomponowana z całością.

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności czytać tak dopracowanej i świetnie skonstruowanej historii. Niebanalna fabuła, okraszona masą perypetii, z dialogami, które nie są sztywne niczym zeschnięty chleb. Mieszkanka strachu, oczekiwania i nadziei. Seria „Morza Atramentu i Złota” to najlepsza trylogia jaką przyszło mi czytać za niemalże całe moje życie i będę wielokrotnie do niej wracać, bo taka historię można przeżywać za każdym razem tak samo mocno, a taka sztuka nie każdemu się udaje!

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021, E-booki, Fantasy,
Czytelniczka
Traci Chee0
Okładka ksiązki - Czytelniczka

Szesnastoletnia Sefia wie, czym jest walka o przetrwanie. Po tym, jak brutalnie zamordowano jej ojca, dziewczyna ucieka do puszczy ze swoją ciotką Nin...

Mówczyni
Traci Chee0
Okładka ksiązki - Mówczyni

Jeszcze więcej magii i intryg w kontynuacji przygód Sefii i Łucznika - dziewczyny, która poznała moc czytania, i łagodnego chłopca, który...